Konusunu Oylayın.: Ne yapacağını bilememek / Büyük kararsızlıkta kalmak

5 üzerinden 4.30 | Toplam : 10 kişi
Ne yapacağını bilememek / Büyük kararsızlıkta kalmak
 1. 09.Haziran.2015, 12:48
  1
  Pisman
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 09.Haziran.2015
  Üye No: 106233
  Mesaj Sayısı: 4
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1

  Ne yapacağını bilememek / Büyük kararsızlıkta kalmak


  Ne yapacağını bilememek / Büyük kararsızlıkta kalmak Mumsema Selamın aleyküm,

  Sayın forum sakinleri, sizlerden Allah rızası için akıl fikir yardım istiyorum.

  Bundan 3,5 yıl önce internetten bir kızla tanıştım, üniversite 2. sınıfta okuyan biriydi. Çok fevri davranarak tanışmamızdan 2 hafta sonra yaşadığı şehire giderek yüz yüze görüştüm ve ikimizde birbirimize ilk andan itibaren çok ısındık. Farklı illerde ve çok uzak olmamıza rağmen hemen her ay veya 2 ayda bir yanına giderek görüşüyordum. Telefon yazışmalarımız o kadar yoğundu ki her an birbirimize ne yaptığımızı söylüyorduk, çok da seviyorduk birbirimizi buna eminim. Aradan 2 yıl geçtikten sonra ailesinin haberi oldu ve sıcak bakmadılar. O öğretmen olacaktı ve ben lise mezunuydum. İşim gücüm yerinde maaşımda çok iyiydi ama yine de kurtarmıyordu. Ailesi böyle ciddi ciddi karşı çıkınca ayrılma kararı aldık ve 3 gün bile sürmeden yine devam edelim bir gün razı olurlar dedik ve sanırım en büyük hataları bundan sonra yaptık. Bugün büyük pişmanlık duyduğum, aklıma geldiğinde çok utandığım cinsel yakınlaşmalarımız oldu. Epey ileri gittik Allah affeder inş. Binlerce kez töbeler olsun. Son bir yılımızın sonunda mezun olarak öğretmen oldu. Ailesine ne dese olmuyordu ve ben bu halini görerek, bu kadar yıpranmasına razı olamadım ve yanlış bir kararla ayrılmak istediğimi söyleyerek ilişkiyi bitirdim. Yıkılmıştı bu davranışım karşısında. Bunun üzerine hatamı bir hafta sonra anlayıp ben ne yapıyorum dedim ve geri arayarak çok özürler diledim ama beni kabul etmedi. Bundan sonra da benim dramım başlıyordu. 3. sınıfta stajyerlik yaptığı okulda bir öğretim görevlisi kendisine çay içme davetinde bulunmuştu ve bunu bana anlatmıştı, çok kızdığım hatırlıyorum.. Biz ayrıldıktan bir hafta geçmeden onunla görüşmeye başlamış ve bana bunu anlatmıştı. Ciddi olarak görüşüyorum beni istemeye geldiler diyerek kendinden uzaklaştırmaya çalışıyordu beni. Görüştüğü doğruydu ama onu istemeye gelmemişlerdi bunu daha sonradan açıklayacaktı. Günlerce yalvardım yolundan çeviremedim.. Bana hep eksi yanlarımı anlattı ve beni ulaşabileceğim her yerden engelledi. Artık ona ulaşamıyordum. Durumum çok kötüydü kendime yediremiyordum nasıl bu kadar erken böyle bir karar almış, o adamı unutamamış diyordum. Baktım olacak gibi değil kardeşine ve bir arkadaşına ulaşarak son bir kez benimle konuşmasını istedim. Beni sevmediğinden kafasından sildiğinden emin olmak, son bir kez 10 dk bile olsun karşımda oturmasını gözlerime bakarak istemediğini söylemesini istedim, kabul etmedi. Hakkım varsa bir söz ver bana diyerek, biz çok günah işledik başkasıyla bunları yaşamamalısın ve bana yemin etmelisin diye söyledim, yemin ettirdim. 3 ay hiç ses çıkmadı. Tamamen ayrılmıştık artık o benim değildi. Ailem o esnada kızın telefonunu bulmuş teyzem telefonda çok uzun zamandır görüştüğümüzü söylemiş ve bunun aileler arasında çözülebileceğini anlatmış benden habersiz fakat fayda etmemiş.

  Peki o üç ayda neler olmuş;
  Kendisinin söylediğine göre, yeni görüşmeye başladığı adamla aynı benimle yıllarca görüşmüş gibi evlilik hayali kurmuş, adamda aynı şekilde karşılık vermiş. Bir zaman sonra adam kendisine özel müstehcen fotoğraflarını yollamasını istemiş kızdan. Kızda elinde tutmak için internet üzerinden dedikerini yollamış. Tamamen kızın anlattığı gibi anlatıyorum. Fakat adam çok da ilgisizmiş, 3 gün hiç yazmasa yazmıyormuş. Tabi kızın beklediği tepkiler bunlar değil çünkü benden anormal ilgi görmüş yıllarca. Aradığını bulamayınca KPSS' ye hazırlanmak için gittiği kurstan bir hocası kıza bakışlarıyla yakınlık gösteriyor. Kurs bitiyor ama kız eski hocasını ziyarete kursa gidiyor. Ne kadar görüştüklerini bilmiyorum ama buluşmaya karar veriyorlar. Bu esnada diğer ilgisiz adama da beni bu akşam arama kafamı dinlemek istiyorum diyor. Akşam oluyor ve kız eski kurs hocasıyla buluşmak için evden çıkıyor (bu satırları yazarken kalbim çok sık atıyor, elim ayağım titriyor). Buluşmaya gittiği esnada Allah cc' den bir mesaj ve kızı yolundan çevirmek niteliğinde yukarıda anlattığım gibi teyzem arıyor. 1 saate yakın konuşma oluyor ve telefon kapanıyor. Ne yazık ki kız ne ikna oluyor ne de günaha girmekten kendini alı koyuyor. Eski kurs hocasının arabasına biniyor ve anlattığına göre arabada yakınlaşıyorlar. Sonra adama bu yetmiyor ve daha fazlasını istiyor, kız kabul etmiyor sonrasında tehdit ediliyor elimde görüntülerin var diye. Büyük panik yaşayarak ilgisiz olan sevgilisine ne yapacağını soruyor. Adam akıl veriyor, kurs hocasını def ediyorlar, istediğini alamayınca bir daha da kurs hocası aramıyor sormuyor. İlgisiz sevgili durumun bir hata olduğunu bunu görmemezlikten gelebileceğini, insanların hata yapabileceğini söylüyor. Ama ağzı yanan kız beni mumla arıyor ama artık nasıl dönsün...

  Beni gizliden gizliye takip eden kızın durumunu ilgisiz sevgili fark ediyor, onu unutamamışsın sen diyor ve sorunlar çıkıyor. Kız da verdiği onca umuda rağmen seninle yapamam diyor ve görüşmek istemediğini söylüyor.

  Biz ayrıldıktan sonra 3 ayda yaşandı bunlar ve bir akşam üstü beni aradı ağlayarak. Ona onu istemediğimi söyledim kapattım. Bir hafta sonra tekrar aradı, kendime olanları yediremiyordum, bir başkasını o kadar çabuk hayatına alıp günler gecelerce göz yaşı dökmeme rağmen beni gözden çıkardığını ve başkasını seçtiği için bir türlü kinim öfkem dinmiyordu. Fakat o bir yandan da ne kadar üzgün olduğunu, ailesinin çıkardığını zorluğu düşünerek bizim evlenemeyeceğimizi düşünerek başkasını hayatına soktuğunu, bu sayede beni çabuk unutabileceğine inandığını söylüyordu. Sonra vicdan yapmaya başladım, acaba ben mi sebep oldum böyle yanlış seçimler yapmasına dedim. Biraz mesafeli durarak konuşmaya başlamıştık ama kesinlikle hissettiklerim çok kötüydü. Sonra kızı sıkıştırmaya başladım. Sözlerini tuttun mu dedim, hayır diyerek ona resimler gönderdiğini anlattı. Fazlası vardı sanki ve içim sürekli içimi yiyordu. Beni tercih etmeyerek gittiği adama bir akşam üzeri yazdım ve adam KPSS kursundaki vakayı anlattı. O esnada kızda bana bunları anlatmaması için adama yalvarıyordu. O adama da boş umutlar verilmişti, o da kurbandı ve kini büyüktü o yüzden ne varsa anlattı. Artık duyduklarımdan sonra ölmek istiyordum. Bunları öğreneli 6 aydan fazla oldu ama göğsümdeki o ağırlık, boğazımdaki o düğüm hala çözülmedi. Telefonda bağırarak ağlıyordum nasıl bunları yapabildiğini haykırıyordum.. Nasıl yapabilmişti... Beni bıraktığında gözlerim yaşlıydı, o nasıl olur da beni bırakır diye düşünürken kendini bu hallere sokabilmişti. Hiç aynı ruh hallerine sahip değilmişiz diye kendisine sürekli bağırıyor ağlıyor ve hakaretler ediyordum. Bu halim ve olanlar karşısında o da ölmek istediğini, insanlara güvendiğini, bu zayıflığından sürekli birilerinin yararlanmak istediğini anlatıyordu. İçimdeki kin bir an olsun dinmedi ama durumu çok kötüydü ve bunun böyle olmayacağını düşünerek bir karar aldım. Ona tövbeler etmesini, namazlarını aksatmadan ibadete yönelmesini teşvik etmeye başladım. Bunu sağlayıp öyle ayrılacaktım. Namazlarını aksattığını biliyorum, çok tepki gösteriyorum ve ihtiyacın yokmuş o zaman deyip aksatmamasını sağlamaya calışıyorum. Derken 10 kere bu olanların hepsi için kendisini affettiğimi ama onunla artık yapamayacağımı anlattım. Beni bırakma yaptığım tüm hatalarım için pişmanım, ben böyle olsun istememiştim, ne olur beni yalnız bırakma nefes alamıyorum diyor. Durumumuz çok kötü. Allah yardımcımız olur inşallah. Ömür boyu unutamayacağım kadar derin izler oluştu ve eğer onunla olmaya devam edersem hiç mutlu olamayacakmışım gibi geliyor. Aynı zamanda onu böyle bana yalvarırken bırakmak doğru mu, vicdansızlık mı yapıyorum diye düşünüyorum. Allah rızası için bana fikir verin. Bu yaşananlar çok ağır şeyler, birlikte olsak bu zorlukları atlatmak ve mutlu olmak mümkün mü ? Yoksa gözünün yaşına bakmadan onu bırakmak mı doğru ?


 2. 09.Haziran.2015, 12:48
  1
  Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye  Selamın aleyküm,

  Sayın forum sakinleri, sizlerden Allah rızası için akıl fikir yardım istiyorum.

  Bundan 3,5 yıl önce internetten bir kızla tanıştım, üniversite 2. sınıfta okuyan biriydi. Çok fevri davranarak tanışmamızdan 2 hafta sonra yaşadığı şehire giderek yüz yüze görüştüm ve ikimizde birbirimize ilk andan itibaren çok ısındık. Farklı illerde ve çok uzak olmamıza rağmen hemen her ay veya 2 ayda bir yanına giderek görüşüyordum. Telefon yazışmalarımız o kadar yoğundu ki her an birbirimize ne yaptığımızı söylüyorduk, çok da seviyorduk birbirimizi buna eminim. Aradan 2 yıl geçtikten sonra ailesinin haberi oldu ve sıcak bakmadılar. O öğretmen olacaktı ve ben lise mezunuydum. İşim gücüm yerinde maaşımda çok iyiydi ama yine de kurtarmıyordu. Ailesi böyle ciddi ciddi karşı çıkınca ayrılma kararı aldık ve 3 gün bile sürmeden yine devam edelim bir gün razı olurlar dedik ve sanırım en büyük hataları bundan sonra yaptık. Bugün büyük pişmanlık duyduğum, aklıma geldiğinde çok utandığım cinsel yakınlaşmalarımız oldu. Epey ileri gittik Allah affeder inş. Binlerce kez töbeler olsun. Son bir yılımızın sonunda mezun olarak öğretmen oldu. Ailesine ne dese olmuyordu ve ben bu halini görerek, bu kadar yıpranmasına razı olamadım ve yanlış bir kararla ayrılmak istediğimi söyleyerek ilişkiyi bitirdim. Yıkılmıştı bu davranışım karşısında. Bunun üzerine hatamı bir hafta sonra anlayıp ben ne yapıyorum dedim ve geri arayarak çok özürler diledim ama beni kabul etmedi. Bundan sonra da benim dramım başlıyordu. 3. sınıfta stajyerlik yaptığı okulda bir öğretim görevlisi kendisine çay içme davetinde bulunmuştu ve bunu bana anlatmıştı, çok kızdığım hatırlıyorum.. Biz ayrıldıktan bir hafta geçmeden onunla görüşmeye başlamış ve bana bunu anlatmıştı. Ciddi olarak görüşüyorum beni istemeye geldiler diyerek kendinden uzaklaştırmaya çalışıyordu beni. Görüştüğü doğruydu ama onu istemeye gelmemişlerdi bunu daha sonradan açıklayacaktı. Günlerce yalvardım yolundan çeviremedim.. Bana hep eksi yanlarımı anlattı ve beni ulaşabileceğim her yerden engelledi. Artık ona ulaşamıyordum. Durumum çok kötüydü kendime yediremiyordum nasıl bu kadar erken böyle bir karar almış, o adamı unutamamış diyordum. Baktım olacak gibi değil kardeşine ve bir arkadaşına ulaşarak son bir kez benimle konuşmasını istedim. Beni sevmediğinden kafasından sildiğinden emin olmak, son bir kez 10 dk bile olsun karşımda oturmasını gözlerime bakarak istemediğini söylemesini istedim, kabul etmedi. Hakkım varsa bir söz ver bana diyerek, biz çok günah işledik başkasıyla bunları yaşamamalısın ve bana yemin etmelisin diye söyledim, yemin ettirdim. 3 ay hiç ses çıkmadı. Tamamen ayrılmıştık artık o benim değildi. Ailem o esnada kızın telefonunu bulmuş teyzem telefonda çok uzun zamandır görüştüğümüzü söylemiş ve bunun aileler arasında çözülebileceğini anlatmış benden habersiz fakat fayda etmemiş.

  Peki o üç ayda neler olmuş;
  Kendisinin söylediğine göre, yeni görüşmeye başladığı adamla aynı benimle yıllarca görüşmüş gibi evlilik hayali kurmuş, adamda aynı şekilde karşılık vermiş. Bir zaman sonra adam kendisine özel müstehcen fotoğraflarını yollamasını istemiş kızdan. Kızda elinde tutmak için internet üzerinden dedikerini yollamış. Tamamen kızın anlattığı gibi anlatıyorum. Fakat adam çok da ilgisizmiş, 3 gün hiç yazmasa yazmıyormuş. Tabi kızın beklediği tepkiler bunlar değil çünkü benden anormal ilgi görmüş yıllarca. Aradığını bulamayınca KPSS' ye hazırlanmak için gittiği kurstan bir hocası kıza bakışlarıyla yakınlık gösteriyor. Kurs bitiyor ama kız eski hocasını ziyarete kursa gidiyor. Ne kadar görüştüklerini bilmiyorum ama buluşmaya karar veriyorlar. Bu esnada diğer ilgisiz adama da beni bu akşam arama kafamı dinlemek istiyorum diyor. Akşam oluyor ve kız eski kurs hocasıyla buluşmak için evden çıkıyor (bu satırları yazarken kalbim çok sık atıyor, elim ayağım titriyor). Buluşmaya gittiği esnada Allah cc' den bir mesaj ve kızı yolundan çevirmek niteliğinde yukarıda anlattığım gibi teyzem arıyor. 1 saate yakın konuşma oluyor ve telefon kapanıyor. Ne yazık ki kız ne ikna oluyor ne de günaha girmekten kendini alı koyuyor. Eski kurs hocasının arabasına biniyor ve anlattığına göre arabada yakınlaşıyorlar. Sonra adama bu yetmiyor ve daha fazlasını istiyor, kız kabul etmiyor sonrasında tehdit ediliyor elimde görüntülerin var diye. Büyük panik yaşayarak ilgisiz olan sevgilisine ne yapacağını soruyor. Adam akıl veriyor, kurs hocasını def ediyorlar, istediğini alamayınca bir daha da kurs hocası aramıyor sormuyor. İlgisiz sevgili durumun bir hata olduğunu bunu görmemezlikten gelebileceğini, insanların hata yapabileceğini söylüyor. Ama ağzı yanan kız beni mumla arıyor ama artık nasıl dönsün...

  Beni gizliden gizliye takip eden kızın durumunu ilgisiz sevgili fark ediyor, onu unutamamışsın sen diyor ve sorunlar çıkıyor. Kız da verdiği onca umuda rağmen seninle yapamam diyor ve görüşmek istemediğini söylüyor.

  Biz ayrıldıktan sonra 3 ayda yaşandı bunlar ve bir akşam üstü beni aradı ağlayarak. Ona onu istemediğimi söyledim kapattım. Bir hafta sonra tekrar aradı, kendime olanları yediremiyordum, bir başkasını o kadar çabuk hayatına alıp günler gecelerce göz yaşı dökmeme rağmen beni gözden çıkardığını ve başkasını seçtiği için bir türlü kinim öfkem dinmiyordu. Fakat o bir yandan da ne kadar üzgün olduğunu, ailesinin çıkardığını zorluğu düşünerek bizim evlenemeyeceğimizi düşünerek başkasını hayatına soktuğunu, bu sayede beni çabuk unutabileceğine inandığını söylüyordu. Sonra vicdan yapmaya başladım, acaba ben mi sebep oldum böyle yanlış seçimler yapmasına dedim. Biraz mesafeli durarak konuşmaya başlamıştık ama kesinlikle hissettiklerim çok kötüydü. Sonra kızı sıkıştırmaya başladım. Sözlerini tuttun mu dedim, hayır diyerek ona resimler gönderdiğini anlattı. Fazlası vardı sanki ve içim sürekli içimi yiyordu. Beni tercih etmeyerek gittiği adama bir akşam üzeri yazdım ve adam KPSS kursundaki vakayı anlattı. O esnada kızda bana bunları anlatmaması için adama yalvarıyordu. O adama da boş umutlar verilmişti, o da kurbandı ve kini büyüktü o yüzden ne varsa anlattı. Artık duyduklarımdan sonra ölmek istiyordum. Bunları öğreneli 6 aydan fazla oldu ama göğsümdeki o ağırlık, boğazımdaki o düğüm hala çözülmedi. Telefonda bağırarak ağlıyordum nasıl bunları yapabildiğini haykırıyordum.. Nasıl yapabilmişti... Beni bıraktığında gözlerim yaşlıydı, o nasıl olur da beni bırakır diye düşünürken kendini bu hallere sokabilmişti. Hiç aynı ruh hallerine sahip değilmişiz diye kendisine sürekli bağırıyor ağlıyor ve hakaretler ediyordum. Bu halim ve olanlar karşısında o da ölmek istediğini, insanlara güvendiğini, bu zayıflığından sürekli birilerinin yararlanmak istediğini anlatıyordu. İçimdeki kin bir an olsun dinmedi ama durumu çok kötüydü ve bunun böyle olmayacağını düşünerek bir karar aldım. Ona tövbeler etmesini, namazlarını aksatmadan ibadete yönelmesini teşvik etmeye başladım. Bunu sağlayıp öyle ayrılacaktım. Namazlarını aksattığını biliyorum, çok tepki gösteriyorum ve ihtiyacın yokmuş o zaman deyip aksatmamasını sağlamaya calışıyorum. Derken 10 kere bu olanların hepsi için kendisini affettiğimi ama onunla artık yapamayacağımı anlattım. Beni bırakma yaptığım tüm hatalarım için pişmanım, ben böyle olsun istememiştim, ne olur beni yalnız bırakma nefes alamıyorum diyor. Durumumuz çok kötü. Allah yardımcımız olur inşallah. Ömür boyu unutamayacağım kadar derin izler oluştu ve eğer onunla olmaya devam edersem hiç mutlu olamayacakmışım gibi geliyor. Aynı zamanda onu böyle bana yalvarırken bırakmak doğru mu, vicdansızlık mı yapıyorum diye düşünüyorum. Allah rızası için bana fikir verin. Bu yaşananlar çok ağır şeyler, birlikte olsak bu zorlukları atlatmak ve mutlu olmak mümkün mü ? Yoksa gözünün yaşına bakmadan onu bırakmak mı doğru ?

 3. 09.Haziran.2015, 12:57
  2
  doganozguc
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 01.Haziran.2015
  Üye No: 106197
  Mesaj Sayısı: 49
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1
  Bulunduğu yer: Mersin  özetleyerek yazsaydın daha iyi olurdu

  Umut Verip güven aşılayıpta
  yarı yolda bıraktığın insanın gönül sadakasını
  iki dünyadada veremezsin..

  Hz. Muhammed (s.a.v.)

  eğer ümit verip güven aşılamadıysan sorun teşkil etmez mutsuz olacağını düşünüyosan bırak tabiki senin kararın sonuçta iyi düşünmen lazım en doğru hangisiyse onu yap ilerde başın ağrımasın keşke yapmasaydım veya yapsaydım diye dert yanma. Allah yar ve yardımcımız olsun

  Umut Verip güven aşılayıpta
  yarı yolda bıraktığın insanın gönül sadakasını
  iki dünyadada veremezsin..

  Hz. Muhammed (s.a.v.) 4. 09.Haziran.2015, 12:57
  2  özetleyerek yazsaydın daha iyi olurdu

  Umut Verip güven aşılayıpta
  yarı yolda bıraktığın insanın gönül sadakasını
  iki dünyadada veremezsin..

  Hz. Muhammed (s.a.v.)

  eğer ümit verip güven aşılamadıysan sorun teşkil etmez mutsuz olacağını düşünüyosan bırak tabiki senin kararın sonuçta iyi düşünmen lazım en doğru hangisiyse onu yap ilerde başın ağrımasın keşke yapmasaydım veya yapsaydım diye dert yanma. Allah yar ve yardımcımız olsun

  Umut Verip güven aşılayıpta
  yarı yolda bıraktığın insanın gönül sadakasını
  iki dünyadada veremezsin..

  Hz. Muhammed (s.a.v.)


 5. 09.Haziran.2015, 13:15
  3
  @hmet
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 16.Mayıs.2007
  Üye No: 771
  Mesaj Sayısı: 7,761
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 10
  Bulunduğu yer: gölbaşı

  Cevap: Ne yapacağını bilememek / Büyük kararsızlıkta kalmak

  TAM BİR ROMAN

  Haramlara, günahlara dalmanın sonucu hep bu gibi durumların yaşanmasına sebep oluyor
  Sana kalmış, dilersen birlikte ol ama güvensizlik olacaksa hiç yanaşma derim.

  Alıntı
  Umut Verip güven aşılayıpta
  yarı yolda bıraktığın insanın gönül sadakasını
  iki dünyadada veremezsin..

  Hz. Muhammed (s.a.v.)
  Bu hadis ise kaynağı nedir?
  sanırım mevlanaya atfedilmiş bir sözdür


 6. 09.Haziran.2015, 13:15
  3
  Üye
  TAM BİR ROMAN

  Haramlara, günahlara dalmanın sonucu hep bu gibi durumların yaşanmasına sebep oluyor
  Sana kalmış, dilersen birlikte ol ama güvensizlik olacaksa hiç yanaşma derim.

  Alıntı
  Umut Verip güven aşılayıpta
  yarı yolda bıraktığın insanın gönül sadakasını
  iki dünyadada veremezsin..

  Hz. Muhammed (s.a.v.)
  Bu hadis ise kaynağı nedir?
  sanırım mevlanaya atfedilmiş bir sözdür

 7. 09.Haziran.2015, 13:17
  4
  Pisman
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 09.Haziran.2015
  Üye No: 106233
  Mesaj Sayısı: 4
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1

  Cevap: Ne yapacağını bilememek / Büyük kararsızlıkta kalmak

  Tabiki zamanında ileriye dönük planlar yaptık. Umut verdik birbirimize karşı, ayrıntıları ile anlattım ki daha doğru fikir verebilin diye.

  Ben onu bıraktım fakat çok pişman olarak 1 hafta sonra geri döndüm, kabul edilmedim. Mutlaka olanlarda benim payım var, yalnız bu kadarı olsun kim ister.

  Doğrusunu bulmaya çalışıyorum, ne yapmalıyım. Onunla devam etmemek büyük zulüm mü olur ?


 8. 09.Haziran.2015, 13:17
  4
  Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Tabiki zamanında ileriye dönük planlar yaptık. Umut verdik birbirimize karşı, ayrıntıları ile anlattım ki daha doğru fikir verebilin diye.

  Ben onu bıraktım fakat çok pişman olarak 1 hafta sonra geri döndüm, kabul edilmedim. Mutlaka olanlarda benim payım var, yalnız bu kadarı olsun kim ister.

  Doğrusunu bulmaya çalışıyorum, ne yapmalıyım. Onunla devam etmemek büyük zulüm mü olur ?

 9. 28.Haziran.2015, 03:35
  5
  Misafir

  Cevap: Ne yapacağını bilememek / Büyük kararsızlıkta kalmak

  Evlenirsen hayat boyu mutlu olamazsın.. Evlenmessen kızın gunahina ilk sen girmissin, sen dunyani da ahiretinide mahvetmisin arkadaş..


 10. 28.Haziran.2015, 03:35
  5
  Xcasyx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Xcasyx
  Misafir
  Evlenirsen hayat boyu mutlu olamazsın.. Evlenmessen kızın gunahina ilk sen girmissin, sen dunyani da ahiretinide mahvetmisin arkadaş..

 11. 19.Temmuz.2015, 02:27
  6
  Pisman
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 09.Haziran.2015
  Üye No: 106233
  Mesaj Sayısı: 4
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1

  Cevap: Ne yapacağını bilememek / Büyük kararsızlıkta kalmak

  Arkadaşım.. Dünyanı da ahiretini de mahvetmişsin demek ne demek ? Ahiretimi kurtarmam mümkün değil mi ? Allah katında affedilmesi imkansız bir günah mı? Zina en büyük Günahlardan biri evet, yalnız Tövbe istiğfara yönlendirmek ve iyiye işaret etmek yerine mahvetmişsin kelimesini kullanmak doğru mu ? Ne kadar pişman Olduğum ortada, Allah cc affeder inşallah.

  Bana fikir verecek birileri lazım, pişman Olduğumu satırlarca anlattıktan sonra mahvolmuşsun bitmişsin gibi lafları lütfen kendine sakla.

  Saygılar.


 12. 19.Temmuz.2015, 02:27
  6
  Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Arkadaşım.. Dünyanı da ahiretini de mahvetmişsin demek ne demek ? Ahiretimi kurtarmam mümkün değil mi ? Allah katında affedilmesi imkansız bir günah mı? Zina en büyük Günahlardan biri evet, yalnız Tövbe istiğfara yönlendirmek ve iyiye işaret etmek yerine mahvetmişsin kelimesini kullanmak doğru mu ? Ne kadar pişman Olduğum ortada, Allah cc affeder inşallah.

  Bana fikir verecek birileri lazım, pişman Olduğumu satırlarca anlattıktan sonra mahvolmuşsun bitmişsin gibi lafları lütfen kendine sakla.

  Saygılar.

 13. 07.Ağustos.2015, 18:31
  7
  cubbesizim
  Emekli

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 07.Ağustos.2015
  Üye No: 106688
  Mesaj Sayısı: 1
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 0

  Cevap: Ne yapacağını bilememek / Büyük kararsızlıkta kalmak

  Dostum sana yardımcı olmak isterim.


 14. 07.Ağustos.2015, 18:31
  7
  cubbesizim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Emekli
  Dostum sana yardımcı olmak isterim.

 15. 26.Ağustos.2015, 18:30
  8
  Pisman
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 09.Haziran.2015
  Üye No: 106233
  Mesaj Sayısı: 4
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1

  Cevap: Ne yapacağını bilememek / Büyük kararsızlıkta kalmak

  Bana nasıl yardımcı olabilirsiniz, yol gösterilsin istiyorum.


 16. 26.Ağustos.2015, 18:30
  8
  Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Bana nasıl yardımcı olabilirsiniz, yol gösterilsin istiyorum.

 17. 26.Ağustos.2016, 19:04
  9
  Misafir

  Yorum: Ne yapacağını bilememek / Büyük kararsızlıkta kalmak

  kardesim bagislamak en dogrusu ve bircok insan hata yapar günah isler bence bagisla affet ve bir hayat kurmaya bak birde söyle düsünmelisin kurdugunuz hayatta öyle muhtesem seyler olusabilirki o aci günleri unutturur. lütfen intikam durumu yapmayin allah icin affet ve allah rizasi icin evlen


 18. 26.Ağustos.2016, 19:04
  9
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  kardesim bagislamak en dogrusu ve bircok insan hata yapar günah isler bence bagisla affet ve bir hayat kurmaya bak birde söyle düsünmelisin kurdugunuz hayatta öyle muhtesem seyler olusabilirki o aci günleri unutturur. lütfen intikam durumu yapmayin allah icin affet ve allah rizasi icin evlen

 19. 27.Ağustos.2016, 00:18
  10
  Misafir

  Yorum: Ne yapacağını bilememek / Büyük kararsızlıkta kalmak

  (Bu benim görüşüm fetva vermis olmayayım)

  Ah şu kadınların gururu
  Sen onu bir kere bırakmayı göze aldın ve o bunu hep yapacakmışsın gibi düşündü ve seni kabul etmedi
  gitti başkasının oldu
  Aradığını bulamayınca geri geldi
  Pardon da sen eskici dükkanı mısın
  Onunla birlikte olsan evlensen aynı yastıga baş koyduğundan yaptıkları aklına gelir ve sen huzursuz olursun
  Huzursuz bir insan geçim saglayamaz öfkene yenilip yaptıklarını yüzüne vurursun buda şiddetli gecimsizlige yol açar
  Pişman olursun sonra yaptıkların için vicdan yaparsın buda yine seni üzer
  sende ona karşı bi aşk bi sevgi kalmamış zaten tamamı ile vicdan yapmışsın
  Bu durumda mutlu olamazsın
  Kafandaki acaba ile de yasayamazsın önce kendine bunu sor
  BİR ÖMÜR ACABA İLE YAŞAYABİLİR MİYİM
  biraz bayağı gec oldu cvp inşallah mutlusundur kardeşim Rabbim yar ve yardımcın olsun


 20. 27.Ağustos.2016, 00:18
  10
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  (Bu benim görüşüm fetva vermis olmayayım)

  Ah şu kadınların gururu
  Sen onu bir kere bırakmayı göze aldın ve o bunu hep yapacakmışsın gibi düşündü ve seni kabul etmedi
  gitti başkasının oldu
  Aradığını bulamayınca geri geldi
  Pardon da sen eskici dükkanı mısın
  Onunla birlikte olsan evlensen aynı yastıga baş koyduğundan yaptıkları aklına gelir ve sen huzursuz olursun
  Huzursuz bir insan geçim saglayamaz öfkene yenilip yaptıklarını yüzüne vurursun buda şiddetli gecimsizlige yol açar
  Pişman olursun sonra yaptıkların için vicdan yaparsın buda yine seni üzer
  sende ona karşı bi aşk bi sevgi kalmamış zaten tamamı ile vicdan yapmışsın
  Bu durumda mutlu olamazsın
  Kafandaki acaba ile de yasayamazsın önce kendine bunu sor
  BİR ÖMÜR ACABA İLE YAŞAYABİLİR MİYİM
  biraz bayağı gec oldu cvp inşallah mutlusundur kardeşim Rabbim yar ve yardımcın olsun

 21. 07.Kasım.2016, 01:23
  11
  Misafir

  Yorum: Ne yapacağını bilememek / Büyük kararsızlıkta kalmak

  Meraba kardeş bukadar kendine çevirme olayları sen bi kulsun senin yapabileceğin hiçbirşey yok senin merhametinden daha büyük Allahın merhameti var bırak haram sevdanı..


 22. 07.Kasım.2016, 01:23
  11
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  Meraba kardeş bukadar kendine çevirme olayları sen bi kulsun senin yapabileceğin hiçbirşey yok senin merhametinden daha büyük Allahın merhameti var bırak haram sevdanı..

 23. 06.Temmuz.2018, 00:48
  12
  Misafir

  Yorum: Ne yapacağını bilememek / Büyük kararsızlıkta kalmak

  Kardeşim üzülme, bu senin geçirdiğin bir imtihan olmuş. Allahın rahmetinden ve merhametinden asla hiçbir zaman ümit kesilmez. Sen Allahın ipine sımsıkı tutun. Nefes aldığımız sürece hiçbir şey bitmemiştir. Unutma ki hatalar ve günahları insanlar yapar bitkiler ya da hayvanlar değil önemli olan hatanin farkına varmak, pişman olmak ve ne olursa olsun o hatayı birdaha asla yapmamak büyuk üstad Bediüzzaman boşuna dememiş haram sevdalarda elem ve acı var zehirli bal hükmündedir diye. Yaşadığınız şeye çok üzüldüm Rabbim tövbeni kabul etsin ve seni bizi ve bütün insanları hak yoldan ayırmasın. Ne hatalar ne günahlar işleyen insanlar var Rabbim onları affetmişse onları affediyorsa seni neden affetmesin? Hem ondan başka medet bulacağımız bir kapi mı var, ondan başka sığınacağımız biri mi var? Birdaha asla böyle zor şeyler yaşamaman dileğiyle Allah yar ve yardımcın olsun


 24. 06.Temmuz.2018, 00:48
  12
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  Kardeşim üzülme, bu senin geçirdiğin bir imtihan olmuş. Allahın rahmetinden ve merhametinden asla hiçbir zaman ümit kesilmez. Sen Allahın ipine sımsıkı tutun. Nefes aldığımız sürece hiçbir şey bitmemiştir. Unutma ki hatalar ve günahları insanlar yapar bitkiler ya da hayvanlar değil önemli olan hatanin farkına varmak, pişman olmak ve ne olursa olsun o hatayı birdaha asla yapmamak büyuk üstad Bediüzzaman boşuna dememiş haram sevdalarda elem ve acı var zehirli bal hükmündedir diye. Yaşadığınız şeye çok üzüldüm Rabbim tövbeni kabul etsin ve seni bizi ve bütün insanları hak yoldan ayırmasın. Ne hatalar ne günahlar işleyen insanlar var Rabbim onları affetmişse onları affediyorsa seni neden affetmesin? Hem ondan başka medet bulacağımız bir kapi mı var, ondan başka sığınacağımız biri mi var? Birdaha asla böyle zor şeyler yaşamaman dileğiyle Allah yar ve yardımcın olsun
+ Yorum Gönder
Git 12 Son