Ciddi bir cevaba ihtiyacım var .. 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi
 1. 1
  Zoraki Üye
  Zoraki
  Üye

  Profili:
  Üyelik: 15.Kasım.2014
  Üye No: 104997
  Mesaj Sayısı: 1
  Tecrübe Puanı: 1
     

  Ciddi bir cevaba ihtiyacım var ..


  Sitede bana yardımcı olabilicek birisini inşallah bulabilirim. Başım değişik bir dertte ve son demdeyim tükendim ne kadar tükendiğimi anlatamam.. Olaylarımın baslama sebebini direk söyleyeyim.. Sigarayı bırakmak için bu sene ramazanda çok ciddi heveslendim ve yemin ettim.. Sonrasında fena zorlandım çünkü sabah yemek yemem sigara çay güne böyle başlıyordum.. 1 paket normal haliydi neyse , bırakamadm .. Bir ara ciddi bir stressten dolayı kafamı kaydırdım ve çok fazla konuşma vardı kafamın içinde sadece konuşma çıldırmıştım sanırım. çok fazla ay geçti sigaraya çok fazla tövbe ettim . Sonuç olarak aylar içinde neler oldugu konusuna girmeyeyim ama şuan seccademde mavi ışık var ve zihnim kapkara, ve yazılar var zihnime yazı geliyor delirdim öfkeliyim. Zihnime çok fazla yazı ve ses geliyor mantıklı bir şekilde yaptıgım iş ile alakalı bana bir şeyler söyleniyor. Yastıga kafa koyamıyorum çünkü orada da (sigarayı gün içinde çok içip tövbe edip bir kaç hafta bırakmayı denedigim için ) tık deniliyor.. Sadec tık ve başka şeyler bir ara gömülüp gittim çok fazla ses ve yazı kaldım öylece ve şuan son demdeyim hayatı seviyorum ama bıktım tükendim aşamıyorum şu an tövbe ettim ve puro içilebiliyormuş sanırım . En agır şekilde puro kullanıyorum fakat hala aşamadm derdimi banyodan tutun otobüse derse kadar .. Gözüme yazı ilişiyor (azap) gibi vb.. Bir şeyler okurken bıktım tükendim bir açıklayın nedir bu yazı ve nedir mavi ışık ... Herşey söyleniyor.. Sesler halinde ama tükendim.. Bittim. 2 defa gayb'a benzer bir şey söylendi.. Durakta beklerken mühim bir bacak bak . Denildi ve 2 dk sonra etekli bir bayan geldi.. Ailemle vakit gecirirken de kola almadan önce mühim bir gaz iç denildi. Ve bunlar bir kaçı bıktım ve tükendim. Halim ne olur bilmiyorum.. Kafayı duvara cok vurdum gerçekten de çıngı atabiliyormuş kafayı duvara sürtünce sondayım belki bir açıklamanız vardır. Ben tükendim. Gözlerimi kapatıyorum karanlık bazı şekiller görüyorum. Farklı farklı beyaz, yazı olmadıgı zamanlar. Taktın .. Tıkkk .. Gibi sadece yastıkta .. Gayb a benzer bir şey duymasam farklıydı . Ama tükendim ve umurumda degil nedir ne degildir bir cevap bezdim kendimden.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  yasemin Mum Ve Merhem Olabilmek..
  yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..
  yasemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üyelik: 18.Eylül.2014
  Üye No: 104691
  Mesaj Sayısı: 1,331
  Tecrübe Puanı: 14
  Yer: Allah'ıma Seferdeyim..

  Cevap: Ciddi bir cevaba ihtiyacım var ..


  pskolojik bir rahatsızlığınız bulunabilir , dualarla Allaha sığının , şifa dileyin doktora da başvurun


 3. 3
  İbnî_Roza Üye
  İbnî_Roza
  Üye

  Profili:
  Üyelik: 17.Mayıs.2015
  Üye No: 106115
  Mesaj Sayısı: 28
  Tecrübe Puanı: 1

  Cevap: Ciddi bir cevaba ihtiyacım var ..


  Değerli kardeşim sen Allah rızası için sigarayı bırakmışsın. Lakin puro içmen ile ilgili olarak şunu söylemek istiyorum puro ve sigara tütünden yapıldığı için ikisindende uzak dur bence.

  Kardeşim sen Allah rızası için bıraktığını sakın unutma zor duruma düştüğünde kendine şöyle de "ben ne yapıyorum böyle ben sigarayı Allah rızası için bıraktım ve eskiye dönmeyeceğim Rabbim işiten, gören ve bilendir. Elbet bunun mükafatını ahirette verecektir. "bunu zihnine yerleştirdikçe artık istesende sigaraya yönelemeyeceksin. Yönelsen bile uzak durmaya gayret edeceksin.

  Kardeşim boş vakitlerinde Hacet namazı kılıp Allahtan yardım dile.

  Zor duruma düşünce Ayetel Kürsi'yi oku ve sürekli tekrarla . Bundan sonra "Rabbi yessir velâ tuassir Rabbi temmim bi'l-hayr" de bunun manası "Rabbim kolaylaştır zorlaştırma benim bu işimi Hayıra çıkar"dır.

  Uyumadan önce de Muavezeteyn(Felak-Nas sureleri) Fatiha, Ayetel Kürsi ve İhlas surelerini oku. Sonra Allah'a dua et ve sonra ellerini vücudunun heryerine sür.

  Ve ibadetlerine başlarken efendimize salavat getirmeyi unutma çünkü Allah, peygamber efendimize salavat edene on salat eder.

  Bundan sonra İnşallah bu derdinden kurtulursun. Ayrıca doktor ve psikoloklarada bir danış lakin bu dediklerimi uygulamayı unutma.

  Allah yardımcın olsun. Vesselam...


 4. Reklam

+ Yorum Gönder