Konusunu Oylayın.: Kinayeli sözle boşama

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi
Kinayeli sözle boşama
 1. 24.Ekim.2014, 20:49
  1
  gurz
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 24.Ekim.2014
  Üye No: 104899
  Mesaj Sayısı: 2
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1

  Kinayeli sözle boşama


  Kinayeli sözle boşama Mumsema Merhabalar benim talakla ilgili kafama takılan bir soru var. Şimdi kinayeli sözlerle eşini boşamayı kastederek boşayan erkek eşinden bir bain talakla boşanmış oluyor ve evliliklerine ancak yeni bir nikah kıydırırlarsa devam edebiliyorlar. Peki erkek kinayeli bir sözle karısını boşasa ama yeni bir nikah kıydırmadan iddet müddeti içinde birkez daha talak verse yeni bir boşama meydana gelir mi. Yani kinai sözle karısını boşayınca bir boşama hakkı gidiyor onu anladım. Peki iddet müddeti içinde yeni nikah kıydırmadan yeniden boşama kastıyla kinayeli söz kullanırsa 2. Boşama hakkını kullanmış olur mu yoksa yeni nikah kıydırmadığı için bir boşama yapmış mı olur. Teşekkürler.


 2. 24.Ekim.2014, 20:49
  1
  gurz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye  Merhabalar benim talakla ilgili kafama takılan bir soru var. Şimdi kinayeli sözlerle eşini boşamayı kastederek boşayan erkek eşinden bir bain talakla boşanmış oluyor ve evliliklerine ancak yeni bir nikah kıydırırlarsa devam edebiliyorlar. Peki erkek kinayeli bir sözle karısını boşasa ama yeni bir nikah kıydırmadan iddet müddeti içinde birkez daha talak verse yeni bir boşama meydana gelir mi. Yani kinai sözle karısını boşayınca bir boşama hakkı gidiyor onu anladım. Peki iddet müddeti içinde yeni nikah kıydırmadan yeniden boşama kastıyla kinayeli söz kullanırsa 2. Boşama hakkını kullanmış olur mu yoksa yeni nikah kıydırmadığı için bir boşama yapmış mı olur. Teşekkürler.

 3. 24.Aralık.2017, 09:22
  2
  Hoca
  Moderatör

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 06.Şubat.2007
  Üye No: 11
  Mesaj Sayısı: 29,996
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 339
  Bulunduğu yer: çalışma odam:)

  Yorum: Kinayeli sözle boşama
  İddet bitmeden bir daha boşama hakkını kullanabilir ama iddet bitmişse artık kadın rızasını/gönlünü almadan bir araya gelemez ve boşama hakkı da askıda kalır.
  Allahu alem


 4. 24.Aralık.2017, 09:22
  2
  Moderatör  İddet bitmeden bir daha boşama hakkını kullanabilir ama iddet bitmişse artık kadın rızasını/gönlünü almadan bir araya gelemez ve boşama hakkı da askıda kalır.
  Allahu alem
+ Yorum Gönder