5 üzerinden 5.00 | Toplam : 4 kişi
 1. 1
  Secan Üye
     

  Abdestte burun kanaması

  Nezle, Burun Kanamasi ve Abdest

  Iki gundur nezleyim, affedersiniz burnum aktigi icin surekli silmem gerekiyor. Bugun burnum sildikce kanamaya basladi. Abdest aldim ama, affederdiniz, sonrasinda silince kagida kan cikti. Simdi ne yapacagimi bilmiyorum, hala sildikce kan cikiyor.

  Bu durumda ne yapmam gerekir? Vaktin cikmasina az kalana kadar bekleyip kanama da hala gecmediyse yine abdest alip 4 rekat farzi mi kilmam lazim, yoksa boylece bi daha abdest alip namaz kilabilir miyim?

  LUTFEN hemen yardimci olursaniz cok sevinecem.

  Allah razi olsun simdiden.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Misafir

  Cevap: Abdestte burun kanaması

  Nezle, Burun Kanamasi v
  Alıntı
  e Abdest

  Acil yardiminiza ihtiyacim var. Iki gundur nezleyim, affedersiniz burnum aktigi icin surekli silmem gerekiyor. Bugun burnum sildikce kanamaya basladi. Abdest aldim ama, affederdiniz, sonrasinda silince kagida kan cikti. Simdi ne yapacagimi bilmiyorum, hala sildikce kan cikiyor.*Bu durumda ne yapmam gerekir? Vaktin cikmasina az kalana kadar bekleyip kanama da hala gecmediyse yine abdest alip 4 rekat farzi mi kilmam lazim, yoksa boylece bi daha abdest alip namaz kilabilir miyim?


  eğer abdest anın da ve abdestten sonra burun kanaması gerçekleşirse abdest bozulur. mesaj atan arkadaşımızın burnu iltahaplanmış veya yaralanmış olabilir birde kötü bir nedeni var oda bu sebebten dolayı
  olankanser hastalığı olabilir . ALLAH KORUSUN.derhal kulak burun buğaza gitsin yani KBB ye gitsin .
  İNŞALLAH KÖTÜ BİR ŞEYİNİZ YOKTUR ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN . AMİN.


 3. 3
  Secan Üye

  Cevap: Abdestte burun kanaması

  Yok Allah korusun kanser oldugunu sanmiyorum. Benim burnum her nezle oldugumda surekli silmekten kanar, sildigim yerler kanar yani beyinden gelmiyor, siz oyle sandiniz galiba. Ben vaktin cikmasina 5-10 dk kala tekrar abdest alip farzi kildim hemen burnum hala kanadigi halde, inshaAllah kabul olmustur.


 4. Reklam

 5. 4
  milih44 Üye

  Abdestte burun kanaması

  Damar zayıflığından dolayı kışın soğuk sudan yazın sıcaktan hemen hemen hergün kanayan burun yapım var (ırsi),abdest alırken sünnet olan burna su çekmeyi terk edebilirmiyim ? Hükmü nedir veya en doğru olanı nedir ?


 6. 5
  Omer-PC Seyirci Üye
  milih44 - İslam kolaylık dinidir. Benim de çabuk kanayan bir yapım var. Fazla kanamadığı için abdestten önce burnuma su çekip temizliyorum. Sonra abdest alıyorum. Eğer ki seninde fazla kanamıyorsa böyle yapabilirsin


+ Yorum Gönder