+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gün geçtikçe daha az namaz kılıyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. _ahmet
  Üye
  Reklam

  Gün geçtikçe daha az namaz kılıyorum

  Reklam

  Gün geçtikçe daha az namaz kılıyorum Mumsema Selamun aleyküm...
  Namaza ilk başladığım zamanlarda hiçbir sünneti kolay kolay kaçırmazdım mutlaka dua eder tesbih çekerdim daha sonra üniversite okurken son sınıfta yeni insanlarla tanıştım çok farklıydılar aramızda kızlarda vardı tanımaktan mutluluk duyduğum insanlardı normalde derslerim bittiğinde okuldan koşarak uzaklaşırdım çünkü okulla ilgili hiçbirşeyi sevmem ama onlarla tanıştıktan sonra ilk defa dersim olmamasına rağmen saatlerce okulda kalabiliyordum ama bu durum namaz kılmamla ilgili çok sorunlar oluşturdu zamanla onların yanına daha çabuk gidebilmek için namazların sünnetlerini kılmamaya başladım şu anda onlar yok ama durum aynı öğlenin sünnetini kılmayayım ikindinin sünnetini kılmayayım derken şu anda hiçbir namazın sünnetini kılamıyorum nedense hiçbir işim olmamasına rağmen bir an önce namazı bitirmek geliyor içimden hemen hemen her gün kaza namazı kılıyorum çünkü sürekli bişey çıkıyor ve namazlar gecikiyor bazen yatsı namazını daha sonra kıllarım biraz daha sonra kılarım derken hiç kılmadan uyuyorum sabah namazına en son ne zaman kalktım hatırlamıyorum bile kendime çok kızıyorum ama düzelemiyorum bir türlü gün geçtikçe daha gevşek davranıyorum tekrar eskisi gibi olmak için ne yapmalıyım.

 2. Cedd
  Devamlı Üye

  Cevap: Gün geçtikçe daha az namaz kılıyorum


  Reklam


  Sebeplerim üniversite olmasa da şuan ben de senin gibi aynı değişimi ve geldiğin noktayı yaşıyorum. İlk zamanlar ki ben ile şuan ki ben arasında uçurum var ve niyeyse önceleri korkum olurdu.. şimdi ise o korku, eyvah demem ya da tereddüt yoktur. Sadece huzursuz oluyorum aklıma geldikçe, keyfim kaçıyor. Onun dışında 3 yıl önceki dine göre yaşayan ben değilim. Senin gibi gittikçe gevşedim. Bizi tekrar ne uyandırır ben de merak ediyorum kardeşim.

 3. Misafir
  Benim de esim ayni durumda. Onunla dindar diye evlendim ama sabah ve aksam haric hicbir sunneti kilmiyor, namazlarini son dk da kiliyor. Yalvar yakar sabah namazina kalkiyor. Disarda iken namazin gecmesine aldiris etmiyor. Ve ben evlenmeden once ibadetlerinde bu kadar gevsek oldugunu bilmiyordum, ozellikle namaz mevzuunda cok tartistik, olmuyor, duzelmiyor, cok uzuluyorum.

+ Yorum Gönder