İstimnaya Tövbe Ettim ama Olmuyor 5 üzerinden 4.28 | Toplam : 32 kişi
 1. 43
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: İstimnaya Tövbe Ettim ama Olmuyor


  Ben yıllardır bu günaha tövbe ediyorum fakat aradan 4 veya 5 ay geçtikten sonra yine ve yine bozuyorum. Artık tövbe edecek yüzüm de kalmadı. Şöyle bir hadis gördüm : sadece dili ile tövbe edip günaha devam eden Rabbi ile alay etmiş olur (haşa). Bu beni çok perişan ediyor, sanki bana söylenmiş gibi çünkü sürekli tövbemi bozuyorum artık utanıyorum...
  1. Acaba tövbe etmemeli miyim bu durumda ? Tövbe edince çok kararlı ediyordum ama bilmiyorum artık emin değilim kalpten edip etmediğimi...
  2. Senede birkaç kere yapanların ve sürekli yapanların günahı aynı mı ?
  3. Bu arada ben el ile yapanlar hakkında çok hadis de gördüm (elle boşalan lanetlidir vs.) bu elini kullanmayanlar için de yine aynı mıdır (sürtünme mesela) ?


 2. 44
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,937
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: İstimnaya Tövbe Ettim ama Olmuyor


  Dili ile tövbe edip bedeni ile bir günahı işlemeye devam eden kişiler zaten tövbe etmiş değillerdir ve hafife almış gibidirler. Ama gerçekten tövbe etmesine rağmen nefsine yenilerek bir günahı tekrar işleyenler onlar gibi değildir. Tövbe etmeye devam et ve hatta bin sefer bir günaha düşsen yine tövbe et. Yasak olan istimna yapmaktır bu el ile olmuş yada başka bir şekilde olmuş önemli değildir.

  İstimna, zinaya düşmekten korkan kişi için son çare olarak caiz kabul edilmiştir.


 3. 45
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: İstimnaya Tövbe Ettim ama Olmuyor


  Artık ölmek istiyorum bir türlü kurtulamıyorum bu lanetten. Aradan aylar geçiyor sonra bir şey oluyor ve yine kendimi o lanetin içinde buluyorum ve ardından pişmanlık... Bıktım bu durumu yaşamaktan psikolojim çok bozuk dayanamıyorum... Sürekli ölmeyi istiyorum bu dünya bana göre değil. Evlenene kadar böyle olacaksa bu durumu kaldıramam, ben böyle biri olmak istemiyorum.


 4. Reklam

+ Yorum Gönder
Git İlk 34