+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Adet bitimi yıkandıktan sonra gelen akıntılar Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Adet

  Reklam  Adet isimli konu Mumsema.com Adet
  Selamun aleykum benim adet günlerim 3 4 gün yoğun oluyo sonra az az toplam 8 gün diye hesaplıyorum gusül alıyorum hoop gene bir lekele me napsam bilemiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 2. Şem'a
  YÖNETİCİ

  Cevap: Adet bitimi yıkandıktan sonra gelen akıntılar


  Reklam


  Adet bittikten sonra kan gelmesi

  Her kadının adet süresi bellidir. Adet bittikten sonra gelen aradaki akıntılar hastalık kanıdır, namaza ve cinsel ilişkiye girmek caiz olur.

 3. Misafir
  Esselamu aleyküm adetim bitti herhangi bi leke vs olmadı gusul aldım fakat 1 gun sonra akintida leke oldu bu arada ibadetlerimi yaptım bu ibadetler kabul olur mu mesela hatmim vardı 1 2 cuz okudum geçerli mi yoksa tekrar mı etmeli

 4. Misafir
  Merhaba benim adetim 8 gün kan şeklinde diğer 6- 7 günde kahverengi sekilide geliyor .Toplam 15 gün sürüyor bir hastalık veya enfeksiyon da yok bu duru 1 senedir var gusul abdestimi ne zaman almalıyım

 5. arifselim
  Yönetici
  Merhaba. Bu durumda adetin en fazla süresi 10 gündür. 10 gün tamamlanınca akıntı kesilmese bile gusül alınır ve ibadetlere başlanır.

 6. Misafir
  Selamun aleykum adetinizin 10 gunden az surduyse misal 6 . Gunde temizlenip 7 gununuzde kahverengi leke gormusseniz gusulunuz bozulmustur. Fakat 10 gun gordukten sonra 11.gunde kavrengi akinti gormussrniz gusulunuz bozulmamiş oluyor.hayirli gunler Allaha emanet olunuz selamun aleykum

 7. Misafir
  Pardon bişey sormak istiyorum. Benim adetim bitti akşamda gusül aldım ama tuvalet kagıdında beyaz leke gibi görünüyo fakat zaman geçtikten sonra leke sarı renge bürünüyo bunun için gusül almam gerekiyo mu?

 8. arifselim
  Yönetici
  Adet günün bitmiş ise ve beyaz akıntıyı da görüyorsan bu adetinin bittiği anlamına gelir. Tekrar gusül alma ve ibadetlerine devam et.

 9. Misafir
  Ben temiz beyaz akıntı görmeden gusül abdesti aldım sonra beyaz akıntı geldi gusül olmuş mudur

 10. arifselim
  Yönetici
  Eğer adetin bitmiş olduğuna emin isen beyaz akıntı gelmeden de yapılan gusül geçerlidir. Her zaman beyaz akıntı gelmeyebilir.

 11. Misafir
  Selamün aleyküm.Hocam ben 15 yasındayim.bende adet düzensizliği var önceden 10 gün dolmasını bekliyordum simdi düzenleyici kullanmaya başladım 3 aydır ayın 15 inde basliyor adetim.ilk ay 8, 2 aydir 7 gün sürüyor adetim.fakat bu ay 7.gündeyim hâla hafif kahverengi kirlimsi lekelenmelerim var ne yapmaliyim ben temizlenip ibadetlerimi yerine getirmeli miyim beyaz akintiyi mi beklemeliyim.Allah razı olsun.

 12. arifselim
  Yönetici

  Reklam


  Aleykum selam. Adet bitimine doğru gelen hafif kahverengi olan akıntılar adetin devamı sayılır. bu akıntıların bitmesini beklemen gerekir. Adetin bitmesi akıntının kesilmesi veya beyaz hale gelerek temiz olarak akması ile bitmiş olur. Şayet bitmeden devam ederse o zaman 10 gün tamamlanır ve gusül alınır.

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 ... SonuncuSonuncu
adet bittikten sonra kan gelmesi,  adetten sonra akıntı,  Adet bitimi,  adet bittikten sonra gelen kan,  adet sonrası akıntı,  adet bittikten sonra leke gelmesi,  adetten sonra beyaz akıntı gelmesi