Mezi Meni Vedi 5 üzerinden 4.63 | Toplam : 8 kişi
 1. 1
  yandı_yurek Emekli
  yandı_yurek
  Emekli
  yandı_yurek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üyelik: 09.Eylül.2012
  Üye No: 97789
  Mesaj Sayısı: 467
  Tecrübe Puanı: 0
  Yaş: 24
  Yer: Ankara

  Mezi Meni Vedi


  Arkadaslar dün 7 gibi mastürbasyon yaptım 1 ay dır ypmıyordum sonra idrarımı yaptım saat 8 fln oldu gusül alcam diye gittim tekrar idrarımı yaptım banyoya girdim aaldım abdesti cıktım bugün ise 7 gibi 8 e kaadar uyuyamadım Affedersiniz avret yerim durduk yere kalkıyorum cok affedersinizzzz
  rüyada ihtimal oldummu bilmiyorum hatırlamıyorum bi rüya gördüm ama :S iç çamaşırımdda ıslaklık yoktu lavobaya gittim avret yerimini aşagıdan yukarı dogru sıkınca bi ıslaklık büyük ihtimal mezi cıktı soonra idrardan sonra iç çamaşırıma deymesin diye sıktım sıktım 1 damlasına elledim uzadı gitti sizce bu ne hem idrardan önce cıktı hem idrardan sonra ?

  İlgili Yazılar

 2. 2
  find Devamlı Üye
  find
  Devamlı Üye
  find - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üyelik: 23.Mayıs.2007
  Üye No: 802
  Mesaj Sayısı: 586
  Tecrübe Puanı: 7

  Cevap: Mezi Meni Vedi


  VEDÎ, MEZİ, MENİ  Vedi; küçük abdestten sonra veya ağır bir şey kaldırmaktan dolayı gelen biraz kalınca yapışkan sıvıdır. Bu sıvı guslü gerektirmez. Çünkü insandan şehvetle gelen meni değildir. Fakat abdesti gerektirir. Yani kişi küçük abdest bozsa ve abdest alsa hemen akabinden de öyle bir sıvı gelse o kimsenin yeniden abdest alması gerekir (el-Merğınanî, el-Hidâye, I, 17; İbnü'l-Hümam, Şerhu Fethu'l-Kadîr I, 60; Ayn el-Binâye Şerhu'l-Kidâye, I, 290).

  Mezî; cinsel oynaşma, hayal etme ve "şakalaşma sonunda duyulan haz sebebiyle cinsel organdan gelen, ince, şeffaf ve kaygan sıvıdır. (Meydânî, Lübâb I/17; Hattâb es-Sübki, el-Menhel N/257) Geldiğinin farkına varılmayabilir. Erkekte de kadında da olur. Vedî"nin tersine bu, kadında daha çok bulunur. (Hattâb es-Sübki, agk.)

  Menî ise, şehvetin en üst düzeyinde (şehvetle) ve hızla (difk) gelen ve kendine has kokusu ve rengi olan bir sıvıdır. Kokusu yaşken hurma tomurcugu, kuru iken yumurta kokusunu andırır. (Meydânî age. I/16) Gusül sadece bundan dolayı gerekir. Ilk ikisinin gelmesiyle sadece abdest bozulur, geldiği yer yıkanır ve abdest alınır.


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Cevap: Mezi Meni Vedi


  mezi, şevhet tahrk olunca gelir.
  Meni, ilşşki sonunda zevk vererek fışkırır, mezi ve vediden çok çok farklı
  Vedi, mezi gibi bir sıvıdır.


 4. Reklam

 5. 4
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Cevap: Mezi Meni Vedi


  Selamin aleykum Abi simdi vedi miydi bilmiyorum ama kokusuzdu ve sevk de almadim surtunmedide hic biseey yapmadim ama genede yapiskan bisey akdi 2-3 damla bu nedir ?


 6. 5
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  benim çok büyük bir sorunum var o da meziden sonra sümük gibi beyazımsı bulanıkımsı biraz sıvı biraz katı(katı değil) gibi yumuşak birşey geliyor.herseferinda namaz vakti geliyor namazı bırakıyorum vedi midir bu bi internet sitesinde şöyle diyordu:

  ''Vedi nedir?
  Vedi; Küçük abdestten sonra gelen, kokusuz, beyazımsı bulanık yapışkan sıvıya denir.
  Vedi'de cinsel etkilenme, haz, uyanma sözkonusu olmaz. Vedi az miktardaki sıvıdır.
  Vedi nereden gelir?
  Vedi, Prostat ve idrar yolu içindeki salgı bezlerinden gelmektedir.
  Vedi guslü gerektirir mi?
  Bir erkeğin erkeklik organından vedi gelmesi guslü gerektirmez.''
  bu yukarıdaki şey mi benden gelen meziden sonra geliyor her zaman geliyor.


 7. 6
  bir.kul Üye
  bir.kul
  Üye

  Profili:
  Üyelik: 11.Ocak.2019
  Üye No: 120467
  Mesaj Sayısı: 1
  Tecrübe Puanı: 1

  selamün aleyküm.. bilmiyorum vesvese mübtelaşımıyım yada içime giren kuşkular gerçekmi anlamadım çok araştırma yaptım ama istedim sonuca varamadım.. afedersiniz ama küçük abdestten sonra sürekli bir akıntu oluyor mezinin ne oldgünü biliyorum ama vedi ve meni kafamı karıştırıyor.. bazen kaygan olmayan ama beyaz bir iki yada üç küçük damla bEyaz sıvı geliyor ne olduğunu bilmiyorum ikincisi ise iç çamaşırına akıntı olmasın diye peçete koyuyorum ve akıntı olup o peçete bazen bir nokta büyüklüğünde sertleştiğini görüyorum bildim kadarıyla meni tabaka bırakır ama bu sadece bir nokta olduğu için yani az geldi için kafam yine karışıyor sürekli gusul abdestim yok diye tedirgin oluyorum yardımcı ola bilirseniz büyük bir dertten kurtara bilirsiniz beni


  selamün aleyküm..
  sürekli vesvese şekline gelmiş bir hal içindeyim meziyi çok iyi bilirim ama afınıza sığınarak küçük abdestten sonra bir iki yada üç küçük damla beyaz sıvı akar ve kaygan değil benim bildim kadar meni kaygan olur ve kendine has kokusu olur bende koku alma sorunu oldu için pek koku alamıyorum.. ikincisi ise bazen iç çamaşırına akıntı olmasın diye peçete bağlarım ama peçeteye akan sıvı sonra sertleştiğini görüyorum mezi iz bırakmaz meni bırakır kafam çok karışık hergün aynı şey oldu için ve asker de oldum için gusul abdesti alamıyorum gerçekten ilim sahibi biri beni aydınlatsın bu arada safiyim bide safide meni ne konuda çıkarsa çıksın gusul almak zorunludur..


 8. 7
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selamun Aleyküm

  aklimiza diyelim şeytan bize şehvetlenmemiz için cinsel vesveseler verdi ve o anda biz istemeden tenasül uzvumuzdan bisey aktigini hisettik peki o anda meni mezi veya vedi olduğunu anlamamız için külotumuzu kontrol ederiz ama orda karinca büyüklüğünde küçük bir beyaz nokta gördük gusül abdesti almamız gerekir mi ?


 9. 8
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici
  arifselim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üyelik: 04.Nisan.2007
  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,944
  Tecrübe Puanı: 10

  - Aleykum selam. Tuvalette idrardan sonra bazı kimselerde vedi gelebilir ve bu gusül gerektirmez. Ancak vedi de mezi gibi şeffaf ve yapışkan bir sıvıdır. Eğer beyaz ve yoğun ise bu menidir. Şafiilerde şehvetle çıkmasa bile meni gelmesi guslü gerektirir.

  - Aleykum selam. Mezi ve vedi benzer sıvılardır. Mezi şehvetlenme hallerinde akar. Şeffaf ve yapışkandır. Mezi gusül gerektirmez sadece namaz abdestini bozar.


+ Yorum Gönder