+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Sık Sık Mezi Geliyor. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. bülent25
  Üye
  Reklam

  Sık Sık Mezi Geliyor.

  Reklam

  Sık Sık Mezi Geliyor. Mumsema Benim bu aralar sık sık mezi geliyor. Sabah kalkınca 1-2 saat sonra oluyor özellikle. Onun dışında birazcık heyecanlansam direk mezi geliyor. (cinsellik içeren birşeyle bağlantım yok) Sürekli iç çamaşırımı değiştirmek zorunda kalıyorum. Sağlık sorunum olduğunu sanmıyorum.

  Tavsiyeleriniz nelerdir.

  Allah razı olsun.

 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Sık Sık Mezi Geliyor.


  Reklam


  Mezi sadece şehvet hareketi olduğunda gelir.
  bakma dokunma düşünme gibi...

  kendi kendi ne gelmez. bir becliye doktoruna gitmeni tavsiye ederim.

 3. mümini78
  Devamlı Üye
  Mum adlı değerli kardeşim ya da ahabeyim mezi gelebilir bunda bir sorun yokki ben de de tepkisel koşullanma olduğun bayan görsem mezi gelir. Bu doğal bir şey . Ki zaten belirtmiş heyacan var diyor vb. Eğer bu durum da doktorluk bir durum var ise bana da diyin. Çünkü ben 3 günde bir temiz olsun diye iç çamaşırımı değiştiriyorum. Şayet bu durum tedavi ile geçecek ise ne ala bu tedaviden beni de haberdar edin.

 4. Hoca
  erimeye devam...
  Alıntı bülent25 Nickli Üyeden Alıntı
  (cinsellik içeren birşeyle bağlantım yok)
  bak kardeşimiz ne demiş
  Alıntı mümini78 Nickli Üyeden Alıntı
  Mum adlı değerli kardeşim ya da ahabeyim mezi gelebilir bunda bir sorun yokki ben de de tepkisel koşullanma olduğun bayan görsem mezi gelir Bu doğal bir şey
  şehvet olayı olmadan olmaz dedim kardeşim benim.
  bülent kardeş cinsellik yok diyor sen ise bayan görsem diyorsun.

 5. mümini78
  Devamlı Üye
  Bu iş hiç istemediğim bir şeye döndü alıntı da en çok beni üzen şey - cinsellik içeren birşeyle bağlantım yok- bu cümle değişik şekilde yorumlanır. Bir kişi fiilen bir bayanla aynı ortamda bulunmasın resim ya da filimlere de bakmasın (bu illa açık istenmeyen türden resimler yada flimlerin olması şart değildir. ) Ve bu konu da da bir şey düşünmesin ve ondan mezi gelsin bu imkansız bir şeydir. Belki bu vedidir. Çünkü küçük abdest ve büyük abdestten sonra tenessül uzvundan vedi gelebilir. Ayrıca üyenin yaşı da önemli genelde genç yaşlarda mezi hemen gelebilir. En önemlisi siz daha ii bilirsiniz Mezinin gusülü gerektirmemesidir.

 6. bülent25
  Üye
  vedi ile mezi nasıl ayırt edilir? Çok affedersiniz ama dıştan bakınca sudan ayırt edemezsin çok berrak,biraz yapışkan bir veya iki damla geliyor.
  İstibra yapar mı birde? Çünkü affedersiniz yine ama istibra yapmam 5dk süremi alıyor.

 7. mümini78
  Devamlı Üye
  Mezi tarifindeki gibi su renginde ve yapışlan tenessül uzvunu sıvadığında cam gibi yani saydam renktetir. Elinle kontrol ettiğin zaman yapışkan olduğunu anlarsın. Şayet beyaz olmayan bir iç çamaşırı giyersen kuruduğunda beyaz rengi aldığını görürsün. O yeri ovalarsan iç çamaşırın temiz sayılır. Hani siz dediniz ya "cinsellik içeren birşeyle bağlantım yok" Yüzde yüz bir bağlantı olması şart değil. Şu konuşmalarda ve yazışmalarda bile sizden mezi gelebilir. Ama kalbiniz buna üzülmesin bu doğaldır. Mühim olan bilerek harama bakmamakdır. Mezi geldiğin de de istibra yapman gerekir. O sızıntının ayda akıntının dinmesi gerekir. Tecrubeden hasıl olsun eğer üstüne çok düşersen mezinin kesilmesi de uzun sürebilir. Bu bağlamda normal istibra yapıp gerekli eğemniyeti gösterip abdestinizi alabilirsiniz.

 8. Mumsemma
  Emekli
  Abi benim surekli mezim geliyor ne yapabilirim (uzulrek soyluyorum gozum oralara kayiyor) oturdugumda bile sertlesip mezi akiyor namazda kiliyorum her dakika geldimi diye korkuyorum tovbe Allah beni hor gorur diede korkuyorum ne yapabilirim abilerim

 9. Hafız Taha
  Emekli
  Rabbimiz yarratığı güzel insanları hor görmez sadece dua et bolca abdest al.

 10. Misafir
  Kardeşm aklını karştrmk gbi olmasın ama ben yinede söyleyim eğer kız isen kadınlarda yapşkn şekilde akıntı gelebiliyor yani normak birşey olabilir mezi mi akıntı mı onuda bir düşün istersen.

 11. Misafir
  Temizlik noktasinda.., her lavabodan sonra çamaşırının icine tuvalet kagidi koyarak, bir dahaki lavabo ihtiyacina kadar camasiri temiz tutabilirsin , sonra yine degismeli olarak devem edersin ayni isleme...Devamli mezi meselesi biraz hassas bunye meselesi...cok kafaya takmayip, biraz kultur fizik hareketleriyle cozume ulasabilirsin istibra esnasinda....

 12. Misafir

  Reklam


  Mezinin ereksiyon haline gelir gelmez ve çokça gelmesi bir rahatsızlık göstergesi midir. Bende mevzi çokça geliyor. Takıntı haline gelmeye başladı. Cevapladınız için şimdiden teşekkür ederim

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu