Erkeğin Göğüs Kıllarını Kısaltması Uygun mu?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 4 kişi
 1. 1
  bülent25 Üye
     

  Erkeğin Göğüs Kıllarını Kısaltması Uygun mu?

  Erkeğim Göğüs Kıllarını Kısaltması Uygun mu? Çok kaşındırdıkları için kısaltıyorum(tam kesmiyorum), kısa olunca rahatsız etmiyor.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  İslam Kur'an Hadimi

  Cevap: Erkeğin Göğüs Kıllarını Kısaltması Uygun mu?

  Soru: Erkekler ve Kadınlar Bacak, Göğüs veya Sırtındaki Kılları Aldırabilirler mi?

  Cevap: Erkekler ister epilasyon isterse kesici bir aletle olsun göğsünde, sırtında, kol ve ayaklarında olan kılları, ameliyat ve benzeri tıbbî bir mecburiyet olmaksızın alması ve aldırması caiz değildir. Bu tür müdahaleler yaratılışa müdahale şeklinde algılanmıştır. İster özenerek olsun, ister böyle bir arzu ve niyeti bulunmasın, bunun dışında vücuduna yapacağı müdahaleler onu karşı cinse/kadına benzer kılar ki bu asla caiz değildir. Çünkü erkeğin kadına, kadının erkeğe benzemeye çalışması şiddetle yasaklanmıştır. Ayrıca bu müdahaleler yaratılışa da müdahale sayılır ki, bu da haram kılınmıştır.

  Kadınların ise kollarındaki ve bacaklarındaki kılları kesmesi caizdir. Bu hususta şunu hatırlatmak gerekir ki kadının erkeklere karşı avret yerleri bellidir. Bu takdirde bir kadının, mahremi olmayan erkeklere güzel görünmek için kollarındaki ve bacaklarındaki kılları alması veya aldırması caiz olmaz. Bu uygulamanın caiz olabilmesi için kadının bu uygulamayı, kocasına karşı güzel görünmek niyetiyle yapmalıdır.


+ Yorum Gönder