Yalnızlık sınavım. acaba kısmetim kapanmış olabilir mi? yada birileri bana büyü müyü yapmış olmasın nasıl anlarız? 5 üzerinden 4.22 | Toplam : 9 kişi
 1. 1
  neyzenney Üye
  neyzenney
  Üye

  Profili:
  Üyelik: 13.Mayıs.2012
  Üye No: 96131
  Mesaj Sayısı: 2
  Tecrübe Puanı: 1
  Yaş: 34

  Yalnızlık sınavım. acaba kısmetim kapanmış olabilir mi? yada birileri bana büyü müyü yapmış olmasın nasıl anlarız?


  Selamün aleyküm.

  İlk eşimden tesettür ve ahlaki açıdan uyuşamadığımız için ayrılmak zorunda kaldım, evliliğimiz ve ayrılma sürecimiz boyunca ne kendisine nede ailesine yanlış bir hareket veya tavırda bulunmadım, ilk günden son güne kadar dini kuralların hepsini yerine getirdim, ayrılığımızın arasından yıllar geçmesine rağmen hala çok yalnızım, tipim, boyum, posum iyi durumdayım, işim gücüm evim barkım yerinde çok şükür acaba kısmetim kapanmış olabilir mi? yada birileri bana büyü müyü yapmış olmasın nasıl anlarız? :)

  İlgili Yazılar

 2. 2
  İnanc Devamlı Üye
  İnanc
  Devamlı Üye
  İnanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üyelik: 04.Şubat.2012
  Üye No: 93990
  Mesaj Sayısı: 1,431
  Tecrübe Puanı: 15
  Yer: Yalan Dünyada Bir Yer.


  Dinimizde kısmet bağlılığı veya kısmet kapalılığı diye bir yorum varmıdır.bazı hocalar hayırlı işlerde kısmetinin bağlı olduğunu ve işinin tamamına eremiyeceğini söylerler.bunlara ne kadar inanmalıyız yada bu tür şeyler bir aldatmacamıdır.bu tür yorum eğer doğruysa bunları nasıl aşabiliriz.hangi dualarla?  Değerli kardeşimiz;

  Kısmetin kapalı olup olmadığını insan bilemediği için, kendi isteği olan bir şeyi elde etmek için bazı sebeplere teşebbüs etmesi gerekir. Bu sebeplere teşebbüsten sonra şayet istediğimiz şeyi elde edersek, şükrederiz. Şayet istediğimz şey elde edilmez ise, o zaman “hakkımızda hayırlı değilmiş” deyip, verilmediği için ve ahirette isteğimizin daha güzelinin verileceğine iman edip yine şükretmek gerekir.

  Kısmet beklemelerde yanlış yorumlardan uzak kalınmalıdır. Bazı kimselerde yanlış bir kısmet bağlama anlayışı görülmektedir.

  Evham ve su-i zanna kapılan bu kimseler tereddüt etmeden konuşabiliyorlar:

  – Kızımızın ya da oğlumuzun kısmeti bir türlü çıkmıyor, çıkınca da anlaşmayla sonuçlanmıyor, bir bahane bulunup iş bozuluyor! Demek ki kısmetini bağlamışlar. Zaten falan ve filan komşulardan da şüphe ediyoruz.. diye hüküm verebiliyorlar.

  Halbuki Allah (cc), hiçbir insana bir başkasının kısmetini bağlama imkan ve salahiyeti vermemiştir. Bu sebeple, kısmet bağlanması diye bir olay olamaz. Ama kısmet beklenmesi diye bir gerçek olur.

  Demek ki mesele, kısmet bağlanması değil kısmetin beklenmesi meselesidir.

  Şunu hiç unutmamak gerektir ki, Allah yarattığı kulunun kısmetini asla bağlamaz. O kadar bağlamaz ki, dünyada evlenemeden vefat edenleri bile Cennette otuz üç yaşında en güzel bir Cennet genci olarak olarak evlendirir, kısmetini yine karşısına çıkarır, asla kısmetsiz bırakmaz. Onlar da o zaman asla pişmanlık duymazlar dünyadaki bekleyişlerinden dolayı. Çünkü Cennet evliliği dünyadakiyle kıyaslanamayacak kadar özel ve güzel bir evlilik olur.. Bütünüyle mutluluk ve saadet kaynağı halini alır.

  Bence burada unutulmaması gereken en mühim nokta şu olmalıdır.

  Dünyadaki kısmetini bekleyenler bekleme süresini büyük bir fırsat bilmeli, bu sıralarda kendi özelliklerini geliştirip vasıflarını çoğaltmayı hedef almalı, vasıfsız işçi durumundan çıkıp aranan vasıflı aday özelliğini kazanmalı, kendini bir çok vasıflarla değerli durumuna getirmelidir. Çünkü denklik dünyada da ahirette de esastır. Dünyada vasıflı olanlar Cennette de vasıflılarla evlenirler. Bu bakımdan da kısmet bekleme devresini güzel vasıfları kazanma, çoğaltma devresi olarak düşünmeli, yüksek vasıflılara layık hale gelmeye gayret göstermelidir.

  Zaten beklemenin bir faydalı yanı da, güzel vasıflarını çoğalt ikazını yapıyor olmasıdır

  (Ahmed ŞAHİN)


  Allah hakkında hayırlısını nasip etsin


 3. 3
  neyzenney Üye
  neyzenney
  Üye

  Profili:
  Üyelik: 13.Mayıs.2012
  Üye No: 96131
  Mesaj Sayısı: 2
  Tecrübe Puanı: 1
  Yaş: 34

  Cevap: Yalnızlık sınavım.


  Bu kadarını beklemiyordum allah razı olsun.


 4. Reklam

 5. 4
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Cevap: Yalnızlık sınavım. acaba kısmetim kapanmış olabilir mi? yada birileri bana büyü müyü yapmış


  şey bende birini çok sevdim ve ondan ayrıldım o evli şimdi .o psikolojikle allahım eğer ona kavuşacaksam kimseyi karşıma çıkarma çıkaracaksan da engel çıkar diye dua ettim ve 2 yıldır gerçekten de öyle oldu acaba gerçekten ona varır mıyım


 6. 5
  Şii Emekli
  Şii
  Emekli

  Profili:
  Üyelik: 30.Nisan.2014
  Üye No: 103566
  Mesaj Sayısı: 155
  Tecrübe Puanı: 0

  Gaybı ancak Allah bilir kardeşim. Hayırlıysa olsun deyin bence.


 7. 6
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yalnızlık büyük imtihan


 8. 7
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Kısmete inanmıyorum kaç yaşına geldim hala evlenemedim kimse beni beyenmiyor.allah sevmediği kulunu bekar bırakırmış


 9. 8
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Kızsan eğer evlencem ben senle. Madem kısmete inanmıyosun, sana kısmeti göstereyim. hadi evlenelim.


 10. 9
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Ben 29 yasindayim hep allahtan hayirlisini istiyom ama olmuyo kimse bni grmuyomu


 11. 10
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  29 yaşındayım bende artık ümitsizliğe kapıldım herşeyin hayırlısını diliyorum


 12. 11
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  26 yaşındayım bnde hala evlenmedim Kısmetimi bekliyorum ama hep karşıma bana uygun olmayan insanlar çıkıyo alkol ve dini inancı az olan insanlarla karşılaşıyorum bn ne kadar Allah korkusu olan abdestli namazlı biriyle tanışmak istesem daha kötüsüyle karşılaşıyorum Açba kısmetim böyle birileriyle evlilik yapmak mı?


 13. 12
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici
  arifselim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üyelik: 04.Nisan.2007
  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,928
  Tecrübe Puanı: 10

  İnsan kendi iradesi ile seçimini yapar. Sen hayırlı bir insan olduğunu bildiğin kişi karşına çıkana kadar sabırlı ol. Evlilik bir kaç günlük değildir. Bir ömrü Allah'a isyan eden günah işleyen birisi ile geçirmek bir zulümdür.


 14. 13
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Merhaba ben 20 yaşinda kizim hiç evlenmedim çirkin değilim bu yaşıma kadar sevgilim de olmadı çevredeki sevgilere evleneceklere imrenerek bakıyorum çok yalnız hissediyorum psikolojik mi bilmiorum istediğim ciddi ileriye dönük birini istiorum bulamıyorum nazar mı var yoksa kismetim mi kapalı


 15. 14
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  26 yasindayim ve hayatimda bir kac insan oldu bunlarla ciddi dusundum evlilik falan ama bir turlu nasip olmadi hep bi engel çıktı sonradan karsi tarafta cok pismanliklar olduysada elden ne gelir hayatima kimi almak istesem muhakkak bisey olur hep iyiye yorarim amma velakin her seferinde ayni seyin basima gelmesi ister istemez acaba dedirtiyor insana isini en komik yani su ki ben kiminle evlenmek mutlu bi yuva kurmak icin hayatima alsam benden ayrilir bir ay kisa zamanda gider baskasiyla evlenir arkadaslar arasinda alay konusu olduk resmen iste kismati bagli olan varsa sana gelsin senden ayrilinca kismeti açılıyor gibisinden 😀 kader insanin kendi hur iradesiyle yapmis oldugu secimlerden ibarettir demekki ya zamanimiz var ya da kismetimizi dunyada degil en nihayetinde herseyin hayirlisi serrin dahi hayiri var iken durup evham yapip uzulmek niye...


+ Yorum Gönder
Git 12 Son