+ Yorum Gönder
6. Sayfa BirinciBirinci ... 3567 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusül abdesti yanlış alınırsa ne olur Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Yorum: Gusül abdesti yanlış alınırsa ne olur

  Reklam  Yorum: Gusül abdesti yanlış alınırsa ne olur altıncı sayfa yazısı mumsema.com Yorum: Gusül abdesti yanlış alınırsa ne olur
  SelamınızAleyküm arkadaşlar ben gusül abdestini yanlış aldım galiba emin değilim ama ALLAH (c.c.) dua ettim kabul olurmu acaba?
  HIZLI CEVAP VERIRMISINIZ? ALLAH SIZLERDEN RAZI OLSUN

 2. emre
  Devamlı Üye

  Yorum: Gusül abdesti yanlış alınırsa ne olur


  Reklam


  Guslün geçerli olması için ağza ve burna su vermek ve tüm vücudu yıkamakla olur. Eğer bunlardan biri eksik ise dua okumakla olmaz bu iş.

 3. Misafir
  ben gusül abdesti alırken sonlarında 3 kere omuzlara ve3 kere başa dökerken ben unutup ilk öncebaşıma dökmek yeine ilk önce omuzlarıma döktüm gusülüm kabul olurmu

 4. mum
  Administrator
  Gusül alırken sıralama şart değildir. Önce omuz da olur baş da olur fark etmez.

 5. Misafir
  Merhaba.Oncelikle şafiiyim.Niyet ettim uzerimdeki cunuplugu gidermeye deyip vucudumu kuru yer birakmayarak islatiyorum.Sonra niyet ettim gusul abdesti almaya diyerek normal namaz abdesti aliyorum.Aldigim gusul dogrumudur?

 6. arifselim
  Yönetici
  Merhaba kardeşim. Şafii mezhebine göre aldığın bu gusül geçerlidir. Esas olarak farzlar yerine geldi mi zaten gusülde sahih olur.

  Şafiiye göre Guslün Farzları
  1- Yıkanmaya başlarken niyet etmek
  2- Vücut üzerinde herhangi bir necaset varsa önce onu temizlemelidir.
  3- Vücudun tamamını yıkamak.

 7. türk başar
  Seyirci Üye
  merhaba arkadaşlar,
  gusül abdesti alırken her yerim ıslandı ama sadece farzları yaptım ve iki defa gusül aldım ama temizlenmiş hissetmiyorum kardeşlerim.
  Bu vesvese midir ? içimi rahatlamak istiyorum cünip kalmaktan çok korkuyoum lütfen cevap verin.
  teşşekürler,

 8. emre
  Devamlı Üye
  Farzları bir defa yerine getirdiysen senin ne hissedip hissetmediğinin bir önemi yok. Guslün geçerli olur. Şeytana uyup ikinci defa da gusül alma.

 9. Misafir
  Selamun alekum kardeşlerim ben gusül alırken önce namahrem yerimi yikadim sonra ağzımı calkaladim sonra burun ondan sonra başı ıslatmadan sağ omuz sol omuz yikadim kuru kalmicak kadar her yerimi yikadim kafamida sonradan detaylı yikadim kabul olmusmudur

 10. Selam2
  Devamlı Üye
  Sakıncası yok farzları yerine getirmişsin guslün geçerlidir. Bir mazeretin yoksa vücudunu yıkamayı başından başla.

 11. Misafir
  Beyler dalga geçmeyin ama ben de kuzenimden öğrenmiştim ben abdest abdesti alırken öncelikle ve niyet ediyordum ardından 3 kez ağzıma ve 3 kez burnuma şu vermeden once cinsel organlarımı sol elimle 3 kez yıkıyor ardından sağ elimle ağzıma ve burnuma su verip tüm vucudumu yıkıyordum. Gusül un farzlarini yapıyorum ama sırası yanlış olmuş oluyor.Gusülüm kabul olmuş mudur? Ayrıca yaptığım ibadetler kabul olmuş mudur

 12. arifselim
  Yönetici

  Reklam


  Evet kardeşim guslün yinede geçerli olmuş oluyor ve ibadetlerde sahih olur. Guslün farzlarını yerine getirirken sırayı gözetmek şart değildir. Esas olan ilk önce farzların yerine getirilmesidir. Daha sonra sünnetleri, mekruhları ve adabını bilerek alınırsa çok güzel olur.

  Her müslüman elinin altında bir İslam ilmihali olmalıdır ve bu ilmihali baştan sonra defalarca okumalıdır. Aklına takılan soruları hemen bu kitabı açıp ordan bakmalıdır. İnternetten bakmak yeterli olmaz.


+ Yorum Gönder
6. Sayfa BirinciBirinci ... 3567 ... SonuncuSonuncu
gusül abdesti yanlış alınırsa ne olur,  gusül abdesti eksik alınırsa ne olur,  gusül abdesti yanlış alınırsa kabul olurmu,  gusül abdestini yanlış alırsak ne olur,  gusül abdestini yanlış almak,  gusül abdesti alırken yanlış alınırsa ne olur,  gusul abdesti yanlis aldim