+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namazda Her Rekatta Aynı Zammı sure okunur mu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Hasan.
  Üye
  Reklam

  Namazda Her Rekatta Aynı Zammı sure okunur mu?

  Reklam

  Namazda Her Rekatta Aynı Zammı sure okunur mu? Mumsema Namaza yeni başladım ve daha önce kuran kursuna gitmediğim için çok bilgim yok.Annem ve babamın öğrettiği ve internetten öğrendiğim birazını ama aklımda soru işaretleri kaldı. Örneğin internette fatiha suresınden sonra zammı sure diyor.ve zammı surelere baktım 10 tane sure var.Fatihadan sonra o 10 taneden hangisini veya kaç tanesini okuyacağız?
  Ve Her rekatta aynı zammı sureyi okuyabilirmiyiz.Mesela her rekatta ihlas suresi.şimdiden teşekkürler..

 2. musab
  Hadis Öğrencisi

  Cevap: Namazda Her Rekatta Aynı Zammı sure okunur mu?


  Reklam


  namazda aynı sureyi okumak mekruhtur.10 sure dediğin kuranın son 10 suresi.114 sureden istediğini okuyabilirsin.ama en kısa sureler son 10 sure yani senin dediğin sureler.1 tam sure okumak daha faziletlidir uzun ayet okumaktan.ama istersen 10 surenin hepsini bir rekatta oku.olmaz değil olur.asgari kıraat yerine gelmişse tamamdır.son olarak kurandaki sıraya göre okumalısın.1.rekatta okuduğunun üstünden okuyamazsın.

 3. Misafir
  Arkadaşlar ben cok gunah ısledım sanırım ama sımdı namaza baslıcam ben pek sure bılmıyorum ve eberlemeye calısıyorum ve aynı zamanda namaz kılmaya baslıcam pekı ben sımdı fatiha yı okudukdan sonra ıhlası okuyup ve dığer rekatta gene fatiha yı okuyup ıhlası okursam sorun olurmu ?? ben ihlası bılıyorum fatıhayı bılıyorum subhaneke yı bılıyorum ??

 4. musab
  Hadis Öğrencisi
  Bu şekilde namaz kılabilirsin.Ama 2-3 kısa Sure ezberlemek çok zor olmasa gerek.

 5. Misafir
  her rekatta aynı zammı süreyi okumak namazı bozar mı?

 6. halilcan
  Devamlı Üye
  bozmaz. Ama bir görüşe göre başka sure bilenin aynı sureyi okuması sevabı azaltır bilmeyen için durum farklı olabilir.

 7. Misafir
  Yasemin
  1 rekatta elhami okuyorm 2 ihlas 3 kefser 4 ihlas aradada diger rekatlarda yine elham ihlas ve nas bide felak okyorum olurmu lutfe bilgi verirmisiniz

 8. Şema
  Moderatör
  namazda aynı sure okunur mu
  1 rekatta elhami okuyorm 2 ihlas 3 kefser 4 ihlas
  Farz namazlarda sadece 1. ve 2. rekatta zammı süre okunur.
  1. rekatta fatiha kevser
  2. rekatta fatiha ihlas gibi.


 9. Misafir
  hacılar sırayla okunur demişsiniz ama inişi sırasına göre mi? yoksa resmi sıraya göre mi?

  ben huvallahullezi'yi ve ihlası biliyorum. hangisini önce okumalıyım?

  (başka bilmiyorum şimdilik)

 10. Şema
  Moderatör
  huvallahullezi'yi ve ihlası biliyorum
  Kuranın son hali kardeş. Bu düzeni koyan rabbimizdir, iniş sırasına göre okunmaz.

  Önce huvallahullezi'yi sonra ihlas oku

 11. Misafir
  Namazda okunacak zammi surelere baktım ve ilk dördünü ezberledim ve bunları sırasıyla rekatlarda okuyorum soruma gelirsek sabah öğle ikindi akşam yatsı da hep bu dördünu okusam olurmu diğer 6 zammı sureyi okumasan olurmu Cevaplarsaniz sevinirim ve ayrica öğle namazın da ilk ve son sünnette aynı zammı sureleri okusam olurmu ? Yani kısaca zammı sure okuncak yerlerde hep ilk dördünü veya ilk beşini sırasıyla okusam olurmu ?

 12. arifselim
  Yönetici

  Reklam


  Bu ezberlediğin dört sure ile dilediğin kadar namaz kılabilirsin. Öğle veya başka namazların ilk ve son sünnetlerinde aynı zammı sureler okunabilir.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
namazda aynı sure okunur mu,  her rekatta aynı sure okunur mu,  namazda her rekatta aynı dua okunurmu,  namazda aynı zammı sure okunur mu,  namazda her rekatta aynı sure okunur mu,  namazda aynı sureler okunur mu,  her rekatta aynı zammı sure okunur mu