+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namazda Her Rekatta Aynı Zammı sure okunur mu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Yorum: Namazda Her Rekatta Aynı Zammı sure okunur mu?

  Reklam  Yorum: Namazda Her Rekatta Aynı Zammı sure okunur mu? isimli yazı www.Mumsema.comYorum: Namazda Her Rekatta Aynı Zammı sure okunur mu?
  Her rakatta aynı zammı sure okunur mu dua bilmeyen icin

 2. emre
  Devamlı Üye

  Yorum: Namazda Her Rekatta Aynı Zammı sure okunur mu?


  Reklam


  Birer ikişer satırlık çok sayıda sure var. Bir saatte birini hadi abartayım bir günde birini diğer günde diğerini bir haftada 7 tane zammı sure ezberlersin. Bilmiyorum deyip bir kenara oturamazsın.

 3. Misafir
  s.a ben namaz kılıyorum ama sadece 10 sure bılıyorum ve hepsını ayrı ayrı rekatlarda okuyorum elımden geldıgı kadar sure ezberlemeye çalışıyorum sızce bı sakıncası var mıdır? tesekurler

 4. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Bu sureler namaz için sana yeterlidir ve namaz kılmada hiç bir sakıncası yoktur. Dilediğin kadar kılabilirsin. Allah kabul eylesin.

 5. Misafir
  Selamun aleyküm arkadaşlar cuma namazında hoca fatiha okudu nas okudu aynı rekat içerisinde birde fil süresini okudu böyle oluyorum hani fatiha dahil üç süre okuya biliyormuyuz

 6. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Farz namazlarda aynı rekat içinde fatihadan sonra ikinci sureye geçmek mekruh olmakla birlikte caizdir. Nafile namazlarda ise birden fazla dilediği kadar sure okuyabilir. Ancak sıralamayı da takip etmesi sünnettir.

 7. Misafir
  Her rekatta farklı okumak gerekiyor.ve namazın mekruh olmaması için sıra önemli yani fiil i okumuş isek 2.rekatte kureyş okunur.asır okunmaz.veya aşağı doğru 2 süre atlanarak 3.sü okunmalı.eğer bir süre atlar isek mekruh olur.ayetten öte daha çok kendimizden emin olduğumuz süreleri tercih etmekte faziletlidir.

 8. Misafir
  ben namazlarda hep tek bir tane zammı sure okuyorum gunaha girmis sayilirmiyim

 9. Misafir
  Sunnet namazlarında sadece ilk 2 sinde zammı sure okuyorum caizmidir

 10. arifselim
  Yönetici
  Sünnet namazlarının tümünde fatihadan sonra zammı sure okunması gerekir. Sadece farz namazlarında ilk iki rekatta zammı sure okunur. Bu şekilde sadece ilk rekatta okuman caiz değildir.

 11. Misafir
  Namazda kısa sure olarak hep ihlası okuyorum hepsinden namaz kabul olurmu yardımcı olun

 12. arifselim
  Yönetici

  Reklam


  Namaz kılarken her rakatta başka bir ayet veya sure okumak sünnettir. Aynı sureyi okumakla namaz yinede geçerlidir. Ama bir kaç tanede olsa öğrenirsen hem güzel olur hemde sünneti yerine getirmiş olursun.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
namazda aynı sure okunur mu,  her rekatta aynı sure okunur mu,  namazda her rekatta aynı dua okunurmu,  namazda aynı zammı sure okunur mu,  namazda her rekatta aynı sure okunur mu,  namazda aynı sureler okunur mu,  her rekatta aynı zammı sure okunur mu