+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Başörtüsüz ya da abdestsiz Kur'an-ı Kerim ve tefsir okumak caiz diyor Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Beyza34
  Devamlı Üye
  Reklam

  Başörtüsüz ya da abdestsiz Kur'an-ı Kerim ve tefsir okumak caiz diyor

  Reklam

  Başörtüsüz ya da abdestsiz Kur'an-ı Kerim ve tefsir okumak caiz diyor Mumsema Başörtüsüz ya da abdestsiz Kur'an-ı Kerim ve tefsir okumak caiz midir?
  Kadının başı açık Kur'an-ı Kerim ve tefsir kitapları okuması caizdir. Çünkü, kadının kendine nikah düşen erkeklerin olmadığı bir yerde Kur'an okurken başını örteceğine dair bir emir yoktur.


  Sorularla islamiyet


 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: Başörtüsüz ya da abdestsiz Kur'an-ı Kerim ve tefsir okumak caiz diyor


  Reklam


  Linke tıklayın. Mum Hoca gayet net açıklamış.

  https://www.mumsema.org/diger-soru-v...an-okumak.html 3. Desert Rose
  Silent and lonely rains
  Kuran okurken tesettür nasıl olmalı Başı açık olarak yada basörtüsünü arkadan baglayarak bir de çocuk emzirirken okunabilir mi?


  Başı açık Kuran okumak caizdir Namaz kılarken ve kendine nikah düşen erkeklerin yanında kadının başını örtmesi farzdır Bunların dışında ise örtmesi daha iyi olmakla beraber farz değildir Bu açıdan abdesti yokken ve başı açıkken dua etmek, hadis okumak ve Kurana dokunmadan ayet ve sure okumak caizdir Ayakta, otururken, yürürken ve yatarken dua ve Kuran okumak da caizdir Ayrıca çocuk emzirirken de Kuran okunabilir

  Kur'ân-ı Kerîm'i okumak isteyen kimsenin abdest alıp kıbleye doğru oturması sünnettir Ancak yürürken veya yatarken onu okumakta beis yoktur İshak bin İbrahim diyor ki: Ebû Abdullah ile birlikte camiye giderken Kehf süresini okuduğunu işittim Aişe (ra) de şöyle diyor: Ben sedirimin üzerine uzanmış iken Kur'ân-ı Kerîm'i okurdum(Muğni, I 803)
  Sorularla islamiyet

  ----------------------

  soruları mecbur kalınmadıkça
  link vermeden cevaplamaya çalışalım kardeş


 4. Ercan
  Devamlı Üye
  soruları mecbur kalınmadıkça
  link vermeden cevaplamaya çalışalım kardeş
  Desert bacım, Mum Hoca soruyu cevaplamış olduğundan, hocalarımın verdiği cevap üstüne cevap yazmak haddim değil diye link vermiştim. Kopyala yapıştır yapmak ta istemedim. Selametle.


+ Yorum Gönder
abdestsiz kuran dinlenirmi,  baş açık kuran meali okunurmu,  baş açık kuran okunur mu,  rüyada abdestsiz kuran okumak,  rüyada baş açık kuran okumak,  ruyada saç açık kuran okumak