+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Cinsel içerikli sitelere girmek,izlemek günah mıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. El İshak
  Üye
  Reklam

  Cinsel içerikli sitelere girmek,izlemek günah mıdır?

  Reklam

  Cinsel içerikli sitelere girmek,izlemek günah mıdır? Mumsema Sevişme videoları izlemek günah mı
  Cinsel içerikli sitelere girmek,izlemek günah mıdır?

 2. Mehmet5
  ☪ ☪ ☪ (müslüman) ☪ ☪ ☪

  Cevap: Siteler


  Reklam


  Porno izlemek caiz mi ?

  İsra suresinin 32. ayetinde Cenab-ı Hak, "Sakın zinaya yaklaşmayın!" buyuruyor. Buradaki "yaklaşmayın" emrinden hareketle İslam fıkıh alimleri insanı zinaya götürebilecek her türlü amelin yasak olduğunu ifade etmişlerdir. Müstehcen resim veya görüntelere bakmayı da bu kategori içinde mütalaa edebiliriz. Bu sebeple bu tür resimlere bakmak caiz değildir.

  Özellikle cinsel tahrikin ve müstehcenliğin önemli bir ticari sektör olduğu ve gençlerin tabiî cinsel eğilimlerinin acımasızca sömürüldüğü ve giderek anormal ve gayri meşru tatmin yollarının yayılma özelliği gösterdiği toplumlarda gençlerin şehevî duygularına hakim olmalarının zorluğu inkâr edilemez. Bu nedenle bireylerin ahlaksızlığına, cinsel dürtülerin açığa çıkmasına neden olacak video, oyun gibi şeyleri yapmak, satmak, almak ve seyretmek caiz olmaz.

  Kur'an-ı Kerim'de hem erkeklerin hem de kadınların harama bakmamaları, edep yerlerini iyice örtülü tutup, iffet ve namuslarını korumaları emredilmektedir (Nur, 30-31). Hz. Peygamber de, "…gözlerin zinası şehvetle bakmaktır…" (Buhari, "Kader", 9; Müslim, "Nikah", 44) buyurarak harama bakmayı, zinaya götüren fiillerden olduğu için caiz olmadığını belirtmiştir. Bu itibarla, erkek veya kadının, birbirlerini tahrik edici hal ve hareketlerde bulunmaktan kaçınmaları gerekir.

  Erotik sahnelerin seyredilmesi, kişinin manevi hayatını olumsuz yönde etkiler. Üstelik zamanla alışkanlık ve tutku haline gelerek bir takım ahlaki zaafların ve hiç istenmeyen durumların ortaya çıkmasına sebep olabilir. Bu sebeple böyle bir şeyden kesinlikle uzak durulmalıdır.

  Bütün günahlar ve ahlâkî bozulmalar müstehcene bakışla başlar, bakışın ısrarıyla gelişir, sonra fiilî günaha dönüşür. Üstelik gözler baktıklarının resimlerini de çeker, hayal arşivinde depo eder. Nereye gitse, nerede olsa artık çektiği bu resimler, hayal âleminde gözlerinin önündedir.

 3. El İshak
  Üye
  Yani haramdır anladığım kadarıyla.Peki nasıl durucak insan izlemeden bakmadan görmeden?

 4. imam
  Üye
  Yani haramdır anladığım kadarıylaPeki nasıl durucak insan izlemeden bakmadan görmeden?
  evlen şehvetini kır ihtiyaç bile duymazsın
  Cinsel içerikli sitelere girmek,izlemek günah mıdır?
  haram olduğunu sende biliyorsun

 5. El İshak
  Üye
  Evlen demişsin 17 yaşındayım.Haram olduğunu duymuştum sadece hadislerle ayetlerle desteklemeniz iyice terk etmeme vesile olmanız için konuyu açtım zaten.

 6. Mirac01
  Üye
  'Elle boşalan lanetlidir' (Hadis-i Şerif)

  "Cinsel organıyla oynayan bir millete Allah azab etmiştir." (Hadis-i Şerif)

  "Elini nikahlayan mel'undur" (Hadis-i Şerif)

  "Ve onlar ki, iffetlerini korurlar; Ancak eşleri ve ellerinin sahip olduğu (câriyeleri) hariç. (Bunlarla ilişkilerden dolayı) kınanmış değillerdir. Şu halde, kim bunun ötesine gitmek isterse, işte bunlar, haddi aşan kimselerdir." (Müminun Suresi : 5-7)

  "Ancak eşlerine ve cariyelerine karşı müstesna; çünkü onlar kınanmaz; Bundan öteye (geçmek) isteyenler ise, onlar taşkınların ta kendileridir." (Mearic Suresi 30-31)

 7. El İshak
  Üye
  Teşekkür ederim Allah razı olsun yazdıkların için.-Bundan öteye gidenler- kelime grubundan daha birçok anlam çıkarılabilir.Ben en iyisi bu ayeti hocalarıma sorayım ayrıntılı açıklama almak için.Bundan öteye gidenler derken birçok anlam vardır.Zina yapanlar..kötü düşünceler besleyenler... Ayetteki asıl kastettiği şey ney asıl zararlı olan şey ney bundan öteye gidenler derken çok anlam çeşitliliği barındırıyor.

 8. Mirac01
  Üye
  Ötesine gidenler derken mastürbasyon yapanlar , zina yapanlar (her organın kendi zinası vardır , gözlerin zinası kötüye bakmak , dilin zinası kötü konuşmak , elin zinası dokunmak , kulağın zinası duymak ...) ve eşiyle ilişki ve ihtilam harici kendini tatmin etmeye çalışanlar kastedilmiş ..

  Yanlış yazdığım birşey varsa diğer arkadaşlar düzeltsin .

 9. Misafir
  Çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz artık bakmıcam böle kötü seylere önceden bakıyodum günah oldugunu bilmiyodum allah senden razı olsun basımızdan eksik etmesin bi sorum vardi peki kari kocalar ve kadin heryerini gosteriyorsa oda gunahmidir peki??

 10. arifselim
  Yönetici
  Karı koca arasında birbirlerini görmeleri açısından herhangi bir engel yoktur. Birbirlerinin avret yerlerini dahil görebilirler.

 11. Misafir
  bisi sorucam elle yapilan gunah faaliyetlere gusül gerekir mi?

 12. arifselim
  Yönetici

  Reklam


  Elle mastürbasyon yapıldığı takdirde elbette gusül gerektirir. Meni nasıl çıkarsa çıksın kişi cünüp olur ve gusül abdesti alması lazımdır.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
sevisme izlemek günah mı,  sevisme videolari izlemek günahmı,  sevişme videoları izlemek günah mıdır,  sevişme videoları izlemek günah mı,  sevisme videosu izlemek gunahmi,  sevişme sahnesi izlemek günah mı,  sevişme videosu izlemek günah mı