+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Erkeğin hanımının dübürünü ellemesi caiz mi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. konya442
  Emekli
  Reklam

  Erkeğin hanımının dübürünü ellemesi caiz mi

  Reklam
 2. islamyolu
  Emekli

  Cevap: erkegin haniminin dübürüne ellemesi caiz mi ?


  Reklam


  Bu konudanda faydalanabilirsiniz: https://www.mumsema.org/misafir-soru...-gunahlar.html

  Ali b. Talk (r.a.)’den rivâyete göre, şöyle demiştir: Bir bedevi Peygamber (s.a.v.)’e gelerek şöyle dedi: “Ey Allah’ın Rasûlü! Bizden biri çölde iken yellenir ve su da çok az olursa ne yapması gerekir? Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: Sizden biriniz yellendiğinde hemen abdestini alsın, kadınlarınıza arkalarından yaklaşmayın, Allah hakkı söylemekten çekinmez.” (Ebû Dâvûd, Tahara: 81)


  İbn Abbâs (r.a.)’den rivâyete göre, şöyle demiştir: Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: “Allah, bir erkeğe veya kadına arkasından yaklaşan kimseye rahmet bakışıyla bakmaz.” (Tirmîzî rivâyet etmiştir.)

  Ali (r.a.)’den rivâyete göre, şöyle demiştir: Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: “Sizden biriniz yellendiğinde abdest alsın ve kadınlarınıza arkalarından yaklaşmayın.” (Ebû Dâvûd, Tahara: 81)

  "Erkeğe veya kadına arka yoldan yaklaşan kimseye Allah, rahmet bakışıyla bakmaz" buyururlar (Bkz. Ebû Dâvûd, Nikâh, 45; Müsned, I, 86; II, 444; Tirmizî, Taharet, 102; Mişkâtü'l-Mesâbih, II, 184).

 3. konya442
  Emekli
  Allah Celle Celaluhu razi olsun , peki ya dinden cikilir degmekle ?

 4. islamyolu
  Emekli
  Allah Celle Celaluhu razi olsun , peki ya dinden cikilir degmekle ?
  Ehli sünnete göre Harama helal demek dinden çıkarır. Yani sen Kuranda Allahın yasakladıgı Haram kıldığı şeylere , Helal dersen Dinden çıkarsın. Eğerki günah oldugunu bildigin halde , Yaparsan Günahkar olursun. Lut kavmi Erkeklerle Arkadan birleşme oldugu için Helak oldu. Allahta öyle yapanlara lanet etti. Tabiki orada Erkek Erkeğe yapılıyordu. Ama kadınlarlada Aynı durum söz konusudur.  “Sana kadınların adet halini soruyorlar. De ki, o bir eziyettir. Adet günleri onları rahat bırakın. Temizleninceye kadar kendilerine yaklaşmayın. Tertemiz oldular mı, onlara Allah‘ın size buyurduğu yerden yaklaşın. Allah tevbe edenleri sever, tertemiz olanları da sever.
  Kadınlarınız sizin için bir tarladır. Tarlanıza dilediğiniz gibi varın ve kendinize ön hazırlık yapın. Allah‘tan sakının ve ona kavuşacağınızı bilin. Bunu inananlara müjdele.” (Bakara, 2/222-223)

  Ayette geçen tarla ifadesi, ürün alınan yer anlamındadır. Ters ilişki ile üreme olmayacağı için ayet ters ilişkiyi yasaklamaktadır. Bu ayetlere göre Allah’ın emrettiği ilişki, normal yolla olan ilişkidir.

 5. konya442
  Emekli
  Dinden cikilirmi yazcaktim, yani haram islemis olursun yaparsan demi ?

 6. islamyolu
  Emekli
  Dinden cikilirmi yazcaktim, yani haram islemis olursun yaparsan demi
  Haram oldugunu bile bile yaparsan Dinden çıkmazsın , Günahkar olursun. yok haram değil dersen. Dinden çıkılmasından korkulur. Kurandaki bir ayeti yalanlamak İnsanı dinden çıkarır ..

 7. gimsangoksel
  Üye
  Sevgili kardeşimiz,evlilik bir anlamda cinselliğin özgürce yaşanmasıdır.Özgürlüğün sınırlarını da koymuştur bizim yaratıcımız,sizin sorduğunuz soruda cinsel birleşme değil de elinizle dokunmak varsa zaten bunda sıkıntı yok ama diğer konu varsa bu yapılmamalıdır,haramdır günaha girersiniz ama dinden çıkılmaz,günah olduğunu bilme vasfıyla tövbe edersiniz bir daha da tenezzül etmezsiniz inşallah olay çözülür.

 8. Misafir
  Kadının dübürnün içine boşalmak haramdır günahtır ayıptır

 9. musab
  Hadis Öğrencisi
  Arkadan yaklaşmayın hadislerinin tefsiri arkadan ilişkiye girmeyin demek değil mi?Yani dokunmak da ilişkiye girmek gibi haram mı?

 10. mum
  Administrator
  Dokunmak haram değil, haram olan cinsel ilişkidir.

 11. musab
  Hadis Öğrencisi
  Tamam doğru biliyormuşum.

  Ama şu da aklıma geldi:Şafiler bizden keskin bir şekilde daha fazla lafızcı."Kadına dokunmuşsanız" denildiği zaman biz cinsel ilişkidir diye tevil ederken,Şafiler lafıza bağlı kaldılar,kadına dokunma olarak anladılar.

  Bu hadislerinde Zahirine bakılırsa arkadan yaklaşmak haram,yaklaşmadan da dokunulmayacağına göre ,o bölgeye dokunmak haramdır demiş olabilirler dedim.

  Yani Şafilerde de dokunmak caizdir öyle mi?Ya da bu konuda farklı görüş var mı?

 12. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun

  Reklam


  Arkadan yaklaşmayın hadislerinin tefsiri arkadan ilişkiye girmeyin demek değil mi?Yani dokunmak da ilişkiye girmek gibi haram mı?
  bence böyle sorular sormaya gerek dahi yook

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
dübür ne demek,  dübür nedir,  dübür,  ellemek günah mı,  dubur,  kadının dübürü,  amını elleyen kadın