Evlilik üzerine bir soru.. 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
 1. 1
  theburak Üye
  theburak
  Üye

  Üye No: 72384
  Mesaj Sayısı: 67
  Tecrübe Puanı: 1
  Yer: Yunanistan

  Evlilik üzerine bir soru..


  Selamunaleykum, özel bir sorum var ve çözümünü mantıksal değil de dini olarak sorup danışarak öğrenmek istiyorum;

  1 yıllık evliyim, eşimin 2. evliliği. 12 sene evli kalmış ve eşinin (anlattıgına göre) tembelliği sebebiyle ayrılmış.

  Şimdi sorum şu: bazen şeytan aklıma çok rahatsızlık verici şekilde eşim hakkında eski eşiyle neler yaptı, özel şeyler yaşadılar, gibi son derece rahatsız olduğum düşünceleri aklıma sokmakta..bu durumda çok sinirli birisi oluyorum ve eşimide çok kırıyorum.Birkaç defa o sinirle ağzımdan , kalbimden geçenleri söyledim.hoş olmadı ama aklıma geldikçe kendimi tutamıyorum..

  Eşimi çok seviyorum ama bunlar aklıma gelince birden soğuyorum.Evlenmezden önce de bunlar aklıma takılırdı ama evlenince daha çok takılmaya başladı ve son derece rahatsızım. Bu şekilde devam edersem sonumuzun iyi olmayacağına eminim..Bunu nasıl aklımdan atabilirim?? Düşüncelerim yersiz mi? yerimde olsanız ne yapardınız??

  Birde eşimin boşandıktan sonra tanıdığı bir erkek uzunca bir süre çok rahatsız etmiş, arkadaşlık kurmak istemiş..Ben bunları sonradan öğrendim. Evlenmeme birkaç ay kala bir şahıs ( az önce bahsettiğim kişi) telefonumu arayarak eşim hakkında burda yazamayacağım ithamlarda bulundu.bende feci sözlerle karşılık verdim. Eşime defalarca yemin ettirdim, defalarca doğru söylemesi için Kuranı Kerim'e el bastırttım.Hepsini yaptı, yeminler etti ağlayarakta olsa, söylenenlerin iftira olduğunu söyledi hep..hatta kuran'a el bastıktan sonra gitmeye kalktı..Ama yinede içimde şüpheler kaldı. Bunu da atamıyorum. Acaba birşey mi yaptı?? Aklıma hep kötü düşünceler geliyor, eşimi çok seviyorum ama hep kavga ediyoruz bunlardan dolayı..Hiçbirisi bir an olsun aklımdan çıkmıyor..yeni bir yuvayı dağıtmak istemiyorum..Bana Allah rızası için akıl verin..Nasıl davranayım? Ne yapmalıyım

  İlgili Yazılar

 2. 2
  BEYAZ_gul yasam
  BEYAZ_gul
  yasam

  Üye No: 88754
  Mesaj Sayısı: 857
  Tecrübe Puanı: 9
  Yer: viyana

  Cevap: Evlilik üzerine bir soru..


  Ve aleykumusselam kardesim
  Sizinki kiskanclik ama kardesim gecmis gecmisde kaldi
  Esinizi seviyorsunuz ama onun hakkinda kotu dusuncelere giriyorsunuz bunu size seytan yaptiriyor yani vesvese daha bir yilik evlisiniz bunlari dusunmeyin
  Akliniza esiniz eski evliligi gelmesi sebebiyle sinirleniyorsunuz ama bunu ona belli etmeyin cunku siz onu boyle kabul etiniz.
  Akliniza kotu seyler geldiginde onun iyi tarafina bakmayi ozen gosterin onu kirmamaya calisin ve Rabbim e dua edin buduruma
  Rabbim yardimciniz olsun INSALLAH


 3. 3
  theburak Üye
  theburak
  Üye

  Üye No: 72384
  Mesaj Sayısı: 67
  Tecrübe Puanı: 1
  Yer: Yunanistan

  Cevap: Evlilik üzerine bir soru..


  Cevabınız için teşekkürler..Allah razı olsun..Evet çok kıskancım o ayrı ama bunları aklımdan atmam gerekiyor.Bunca zamandır başaramadım..İnşallah Allah yardım ederde bunlar kalbimden gider..


 4. Reklam

 5. 4
  EarthQuake® Yolcu
  EarthQuake®
  Yolcu

  Üye No: 64514
  Mesaj Sayısı: 405
  Tecrübe Puanı: 5
  Yaş: 32
  Yer: Ankara

  Cevap: Evlilik üzerine bir soru..


  Kardeş bu soruyu evlenmeden önce düşünmen gerekmez miydi? Yani eğer eşinin 2. evliliği olmasından rahatsızsan hiç yanaşmamalıydın böyle duruma. Ha evlenmişsen de artık kapat eski defterleri. Sen onu öyle kabul etmişsin, mutluluğunuza niye gölge düşürüyorsun? Kıskançlık elbette dozunda gereklidir, ancak bunu geçmişe yönelik yapma. Onun da ilk evliliğiymiş gibi düşün, aklına bu tip vesveseleri getirme. Allah (cc) yardımcın olsun. Selametle.


 6. 5
  theburak Üye
  theburak
  Üye

  Üye No: 72384
  Mesaj Sayısı: 67
  Tecrübe Puanı: 1
  Yer: Yunanistan

  Allah razı olsun..Bende de çok hata var.Hep bunlardan asi biri oldum çıktım.Günahım çoktur. Allah affetsin, hepimizin yardımcısı olsun.


+ Yorum Gönder