Salaten Tüncina duası hakkında bilgi verir misiniz? 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 5 kişi
 1. 1
  islamdostu hizmetkar
  islamdostu
  hizmetkar
  islamdostu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üye No: 26997
  Mesaj Sayısı: 533
  Tecrübe Puanı: 7

  Salaten Tüncina duası hakkında bilgi verir misiniz?


  Salaten Tüncina duası hakkında bilgi verir misiniz?

  Salaten tüncina duasını özellikle sabah namazlarının farzından sonra ve bazı vakitlerde imam efendiler farzlardan sonra veya dua esnasında okuyorlar. Salaten tüncina duasının önemi nereden geliyor, kaynağı nedir?

  İlgili Yazılar

 2. 2
  emniciba Hep Üye
  emniciba
  Hep Üye
  emniciba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üye No: 89415
  Mesaj Sayısı: 580
  Tecrübe Puanı: 6
  Yer: Himalaya Dağları

  Cevap: Salaten Tüncina duası hakkında bilgi verir misiniz?


  Daha çok nurcular yapıyor . . .


 3. 3
  Ercan Devamlı Üye
  Ercan
  Devamlı Üye
  Ercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üye No: 88468
  Mesaj Sayısı: 2,377
  Tecrübe Puanı: 25
  Yer: Gaziantep

  Cevap: Salaten Tüncina duası hakkında bilgi verir misiniz?


  Bu Salâvat-ı Şerifeye devam eden; belalardan emin olur, gelecek musibetlere perde olur, arzuları kolay olur, muradı hasıl olur, rızkı bereketli olur.
  Salaten Tüncina duasının okunuşu:
  “Allâhumme salli alâ Seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli Seyyidina Muhammedin salâten tüncînâ bihâ min-cemî’il-ehvâli vel âfat. Ve takdî lenâ bihâ cemîal hâcât ve tutahhirunâ bihâ min-cemîi’s-seyyiât ve terfe’unâ bihâ a’lâ’d-deracât ve tubelliğunâ bihâ aksâ’l-ğayât min cemiîl-hayrâti fî’l-hayâti ve ba’del-memât birahmetike Yâ erhame’r-rahimîn. Hasbunellahu ve ni’mel vekîl, ni’mel mevlâ ve ni’me’n-nasîr. Ğufraneke rabbenâ ve ileyke’l-masîr.”
  Salaten Tüncina duasının anlamı:
  Allah’ım! Efendimiz Muhammed’e (sav) ve onun ehli beytine salat et. Bu salavat o derece değerli olsun ki: Onun hürmetine bizi bütün korku ve belalardan kurtarsın. Bizim ihtiyaçlarımızı o salavat hürmetine yerine getirsin, bizi bütün günahlardan bu salavat hürmetine temizlersin, o salavat hürmetine bizi derecelerin en üstüne yüceltirsin, o salavat hürmetine hayatta ve öldükten sonra düşünülebilecek bütün hayırlar konusunda gayelerin en sonuna kadar ulaştırsın. Ey merhametlilerin merhametlisi bize bunları merhametinle nasib et. Alla Tealâ bize kâfidir ve ne iyi bir dost, ne iyi bir vekildir. Ey Rabbimiz, senin mağfiretini dileriz, dönüş yalnız sanadır.


 4. Reklam

 5. 4
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Cevap: Salaten Tüncina duası hakkında bilgi verir misiniz?


  Arkadaşım ibadetin şeklini ve vaktini Allah(c.c.) belirler.
  "Bu Salâvat-ı Şerifeye devam eden; belalardan emin olur, gelecek musibetlere perde olur, arzuları kolay olur, muradı hasıl olur, rızkı bereketli olur." ' demişsin fakat Kur'an ve sünnetten bir delilin yoksa nefsine uyup böyle asılsız şeyleri dinde var gibi gösteriyorsan Allah(c.c.) seni doğru yola eriştirsin. Nasıl olur da böyle asılsız şeyleri insanlara güzel bir şeymiş gibi lanse edersiniz? Anlamıyorum...


+ Yorum Gönder