Ne yapmamı önerirsiniz artık dayanma gücüm kalmadı. 5 üzerinden 4.33 | Toplam : 3 kişi
 1. 15
  HAMMADUN Emekli
  HAMMADUN
  Emekli

  Profili:
  Üye No: 81065
  Mesaj Sayısı: 1,000
  Tecrübe Puanı: 0

  Cevap: Ne yapmamı önerirsiniz artık dayanma gücüm kalmadı.


  Hoca bir gün dama çıkar ve ayağı kayıp yere düşer.

  Hoca'nın damdan düştüğünü görenler, hocam derler halin nicedir. Nasıl düştün, bir yerinde ağrı varmı.

  Hoca kalabalığa şöyle bir bakar ve.....

  Bana damdan düşen birini bulun lutfen der.

  Anlaşılan siz daha yeni damdan düştünüz. Biz o damda yıllar önce ayağımız kayıp düştükte

  Şeytan Aleyyullanın vesvesesinden, Allah-u Taala'nın Rahmetine sığınıp kurtulduk Elhamdulillah.

  Siz Rab'binizin sizin üzerinizde olan rahmetinden şüphemi edersiniz.

  Rab'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

  Not.: İnşaallah bu hususda belirgin bir açıklama getirirseniz. Tecrübelerle bildiğimiz kadarıyla yolları size açabiliriz. Tercih sizden, Takdir Allah-u Taalanındır.


 2. 16
  burcumum Üye
  burcumum
  Üye

  Profili:
  Üye No: 89253
  Mesaj Sayısı: 1
  Tecrübe Puanı: 1

  Cevap: Ne yapmamı önerirsiniz artık dayanma gücüm kalmadı.


  bence siz bol bol kitap okuyarak,başka şeylerle meşgul olarak biraz daha zihninizi düşünceye uzak bırakmalısınız..eğer hala kendinizi meşgul edemiyor,zihninizi oyalayamıyorsanız,bence bir pskolog yardımı alabilir,tıbben bir sorun olabilir o bakımdan..yanlış anlamayınız..benim nacizane yorumum bu:(


 3. 17
  kral2a_1988 Devamlı Üye
  kral2a_1988
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üye No: 87393
  Mesaj Sayısı: 227
  Tecrübe Puanı: 3
  Yaş: 31

  Cevap: Ne yapmamı önerirsiniz artık dayanma gücüm kalmadı.


  Alıntı
  Siz Rab'binizin sizin üzerinizde olan
  rahmetinden şüphemi edersiniz
  hayır şüphe etmek istemiyorum. Tam olarak cevabım bu.

  Insanin hayatta yapmayacağı şeyler vardır bunları dünyaları verseniz yapmaz insan işte artık vesvese mi dersiniz gaflet mi dersiniz bilemiyorum ama onlardan birini ışte ben yaptım eskiden hayallerim vardı yapmak istediğim din üzerine şimdi nasıl yaptığımi bilmediğim bir günah yüzünden çok kötü bir duruma düştüm ben yaptığımi hatırlamasam ve biri bunu yaptın dese imkanı yok derim benim bunu yapmama. belki bana hasta diyebilirsiniz ama beni bu duruma getiren yaptığım günah oldu . Şimdi daha kötü olmaktan korkuyorum gerçekten huzur islamda ben bunu biliyorum kısacası intihar etmeyeceğim şimdilik düşüncelerim değişti ama kimse bilemez böyle yaşamanın zorluğunu.


 4. Reklam

 5. 18
  HAMMADUN Emekli
  HAMMADUN
  Emekli

  Profili:
  Üye No: 81065
  Mesaj Sayısı: 1,000
  Tecrübe Puanı: 0

  Cevap: Ne yapmamı önerirsiniz artık dayanma gücüm kalmadı.


  Hazreti Musa görse seni, adam mı öldürdün diye sorar. Ya Hazreti Ömer, Diri diri kızını toprağa mı göndün der, Ya bişri hafi hazretleri, Kaç küp şaraf içtin diye sorar. Daha buna benzer yüzlerce hazret, yüzlerce alim ve binlerce tatbik'at.

  HEPSİ RAB'BİNDEN DİLENECEK NASUH BİR TÖVBE İÇİN......

  İnsan olmanın değeri, vicdandan ve ona kıldan ince kılınçtan keskin bir köprü olan islam yolu ve şeriatının yeşerdiği gönül bahçesinden geçer.

  Şeytan Aleyyullana vicdan kapısının önünde durup, devamlı sana geçmişi gösterip o kapıdan islam yolu ve şeriatına adım atmaman için elinden geleni de gelmeyenide yapacaktır.

  Şimdi o şeytan aleyyullanaya şöyle okkalısından bir tokat gerek. Hazırsan inşaallah atalım.

  O kötü olay her neyse oldu ve bitti. Şimdi imtihanın ikinci bölümü var. Gönül bahçesine giden yol üzerinde oturmuş ve takvadan vururum diye bekleyen insan ve insanlık düşmanı karşımızda. Hadi bir adım sadece. Şeytanın üzerine doğru. Şimdi ayağımızı Rab'bimizin dini üzerine sabitleyeceğiz. Durmadan, Devamlı ileriye. O yolda daha ne çetrefiller çıkacak karşımıza zira o yol cehennem köprüleri üzerinde kurulmuş bir yoldur. Ayağını sabitlemediğin her halukarda kayar ve cehennem kapılarından bir kapıya talip olursun. İnşaallah talip olmadan tekraren geri dönüp o yolda ayağını sabitleyenlerden olursun. Her defasında da şeytan aleyyullana karşına dikilip, şunu söyler sana.

  SEN ÇOK KÖTÜ BİR DURUMA DÜŞTÜN.....

  Bunun üzerine sizde tekrarlarsınız bu sözcüğü..... BİZ ÇOK KÖTÜ BİR DURUMA DÜŞTÜK dersiniz ki; şeytan aleyyullana o zaman büyük bir keyif haliyle şunu söyler. Bu mu benden üstün görüpte yarattığın halife. Ben dahi senin rahmetinden ümid kesmez iken, bu peşin peşin ümidini kesti bile.

  RAB'bin seni bekliyor. Ayağa kalk. NASUH BİR TÖVBE ile tokatı yapıştır o şeytan aleyyullanaya ve deki;

  YERYÜZÜNÜN HALİFESİ ve EN ŞEREFLİ MAHLUKUSUN SEN.

  Dön islamın o kıldan ince kılınçtan keskin yoluna, zira o yolun hedefi cennettir. Cehennem kapılarının önünde vaktini heba etme, geçmişi sil ve RAB'binden asla umudu kesme. Şunu da unutmaki geçmişi silerken ibret al, geleceğe o ibret ışığında ilerle. İslam şeriatı ve sunneti, RAB'binin rahmeti ve Peygamber efendimizin (S.A.V.) Şefaati seni bekliyor. Bu güce şeytan aleyyullana'nın ne hükmü olabilir.

  Siz hala Rab'binizin sizin üzerinizde olan rahmetinden şüphe edermisiniz....????

  Rab'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.


 6. 19
  islamyolu Emekli
  islamyolu
  Emekli

  Profili:
  Üye No: 87477
  Mesaj Sayısı: 2,436
  Tecrübe Puanı: 0

  bu vesvese ne kötü şey öyle. Ama sana birşey diyeyimmi. sen Allahtan ümidi kesersen beni affetmez dersen bu küfre kadar gider. birde üstüne intihar edersen vay senin haline.. intihar konusundada eğerki bir insan intiharı günah bilip haram bilipte yaparsa büyük günahkardır. eğerki intihar caizdir derse. bu küfürdür. dinden çıkılır. sen her namazdan sonra 10 kere inşirah (elem neşrah) suresini oku inanarak. vesvese mesvese kalmaz...


 7. 20
  kral2a_1988 Devamlı Üye
  kral2a_1988
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üye No: 87393
  Mesaj Sayısı: 227
  Tecrübe Puanı: 3
  Yaş: 31

  sıkıntılı bir ortamda baskılı ortamda oldu olay sivil hayatta değil öfkeli anımda şeytan Allah la ilgili yanlış düşünceler getirdi haşa adaletsizmiş gibi ve bana ahireti unutturdu bu iki kere oldu birincide sakindim atmak istedim sonra öfkenince tekrar aklıma getirdi irademle çok az dayanabildim sonra ağzımdan bir hakaret çıktı çıkmaz olaydı keşke ağzım kırılsaydi ama söyledim ve artık kafama ağrılar giriyor bu konuyu düşündükçe kafamdan atamıyorum ben dine çok önem veren biriydim ve hala öyleyim ama bu olaydan sonra nefsim çok kötü vesveseler vermeye başladı Allah böyle zamanlarda bazı insanları korurmuş diye okudum bende bunu yapmaktansa ölmeyi tercih ederdim neden böyle oldu diye sorular geliyor belki namazlarım dan gafildim kılıyordum ama şimdi intihar etmeyeceğim ama böyle yaşamaya devam etmeye çalışıyorum birde artık Allah beni seytandan korurmu bilemiyorum ama ben seytandan nefretinde ötesi nefret ediyorum.


 8. 21
  se'es Üye
  se'es
  Üye

  Profili:
  Üye No: 88331
  Mesaj Sayısı: 20
  Tecrübe Puanı: 1

  Olur olmadık zamanlarda böyle şeyler aklına geliyorsa okb de olabilir.Bu psikolojik bir durum tamamen kardeşim bence dine çok önem veren biriyim demişsin.Bu yüzden kaynaklanıyor zaten okb rahatsızlığı da.Ne kadar çok önem verirsen o kadar çok vesvese gelir ve bunları ne kadar çok kafana takarsan o kadar çok kontrol edemediğin baskı/düşünce gelir aklına.vesveseden biraz daha farklıdır artık durum. Durdurmak için kendini zorlama sakın!!! onun yerine başka bir şey getirmelisin aklına mesela haşa Allahın olmadığı mı aklına geliyor hemen kanal değiştir mesela akşamki futbol maçını düşün, yada bunun gibi alakasız şeyler, dinle ilgili olmayan hayaller kur, din dışında neyden hoşlanıyorsan onlarla ilgili hayal kurmaya onlarla ilgili düşünmeye başla bu yardımcı olacaktır sana. Namaz sırasında böyle bir durumla karşı karşıya gelirsen eğer imamla kılıyorsan okunan kuranın ezgisine ver kendini onu dinlemeye çalış, tek başına kılıyosan tecvide önem vererek kılmaya dikkat et. Yani vesveseyi sadece şeytan vermez okb denen rahatsızlıkda buna etki eder.Din gibi konulara aşırı takıntısı olan insanlarda da sık görülür.Bana da zamanla olur ama artık onla yaşamaya alıştığımdan beri beni rahatsız etmiyor.Kafam rahat eskisi gibi mücadele etmeye çalışıp yorgun düşmüyorum. Şunu bil ki Yüce Allah bizi hiç elimizden gelmeyen bir şey için, kontrol edemediğimiz bir şey için bize azap eder mi? Burada herhangi bir merhametten bahsetmiyoruz. Ben Allah'ın bize ne kadar merhametli olduğunu bizleri ne kadar çok sevdiğini bizzat görerek yada yaşayarak artık adı herneyse anladım.Gerçekten bil ki O bizi anamızdan babamızdan çok çok çok daha fazla sevmekte bize rahmetiyle tecelli etmekte gerçekten.Herşeyden önce bu şekilde davranmayı bırakıp kendine Allahı dost Allahı sevgili bilmelisin.Zamanında sahaberler Kainatın Efendisine: Ağzımızdan öyle şeyler çıkıyor ki biz istemeden, onları söylemektense bin kere gökten düşüp ölmeyi isteriz.Ne olacak diye sıkıntılarını anlatınca Peygamber efendimiz Bunun has iman olduğunu söylüyor.

  Bak kardeşim sakın bu yüzden kendini üzme.İbadetlerine devam et.Hiç O Allah bizi böyle şeylerden mesul tutar mı?tabi ki tutmaz. Yine kuranda geçiyor tam olarak kelimeleri hatırlamıyorum ama kalbimizden geçenleri bizden daha iyi bilmekte o düşüncelerin bize ait olmadığı isteyerek oluşmadığını bunların hepsini bilmekte.Dediğim gibi üzüldükçe yada kafana taktıkça bu şey sana galip gelecek o yüzden yukarıdaki önerilerimi dikkate al derim.Sakın Allah bana neden yardım etmiyor veya benim imanın zayıf mı ki şeytanla/vesvesi ile başa çıkamıyorum gibilerinden şeyleri de düşünme.Şeytanını yenen çok az kimse var ki bunlar da ya peygamberlerdir ya da büyük evliyalar.Namazlarım beni neden bunlardan korumuyor diye de düşünme bunları düşündükçe mağlup olursun.Sakın boşuna kılmışım diye namazını terk etme bak bu bir imtihan da olabilir namazı terk edersen yandın devam edersen şeytan nasıl ki seni bu şekilde üzdü mağlup ettiyse bu sefer sen onu aynı şekilde üzer galip olursun.Bak lain şeytan bir kere secdeyi bıraktı iblis oldu sen sakın secdeyi bırakma ki Allah'ın sevgili kulu olasın.Bu bir cihattır.Şeytanla ve nefise karşı bu tür düşünce taarruzlarına karşı insanın yaptığı bir cihat.

  Bir tavsiye daha ellerini dua eder gibi aç ve duaya başlamadan önce içine üfle önce başta euzübesmele çek sonra 3 felak 3 nas oku aralarda da besmele çekerek.Dünya kelamı konuşmadan bitir.sonra ellerini başından ayaklarına kadar sür.Peygamberimiz böyle yaparmış.Yararını görürsün ama şu şartla: Okuduktan sonra oturup dur bakiyim tesir ediyor mu diye düşünme.ya da devam ediyor tesir etmedi diye düşünme dediğim gib alakasız hayallere düşüncelere dal.

  Allah'ın selamı üzerine olsun kardeşim.Moralini bozma.


 9. 22
  İslamNuru Üye
  İslamNuru
  Üye

  Profili:
  Üye No: 89611
  Mesaj Sayısı: 37
  Tecrübe Puanı: 1
  Yaş: 21
  Yer: Bursa/Inegol

  Tövbe Et Rabbine Sığın Şüphesiz O Bağışlayıcıdır . La Havle Vela Kuvvete İlla Billa-il Aliyyil Azim De.. Çok Çok Rabbim Yardımcın Olsun ..


 10. 23
  kral2a_1988 Devamlı Üye
  kral2a_1988
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üye No: 87393
  Mesaj Sayısı: 227
  Tecrübe Puanı: 3
  Yaş: 31

  Allah razı olsun...


+ Yorum Gönder
Git İlk 12