+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kafamda çok kötü şeyler düşündüm Dinden çıkarır mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Müslüman123
  Devamlı Üye
  Reklam

  Kafamda çok kötü şeyler düşündüm Dinden çıkarır mı?

  Reklam
 2. Guray
  Karadeniz

  Cevap: Dinden Çıkma


  Reklam


  Akıldan geçen ancak uygulamaya dökülmeyen düşüncelerden sorumlu değiliz inşallah aklınıza gelenler vesvesedir onlara itibar etmeyin

 3. reyna89
  Es Rahmet Rüzgarı
  uygulamaya dökülmeyen ne demek ? (cahilce bi soru sordum) ama anlamadım bilmiyorum

 4. Guray
  Karadeniz
  örnekle açıklayalım inşallah;
  ezan okundu aklına vesvese geldi hava sıcak namaz kılma millet denizde neden namaz kılıyon ki gibi buraya kadar sorun yok eğer bu vesveseye kulak asmaz namazı kılarsan sorumlu olmassın ancak uygulamaya dökersen yani namazı terkedersen bu sefer seni günaha sürüklemiş olur

 5. Müslüman123
  Devamlı Üye
  Yani dinden çıkarır mı ?

 6. Guray
  Karadeniz
  Çıkmazsın kardeşim Allah'ın izni ile aklından geçen kötü düşünceler seni sorumlu tutmaz

 7. Osman_24
  Üye
  Kardesin dedigi gibi, vesveseye uymadigin zaman birsey olmaz.

 8. Hiss1
  Devamlı Üye
  Ben de bir soru sorayım bizim düşünmek istemediğimiz ama aklımızdan geçen-vesveseden farklı, daha çok haşa Allah'a küfür gibi- düşüncelerin bir zararı olur mu?

 9. Guray
  Karadeniz
  Ağzından çıkmadığı sürece sorun yok bu tür vesveseler için Felak Nas surelerini ve Ayet-el Kursiyi okuyabilirsin aşağıdaki hadis daha net bir cevap olur sanırım

  Müslim'in İbnu Mes'ud (radıyallahu anh)'dan kaydettiği bir rivayet şöyledir: "Dediler ki: "Ey Allah'ın Resulû, bazılarımız içinden öyle sesler işitiyor ki, onu (bilerek) söylemektense kömür kesilinceye kadar yanmayı veya gökten yere atılmayı tercîh eder. (Bu vesveseler bize zarar verir mi?)" Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm): "Hayır bu (korkunuz) gerçek imanın ifadesidir" cevabını verdi."

 10. Misafir
  Selamun aleykum.Ben tovbeli biriyim. Bu sabah yanlislikla bir kufur ettim ama nisandan beri kufuru cok az ettim.Ettiklerim ise agzimdan kacti.Simdi agzimdan kacan kufurlere gunah yazilir mi?

 11. Misafir
  İstemsiz çıktıysa sorun yok gardaşım ...Allah niyetini biliyor

  istemsiz diyelimki birine sövdün günah olmaz.

 12. arifselim
  Yönetici

  Reklam


  Küfür etmek günahtır. Ağzından kaçması eğer iraden dışında olmuşsa günah olmaz. Ama bilerek ağzından çıkarsa günah olur. Yine tövbe et ve bir daha dikkatli olmaya gayret etmelisin.

+ Yorum Gönder