+ Yorum Gönder
6. Sayfa BirinciBirinci ... 35679 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Yemin nasıl bozulur Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Yorum: Yemin nasıl bozulur

  Reklam  Yorum: Yemin nasıl bozulur altıncı sayfa yazısı mumsema.com Yorum: Yemin nasıl bozulur
  Hocam ben eski sevgilimin sosyal medyadaki hesaplarına girmemek için kuran'ın üzerine yemin ettim ve bunu derken annemin ve babamın uzerine dedim bana arkadaşımın ısrarı üzerine ettim ama dayanamıyorum bunun için ne yapabilirim?

 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Yemin nasıl bozulur


  Reklam


  İlk önce şunu bilmelisin ki, başkasının özelini karıştırmak asla doğru bir davranış değildir ve buna hakkın yoktur.Kuran üzerine ettiğin yemin geçerlidir. Sırf anne ve baba üzerine yemin edilirse o zaman geçerli olmaz.

 3. Misafir
  Ben whatsap üzerinden bir erkekle konuşuyordum. Hadi aşmayan bir şekilde konuştuk. Ben günah olduğunu öğrendim ve "konuşmayalım" dedim .. Ama her seferinde bir konu bulup konuşuyorduk.. yani kısacası "Vallahi Billahi ve Tallahi seninle whatsaptan bir daha konuşmayacam " dedim.. konuşmadım da. Ama konuşursam kefaret gerekir mi??

  Ben whatsaptan bir erkekle konuşmaya başladım. Günah olduğunu öğrendikten sonra konuşmamamız gerektiğini söyledim. Bir süre konuşmadan duruyorduk ama sonra bir konu bulup konuşuyorduk. En sonunda Vallahi Billahi ve Tallahi seninle bir daha whatsaptan konuşmayacam dedim. Konuşmuyorum şuan ama konuşursam kefaret gerekir mi? Bide konuştuğum kişi yanlış bir dini görüşte .. hem üzülüyorum bir yandanda konuşamıyorum. Zaten yanlış bir görüşte oldugunu kabul etmiyor .. kendisi selefi ...

  Selamun aleykum ben bir erkekle konuşmak zorunda kaldım biraz karışık durumlar uzun yazmak istemediğim için anlatmayacam. Bir süre konuştuk whatsap uzerinden ben daha sonra konuşmamızın günah olduğunu öğrendim. Konuştuğum kişiyede söyledim defalarca konuşmayacaz dedik ama şeytanın oyununa gelip herseferinde bir konu bulup konuştuk normal konuşmalar olmasına rağmen rahatsızlık duydum.. ve en sonunda Vallahi Billahi Ve Tallahi bir daha whatsaptan konuşmayacam dedim kendisine. Engelledim ve halende konuşmuyorum. Eğer konuşursam kefaret gerekir mi? Bide kendisi yanlış bir görüş üzerinde "selefi" dir .. yanlış olduğunu anlatmaya çalıştım ama anlamak istemiyor.. dua edermisiniz bu yanlışından kurtulması için şimdiden teşekkürler Allah razı olsun vesselam.

 4. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Bu yemin geçerlidir ve eğer bozarsan sana yemin kefareti gerekir. Selefiliğin aslı değilde günümüzde kendilerini selefi olarak tanıtan insanların akidelerinde büyük tehlikeler vardır. Sana tavsiyem kesinlikle bunu fırsat olarak gör ve asla iletişim kurma. Islah olması için dua edebilirsin. Allah ıslah eylesin.

 5. Misafir
  Ben kardesime cok kizip onu sinemaya goturmeyecegime yemin ettim ardindan da hemen pisman oldum nasil duzeltebiliriz


  Bir anlık sinirlendim ve yemin ederimki ehliyetimi alınca seni arabayla biyere götürmicem diye babanneme söylendim götürürsem iki gözüm önüme aksin dedim ama sonra pisman oldum bu yemin mi sayilir ne yapmam gerek bozmak icin ?


  Ben her hangi bir şey için sadece "yemin ederim" dedim bu yemin sayılırmı!

 6. arifselim
  Yönetici
  - Yemin ettiğin için eğer götürürsen sana yemin kefareti gerekecek. Yemini alışkanlık haline getirmemek gerekir.

  - Babaannene söylediğin yemin değildir bir bedduadır. Bundan tövbe etmelisin ve asla bu tür bedduaları etmemelisin.

  - Yemin ederim demek bir yemin sayılır ve yemin olarak geçerlidir.

 7. Misafir
  Hocam merhaba arkadaşımla birşey konuşurken sonrasında dediklerini inkar etti ve bende dediğim gibi olduğuna dair ona ailem üzerine yemin ettim ve aynı zamanda yalansa hayatım ter düz olsun dedim ama bu yeminler için pişman oldum dediklerimde haklı olduğumu biliyırum ama yine de içime kuşku düştü bu yeminler için ne yapmam lazım tövbe ediyorum sürekli ama bişey olur mu

 8. arifselim
  Yönetici
  Merhaba kardeşim. Aile üzerine edilen yemin geçerli değildir. Hayatım ters olsun gibi sözler ise bedduadır yine yemin değildir. Bu sözün için tövbe et ve tekrar yapma. Başka bir şey yapman gerekmez.

 9. Misafir
  Hocam bn bi arkadasla bulusmamak icin bulusursan eve gelmek nasip olmasin dedim napabilirim

  ---

  Bir yeminden dönüp onu işlediğimiz de ve peşinden 3 gün oruç tuttuğumuz da , Allah ahirette o yeminden bizi sorumlu tutar mı? ( vallahi billahi) ile edilen bir yemin

 10. mum
  Administrator
  1. siz yemin etmemişsiniz sadece beddua etmişsiniz.
  2. yemin kefaretini ödeyen ahirette hesaba çekilmez çünkü cezasını ödemiş

 11. Misafir
  Yeğenime kızmıştım bu yüzden and olsun bir daha seni yanımda yatırmayacağim dedim bu yemin oluyor degil mi ?

  ben birdaha bunu yaparsam öliyim dedim nasıl bozabilirim bir cevap yazarmısınız
  ben birşeyi birdaha yapmıcayacağım eğer yaparsam allahım canımı al dedim pişmanım nasıl bozarım

 12. arifselim
  Yönetici

  Reklam


  And olsun demek bir yemindir ve yemin olarak geçerlidir. Şunu yaparsam öleyim yada Allah canımı alsın demek yemin değildir bedduadır. Bundan tövbe etmen gerekir.

+ Yorum Gönder
6. Sayfa BirinciBirinci ... 35679 ... SonuncuSonuncu
Yemin nasıl bozulur,  yemin nasil bozulur,  edilen yemin nasıl bozulur,  yemin nasıl bozulur nihat hatipoğlu,  birinin üstüne yemin etmek nasıl bozulur,  yemini nasıl bozabilirim,  birinin üstüne edilen yemin nasıl bozulur