+ Yorum Gönder
5. Sayfa BirinciBirinci ... 24568 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Yemin nasıl bozulur Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: Yemin nasıl bozulur

  Reklam  Cevap: Yemin nasıl bozulur ile alakalı yazı mumsema.com Cevap: Yemin nasıl bozulur
  Hayırlı günler ben sınavda bir arkadaşıma kopya verdim sonra öğretmenim sordu bende vallahi LYS sınavından sıfır alayım ki kopya vermedim dedim ama aslında verdikten sonra hatırladım verdiğimi ne yapmam lazım? ????

 2. arifselim
  Yönetici

  Cevap: Yemin nasıl bozulur


  Reklam


  Hayırlı günler. Bilmeden yemin etmişsen bir şey gerekmez. Ama bilerek yalan yere yemin etmek hem haramdır hemde kefaret gerektirir. Ayrıca tövbe etmen lazım.

 3. Misafir
  Hocam ben gecmis bisey icin yemin ettim dogru olgudu halde yalanladim ve Allahin uzerine yemin ederin ki yapmadm dedim ama yaptim ne yapmam gerekiyor nolur yardmci olun 3gun oruc tutumam sagligm engel buna yedirip giydiremem kmseyide ailemle.yasiyorum ve buna imkanm yok ne yapacm yeminm gecerlimi peki.


  Ben Allahin uzerine yemin ederm ki yapmadim dedim yaptgim halde yeminim gecerlimi

 4. arifselim
  Yönetici
  Allah üzerine yemin ederim demek yemin sayılır. Yalan yere yemin etmek ise büyük bir günahtır. Artık bundan sonra tövbe etmelisin. Yemin kefareti olarak 115 tl fakirlere vermelisin. Buna gücün yoksa 3 gün oruç tutmalısın. Bunu da yapamazsan yapmaya ilk fırsatın olduğunda yaparsın.

 5. Misafir
  Hocam kızgın bir animda anneme bu evden evlenip gideyim bir günlük ömrüm olsun dedim sonradan çok pişman oldum ama yemin ettim bir kere nasıl bozulur yeminim yardımcı olursanız sevinirim şimdiden çok teşekkür ediyorum

 6. arifselim
  Yönetici
  Birincisi bu kendi kendine bedduadır ve haddi aşmaktır. Ayrıca yemin de etmişsen bu yeminini bozduktan sonra yemin kefareti çıkarman gerekir ve tövbe etmen gerekir.

 7. Misafir
  Ben çok sevdim erkek arkadaşıma bida sen aramadan ararsam msj atarsam kardeşimi görmek nasip olmasın dedim. Ve okudum Kuranı Kerim ve namazım üstüne yemin ettim. Ben bu yeminimi nasıl bozabilirim lütfen yardım edin.

 8. arifselim
  Yönetici
  Şu kişi ölsün veya onu görmek nasip olmasın gibi sözler yemin değildir ama bir bedduadır ve tehlikelidir. Kuranın üzerine yemin etmek ise yemin sayılır. İlk önce tövbe etmen gerekir. Daha sonra yeminini de bozarsan kefaret lazımdır. 150 tl fakirlere verirsin. Eğer buna gücün yoksa 3 gün peşpeşe oruç tutman gerekir.

 9. Misafir
  Ben daha ergenlige girmedim ama belirtileri var yalnız bir konu hakkında çok büyük yemin ettim kefareti varmış bana zorunlu mudur?

  Merhabalar ben daha ergenlige girmedim ama belirtileri var yalnız bir konu hakkında bir sorum olacak Allaha karşı yemin ettim fakat tutamadım iki kere Allaha tövbe etsem affeder mi yada bana da keffaret gerekir mi eğer gerekirse iki kere bozduğum için peşpeşe altı gün mu yoksa 3 gün ard arda diğer ucunude başka zaman tutsam olur mu?Lütfen cevap verin.

 10. arifselim
  Yönetici
  Eğer ergenliğe girmiş isen ve yeminini de bozmuş isen sana kefaret gerekir tövbe yeterli olmaz. İki defa bozmuş ise iki kere ayrı ayrı kefaret gerekir peşpeşe oruç tutman gerekmez.

 11. Misafir
  Eşim memleketten gelirken birdaha burya anamla babamın sağlığında gelmeyi nasip etmesin dedi şimdi memlekete gideceğiz
  Ne yapmamız lazım hocam

 12. arifselim
  Yönetici

  Reklam


  Bu bir yemin değil bir bedduadır. İnsanın kendine beddua etmesi asla caiz değildir. Ama Allah affedici ve bağışlayıcıdır. Bu sözünden dolayı tövbe etsin ve asla tekrar etmesin.

+ Yorum Gönder
5. Sayfa BirinciBirinci ... 24568 ... SonuncuSonuncu
Yemin nasıl bozulur,  yemin nasil bozulur,  edilen yemin nasıl bozulur,  yemin nasıl bozulur nihat hatipoğlu,  birinin üstüne yemin etmek nasıl bozulur,  yemini nasıl bozabilirim,  birinin üstüne edilen yemin nasıl bozulur