+ Yorum Gönder
5. Sayfa BirinciBirinci ... 2456 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kıyafetlere bulaşan pislik (meni, mezi) hakkında büyük şüphem var Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Yorum: Kıyafetlere bulaşan pislik (meni, mezi) hakkında büyük şüphem var

  Reklam  Yorum: Kıyafetlere bulaşan pislik (meni, mezi) hakkında büyük şüphem var ile alakalı yazı mumsema.com Yorum: Kıyafetlere bulaşan pislik (meni, mezi) hakkında büyük şüphem var
  sorum şu mezi ve menili kıyafeti makineye attım ama deterjan falan koymayı unutmuşum çalıştırdım sadece suyla döndü daha sonra çıkardım ve kokmayınca farkettim ne deterjan ne yumuşatıcı koymamışım o çamaşır temiz midir? sadece suyla yıkandı makine de (sonra tekarar yıkadım ama o çamaşırlara elleyip elimi bir sürü yere sürdüm)

 2. mum
  Administrator

  Yorum: Kıyafetlere bulaşan pislik (meni, mezi) hakkında büyük şüphem var


  Reklam


  Meni ve mezili elbiseyi deterjanla yıkama şartı yoktur makinanın onları su ile yıkaması yeterlidir.

 3. Misafir
  Peki telefonu ıslak mendille silsek temizlenir mi hazır pakette ıslak mendille

  bilgisayar mouseumun kenarları plastik gibi bi şey derimsi oraya meni-mezi bulaştı ıslak bezle silmek yeter mi

  aslında şu an baktım tam lastiğe benziyor araba lastiğine benzer bir madde silmekle temizlenir mi

 4. arifselim
  Yönetici
  Temiz olduğundan emin olduktan sonra ıslak mendille de necis bir şey temiz olur. Islak mendil gerekli olan temizliği sağlar kullanabilirsiniz.

 5. Misafir
  siyah bi kutuda meni benzeri leke gördüm ama meni olMAMAsına büyük ihtimal verdim temizlemeli miyim (büyük ihtimalle duvara sıyırdım onun boyası)

  -------

  bir şeye necaset bulaşıp bulaşmadığını unutursak emin değilsek naparız

  senelerdir kullandığım bir yorganı nevresimsiz örttüm üstüme üstünde eskiden kalan meni-mezi yok görünürde. yıkandığından emin değilim eskiden meni-mezi bulaşıp bulaşmadığını hatırlamıyorum. bulaşmış olabilir. varsa uykumda terlememle bulaşmış mıdır.(kuru meni-mezi göremedim üstümde)

 6. klav
  Özel Üye
  Yıkayamıyorsan da kullanmaya devam edersin. Üstünde namaz kılmayacaksın örtüneceksin ne sakıncası var.

 7. Misafir
  üstünde necaset olan bir şey bir yere değdi ama necaset olan kısmı mı değdi tereddüt edersek naparız??

 8. arifselim
  Yönetici
  Kesin görmediğinden ve kesin bilgi sahibi olmadığın bir şey temiz sayılır. Şüphe yapmaya gerek yoktur. Ancak kesin değdiğini görürsen ona göre hareket edersin.

 9. Misafir
  Iyi akşamlar
  Benim size birkaç sorum olacaktı.
  1. Ben geçen gün sabah uyandığımda cünüp bir şekilde kalktım. Neyse sonrasında abdestimi aldım. Fakat nevresime bakmamıştım. Şimdi nevresimde yatarken acaba bu yattığım elbiseler kirli mi oldu şimdi? Bu elbiselerle ders çalışabilir miyim namaz kılabilir miyim gibi bir sürü soru dolaşıyor kafamda. Yurtta kalıyorum bir de 10 günde bir degistirebiliyoruz nevresimleri. Bu kafamdaki sorular vesvese midir? Kulak asıyım mı ne yapıyım?

  2. Ben geçen gün sabah cünüp bir şekilde uyandim. Dün sabah da tam emin olamadım hafif bi sarılık gordüm tekrar abdest aldim. Cünüp olduğum günler geceleri hafif bir ıslaklık seziyordum. Bugün de sezdim biraz. Ama 3 gün de art arda olmaz herhalde dememe rağmen tuvalete gidip bakayım dedim herhangi bir şey görmedim. Koklayayım dedim meninin agır kokusu kadar olmasa da hafif bir şey geldi burnuma şimdi ben gusül almali mıyım? Nerdeyse hergun bugün de olmuş mudur diye uyanıyorum ve rüyalarimı hatırlamıyorum. Vesvese zaten çok geliyor. Ne yapmami onerirsiniz?

  3. Meni bulaşmış elbiseleri nasıl yıkamak gerekir? Sadece su yeterli midir yoksa sabun vs gerekir mi?

 10. arifselim
  Yönetici
  İyi günler kardeşim

  - Sabahtan akşama kadar olan süre içinde eğer meni çarşafa bulaşmış olsa bile artık kurumuş olur. Kurumuş olan meni artık elbiselere bulaşmaz ve necis yapmaz.

  - Bay veya bayan olduğunuzu yazarsanız ona göre bizde size doğru cevap verebilelim. Kadın rüya görmüşse eğer meni görmese bile yıkanması gerekir. Erkek ise rüya görse bile meni görmediği sürece cünüp olmaz. Bu tarif ettiğin sıvılar erkek için meni değildir. Kadın isen zaten rüya görmemişsen yinede meni değildir.

  - Meni bulaşan yer sadece su ile bile yıkansa temizlenmiş olur.

 11. Misafir
  Camasira meni bulastiktan sonra makineye atip yikiyorum ama siyah oldugu icin leke gorunuyor hala.Temizlenmis olur mu namaz bu camasirla kilinir mi?

 12. mum
  Administrator

  Reklam


  Çamaşır makinesinde yıkanan elbise temiz sayılır, leke izi kalsa bile

+ Yorum Gönder
5. Sayfa BirinciBirinci ... 2456 ... SonuncuSonuncu
sperm bulaşan kıyafet,  meni pismidir,  mezi değen kıyafetle namaz kılınır mı,  kurumuş mezi ,  sperm necis midir,  mezi elbiseyi kirletir mi,  meni pis midir