+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 1235 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kıyafetlere bulaşan pislik (meni, mezi) hakkında büyük şüphem var Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: Kıyafetlere bulaşan pislik(meni,mezi v.s) hakkında büyük şüphem var lütfen bakar mısınız?

  Reklam  Cevap: Kıyafetlere bulaşan pislik(meni,mezi v.s) hakkında büyük şüphem var lütfen bakar mısınız? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Kıyafetlere bulaşan pislik(meni,mezi v.s) hakkında büyük şüphem var lütfen bakar mısınız?
  Selamun aleykum benim sorum olcaktı. sabah kalktıgımda pijamama Cünüplüğe neden olan sıvı akmıştı bende hemen kendimi banyoya attım gusül abdesti aldım Sonra başka kıyafet giydim Annem bu kıyafetleri makineye atıp yıkadı Acaba Tekrar giyersem sıkıntı olurmu ?

 2. Misafir

  Cevap: Kıyafetlere bulaşan pislik(meni,mezi v.s) hakkında büyük şüphem var lütfen bakar mısınız?


  Reklam


  Kardesim sende baska koyacak yer yokmus gibi onun uzerine koyuyorsun koyma bulasmis yeri sil ondan sonra giyin islamiyet mantik dinidir. Ama mantikla yurutulen bir din degildir..

 3. Misafir
  Hocam benim nevresime men bulasmis ve kurumuş(kuru men) her gece yattigimda elime ağzıma burnuna elim değiyor yani ne yapmalıyım elimi yikamalimiyim birde yatakta yatarken telefon kullanıyorum o elimde telefonu elliyorum bir şey yerken ellerimi yikamalimiyim bunla ilgili ayet ya da hadis var mıdır yazarsaniz sevinirim

 4. arifselim
  Yönetici
  Hanefi mezhebine göre meni necistir. Meninin bulaştığı yerleri temizlemelisiniz. Şüpheyle hareket etmeyin nereye bulaşmış ise sadece o şeyleri yıkamanız yeterlidir. Meni yıkamakla da silmekle de temizlenir. Bu temizliği bir defa yapacaksınız.

 5. Misafir
  selamun aleykum : beni tedirgin eden bi konu vardi . adetliyken öğle ezanin dan önce yikansak o gün aksama kadar oruç tuta bilirmiyiz . geceden niyet getirerek . cvp alabilirmiyim "

 6. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam hanım kardeşim. İmsaktan sonra adetin bitmesi durumunda o gün oruç tutamazsınız. Eğer adetiniz imsaktan önce bitmişse o zaman oruç tutulur.

 7. Misafir
  Aleykum selam. Kardeşim eğer üzerine bulaşan meni ise, yıkamana gerek yok. kurumuş ise elinle çitileyerek tekrardan kullanabilirsin. peygamber efendimiz (SAV) üzerine bulaşan meniyi eliyle çitileyip tekrar kullanmıştır. Meni pis değildir. meni insanın oluşmasındaki sudur. Eğer bulaşan küçük abdestinin suyu ise o zaman bulaştığı bütün her şeyi temizlemen lazım. Selam ve dua ile.

 8. mum
  Administrator
  sperm bulaşan kıyafet, meni pismidir?

  Meni pis değildir.
  Bu bilgi şafii mezhebine göredir. Hanefi mezhebine göre meni necistir yani pistir.

 9. Misafir
  ben rüyamda benle arkadaşım biskiletle geziyoduk bitane kadın geldi bişiler sordu götünü gördüm vb kalktımda eşorfanım ıslaktı. bünün yerine güzül almam gerekirmi

 10. mum
  Administrator
  kalktımda eşorfanım ıslaktı.
  Islaklık meni ise gusül almalısın ama mezi ise almana gerek yok sadece bulaştığı elbiseyi değiştir.

 11. Misafir
  1 - Kurumuş meniyi silmessek günah olurmu

  2 - İç çamaşırıma veya elbiseme 1-2 damla meni bulaştı. Abdest kabul olurmu. Oluyorsa namaz kilinirmi.


  3 - Merhaba baksıra bulaşan mezi kuruyunca ter gibi mi oluyor kafama takıldı


  4 - Namaz kılarken çocuğum arkama idrar bulaştırınca namaz bozulur mu açıklarmısınız

 12. arifselim
  Yönetici

  Reklam


  1- Hanefi mezhebine göre meni necistir. Eğer kurumuşsa yinede temizlenmesi gerekir.

  2- Elbisenize bulaşan meniyi hanefi mezhebine göre temizlemeden namaz kılmanız caiz olmaz çünkü meni necis kabul edilir.

  3- Mezi kuruyunca beyaz bir renge dönüşür.

  4- Eğer namaz esansında üzerinize necis bir şey bulaşırsa namazınızı yeniden kılmanız gerekir.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 1235 ... SonuncuSonuncu
sperm bulaşan kıyafet,  meni pismidir,  mezi değen kıyafetle namaz kılınır mı,  kurumuş mezi ,  sperm necis midir,  mezi elbiseyi kirletir mi,  meni pis midir