5 üzerinden 5.00 | Toplam : 7 kişi
 1. 1
  turkeypower (Cezalı)
     

  Oy kullanmak caiz midir?

  Selamun Aleyküm İnternette Türkiye ye oy vermek Ve korumanın Caiz olmadığını söylüyorlar Devletimizi Sevmemizde Temsil Etmemizde Korumamızda bir sakınca varmıdır çünkü Atatürk'ün getirdiği kanunlar var. cevaplarsanız sevinirim

  İlgili Yazılar

 2. 2
  mum Kişisel Rütbe

  Yorum: Oy kullanmak caiz midir?

  Oy kullanmak caizdir ve her insan en iyi olanı seçme konusunda sorumluluğu var.
  Oy veren kişiden "neden verdiğini ve kime verdiği" oy vermeyen kişiye de "neden vermediği" hesabı sorulacak
  (Oy verirken, oy verdiğimiz kişilerin tüm kurallarını kabul ettiğimiz anlamına gelmez, Biz seçilecekler içinde en iyisini tercih ederiz ki başka imkan da yoktur.)


 3. 3
  ACİLSERVİS Administrator

  Yorum: Oy kullanmak caiz midir?

  Devletinden nefret edip ihanet içinde olmak mı istiyorsun. Devletimiz diyorsun bu ülke seninse ona ihanet edemezsin ona karşı elbette sorumlusun.

  Diğer misafir ve üyeler bu konuya alıntı yazılar eklemesin yazılar silinecek.


 4. Reklam

 5. 4
  mum Kişisel Rütbe

  Yorum: Oy kullanmak caiz midir?

  Alıntı
  Devletimiz Laik bir devlet
  Laik tarafını/yönetim şeklini sevmeyebilirsin ama bu devlet islam devletidir ve sevilir caizdir birilerinini dediği gibi küfür diyarı değildir.


 6. 5
  Nicksiz Üye
  Diyelim ki bir yerde bir yere oyla lider geliyor (siyasi anlamayın) ve o lider o yere şeriatle ilgili bir şeyi getirecek veya devam ettirecek, fakat bunun yanında şirk olan bir şey getirecek. Bu kişiye sırf şeriatle ilgili bir şey getireceği için oy vermek caiz midir?


 7. 6
  CeyhuN_ Devamlı Üye
  Şöyle düşün.. Evet oyu veren insanlar bu ülkeyi yönetenlere bir "yetki" vermiş oldular.. O yetki kullanılarak işlenen her günah o oyu verenlere de bulaşmış olacak. O yetkiyi halk verdi çünkü ve o yetki olmasa o günahlar işlenmeyecekti.


 8. 7
  Misafir
  Merhaba, ben şöyle sormak istiyorum, türkiyede geçenki seçimlerde oy verdiysek kazanan partiye bu günahmıdır? (Şirk, küfür gibi şeyler yazıyordu internette) ve bu konu hakkında pek bir bilgin yoksa günaha girip girmediğini nasıl anlarım?

  Ve yurt dışında yaşıyorum, burda oy vermek günahmıdır?


 9. 8
  Mucahid Devamlı Üye
  Bir de tersini düşünün
  oy vermeyip iyileri seçmeyen ve kötü geldiğinde işleyeceği her pisliğe ortaktır
  size anadol devri lazım siz nimet hak etmiyorsunuz


 10. 9
  Kosinüs Üye
  @Ceyhun kimse kimsenin günahını yüklenmez kardes.az kuran okusan bilirdin.Sadece ilimsizlikleri yüzünden saptırdığın kisinin günahını yüklenirsin diyor Rab sen ise burda bu yanlıs yorumu yaparak saptırdığın kisilerin günahını yükleneceksin.biraz oku kendini gelistir.Kur'an dan haberin yok daha gelmis millete ders veriyorsun.

  @PROKADO Sen ne dediğinin farkında bile olmayan birisin.oy vereni kafir ilan etmissin.yahu kardesim az akıllı ol ya adam oy verdikten sora gidip namaz kılıyor namazda kelime i tevhid getiriyor imanını tazelemiste oluyor....sen simdi bu kisilere kafir diyorsun.hiç bak ki söylediklerin akıl isimi.onlara kafir diyerek kendi imanını tehlikeye atıyorsun haberin yok.git imanını tazele.


 11. 10
  EbdéAllah Üye
  Sayın admin Size gelen oy kullanmak günah mı sorusuna siz oy verdiğini siyasi partinin hataları günahları sizin boynunuzda değildir demişsiniz.Ama ben başka bi boyutuna değinecem.Allah kuran da "Allahın indirdikleriyle hükmetmeyenler kafirlerin ta kendisidir."Diyor bu ayete göre şeriatla yonetilmeyen bütün sistemler küfürdür çıkarabilirmiyiz? Ve demokrasi küfü sistemiyse bunun sorumlulugu olan oy kullanmak ta allah şirk koşmaya girer mi insani kafir yapar mı?Allah şimdiden razı olsun.


 12. 11
  ACİLSERVİS Administrator
  Biz kullanılabilir dedik. Bizim cevabımızı bildiğin halde kafir yapar mı diye soruyorsun bu nasıl bir şey.


 13. 12
  EbdéAllah Üye
  Sayın admin siz soruya başka bir açıdan baktınız yani oy verdiğimiz partinin yapacağı günahların yada yanlışların bize bir günah getirmeyeceğini söylediniz.Bende bu oy meselesinin bir diğer konusu olan sirk meselesine değindim.Size oy kullanmanın sirk olup olmadığını sordum onların yaptığı günahlar dediğiniz gibi bize değil ama biz Allah'ın kanunları dışında yönetilen bir sisteme oy veriyoruz bunun hükmünü sordum.Ben yıllardır bu sitede aradığım her şeye cevap buldum bu oy meselesiyle ilgili cevabımı bulamadığım için hesap açtım ve ilk defa iyi bi cevap alamadım sizde hadis ve kuranla bu konuyu açıklığa kavuşturmanızı rica ediyorum çünkü türkiyede bir kesim var ülkenin yüzde 70 ni tekfir ediyor yani bu herkesin merak konusu Allah şimdiden razı olsun


+ Yorum Gönder