Korsan CD Hakkında 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
 1. 1
  Star Devamlı Üye
  Star
  Devamlı Üye
  Star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üyelik: 15.Aralık.2010
  Üye No: 81663
  Mesaj Sayısı: 397
  Tecrübe Puanı: 4

  Korsan CD Hakkında


  Arkadaşlar bu soru benim için çok önemli yani lütfen bilgili arkadaşlr cevap verirlerse sevinirim...

  Ben 12-13 yaşındayken sınıfımda ''cahilliğimden ve bilgisizliğimden'' dolayı yaptığımın kul hakkına girdiğini bilmeyerekten korsan cd satmış bulunuyorum.

  Bu işi bilmeden yaptım ve çok pişmanım tövbe ettim.Ancak şimdi ben gidip oyun firmalarına sattığım kadar para ödeyemem ki.Böyle bir imkanım yok...Acaba bu kul hakkına giriyor mudur? Giriyorsa nasıl telafi edilmelidir?

  Birde sanırım yine 12-13 yaşındayken birisinden (bunu utanarak söylüyorum belki bunu söyledikten sonra beni dışlarsınız..) çok eski yıllara ait yabancı madeni para çalmıştım..Buda kul hakkına girermi.Girerse ne yapmalıyım?

  Cidden bunları yaparken yemin ederimki kul hakkına girdiğimin farkında değildim.Parayı aldığım kişiden ise şuan helallik dilemem mümkün değildir...

  Bi yardım edin nolur...


  İlgili Yazılar

 2. 2
  Star Devamlı Üye
  Star
  Devamlı Üye
  Star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üyelik: 15.Aralık.2010
  Üye No: 81663
  Mesaj Sayısı: 397
  Tecrübe Puanı: 4

  Yanıt: Korsan CD Hakkında


  Acaba bu korsan cdsini sattığım firmaların hakkını ödemek için bir fakire para versem,sadaka versem veya bir camiiye yardımda bulunsam olur mu?

  Onların sevabına yapmak niyetiyle tabiiki 3. 3
  yaso-123 Devamlı Üye
  yaso-123
  Devamlı Üye
  yaso-123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üyelik: 14.Kasım.2010
  Üye No: 80516
  Mesaj Sayısı: 407
  Tecrübe Puanı: 5
  Yer: ankara

  Yanıt: Korsan CD Hakkında


  Korsan cd kopyalayıp satmak haramdır ama kul hakkına girmiş olurmusun bundan emin değilim kardeşim ...


 4. Reklam

 5. 4
  HAMMADUN Emekli
  HAMMADUN
  Emekli

  Profili:
  Üyelik: 03.Aralık.2010
  Üye No: 81065
  Mesaj Sayısı: 1,009
  Tecrübe Puanı: 0

  Yanıt: Korsan CD Hakkında


  Bence sen onları düşünme STAR kardeşim. Asıl şunu düşün. Madem tövbe ettin hemde akıl baliğ olmadığın bir yaşta işlediğin bir fiilden dolayı, Allah tövbeleri çokça kabul edendir ve muhakkak nasuh bir tövbeyide geri çevirmez. Asıl sen, bizi bu olaya şahit tutmaktan dolayı rabbine karşı yaptığın hatayı düşün. Eğer bir hata yaptıysan, arada bizi aracı olarak görme. Bizlerde yaptığımız hatalardan dolayı rabbimizden her daim tövbe istiğfarda bulunuruz. Neticede bizlerde aciz kullarız. Nasuh bir tövbe, makbul bir kul demektirki. Bizim haddimize değildirki Allah ve Resulüne iman etmiş birini dışlamak. Ama bir kardeş tavsiyesi diye al inşaallah rabbinle kendi arandakileri başkalarına şahit tutma. Rabbinin ben affetmiştim ve hak sahiplerine de senin adına burada ikramlarda bulunup konuyu kapatacaktım demesine bizi şahit tutarak engel olma.

  Sonra, Şüphesiz Rabbin, câhillik sebebiyle bilmeyerek kötülük yapan, sonra da hemen ardından tevbe edip ıslah olanları, (durumunu) düzeltenleri (bağışlayacaktır). Çünkü onlar tevbe ettikten sonra Rabbin de elbet çok bağışlayan ve pek merhamet edendir." (16/Nahl, 119)

  Ey iman edenler! Allah’a nasûh (kesin) bir tevbe ile tevbe edin. Olabilir ki Allah, sizin kötülüklerinizi örter ve altından ırmaklar akar cennetlere sokar…” (66/Tahrim, 8)

  Onlar, fena bir şey yaptıklarında veya kendilerine zulmettiklerinde Allah'ı hatırlayıp anarlar ve günahlarından dolayı hemen tevbe-istiğfar ederler/günahlarının bağışlanmasını dilerler. Zaten günahları Allah'tan başka kim bağışlayabilir ki!? Onlar, yaptıkları kötülüklerde bile bile ısrar etmezler." (3/Âl-i İmran, 135)

  Bir Hadisi Şerifte: ”Eğer siz günah işlemez olsaydınız Allah başka insanlar yaratır, onlar günah işlerler, kendisi de onları bağışlardı.”(Müslim,tevbe,9) 1)


 6. 5
  yaso-123 Devamlı Üye
  yaso-123
  Devamlı Üye
  yaso-123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üyelik: 14.Kasım.2010
  Üye No: 80516
  Mesaj Sayısı: 407
  Tecrübe Puanı: 5
  Yer: ankara

  Alıntı
  Bence sen onları düşünme STAR kardeşim Asıl şunu düşün Madem tövbe ettin hemde akıl baliğ olmadığın bir yaşta işlediğin bir fiilden dolayı, Allah tövbeleri çokça kabul edendir ve muhakkak nasuh bir tövbeyide geri çevirmez Asıl sen, bizi bu olaya şahit tutmaktan dolayı rabbine karşı yaptığın hatayı düşün Eğer bir hata yaptıysan, arada bizi aracı olarak görme Bizlerde yaptığımız hatalardan dolayı rabbimizden her daim tövbe istiğfarda bulunuruz Neticede bizlerde aciz kullarız Nasuh bir tövbe, makbul bir kul demektirki Bizim haddimize değildirki Allah ve Resulüne iman etmiş birini dışlamak Ama bir kardeş tavsiyesi diye al inşaallah rabbinle kendi arandakileri başkalarına şahit tutmaRabbinin ben affetmiştim ve hak sahiplerine de senin adına burada ikramlarda bulunup konuyu kapatacaktım demesine bizi şahit tutarak engel olma
  SelamınAleyküm ...Hocam nasuh tövbesi tam olarak nasıl oluyo birçok yerde yazı okudum ama belli bir dua yok nasuh tövbesi bizim yaptığımız tövbemidir yoksa belli bir duası varmıdır :)


 7. 6
  HAMMADUN Emekli
  HAMMADUN
  Emekli

  Profili:
  Üyelik: 03.Aralık.2010
  Üye No: 81065
  Mesaj Sayısı: 1,009
  Tecrübe Puanı: 0

  Çok az bir ilimle ve rabbimin ilminin nihayetsizliği karşısında HOCA vasfıyla teçhiz edilmekten rabbime sığınırım. Biz dahi beşikten mezara kusurları ve acziyeti içerisinde nefsine gem vurmaya çalışan, bu güreşte kimi zaman sırtı yerde, utançla rabbine sığınan ve yalnız ondan bekleyen ve yalnız ona halini arz etmeye çalışan rabbimizin kulu olmayı ümid eden talebesiyiz.

  Nasuh bir tövbeye gelince;

  O'nu da izninizle ve rabbimin avf ve mağfiretine sığınırak şöyle izah etmeye çalışayım. İnşaallah haddimizin dışında bir ifadeyle dahi olsa, rabbimin rahmetinin yetiştiği kimselerden oluruz.

  Bir ilim adamı olduğunu farzet, yüzlerce robot yaptığını ve bu robotların programlarını da kendi kendilerine, kendi zekalarıyla, hür iradeleriyle, devamlı bir gelişim içerisinde hareket edip, meraklı bir takım topluluk olarak düşün. İcat ettiğin her şeyi, senin laboratuvarında incelediklerini, hepsinin hareket ve davranışlarınıda, hem robotların kendi hafızalarında not edildiğini, hemde laboratuvardaki cihazlar marifetiyle not ettiğini düşün. Derken robotlardan biri laboratuvardaki bir cihazı yere düşürdüğünü veya senin yapmayın dediğin bir fiili kendi hür ve cüz-i iradesiyle yaptığını ve bundan dolayıda zarar gördüğünü düşün.... Sonra o robot kendi hür iradesi ve kendi zekasıyla tamamen senin hükmünün dışında hata yaptığını anladığını ve sana doğru yönelip, önünde diz çökerek, tüm samimiyetiyle, gözünün içine baka baka, gözünden iki damla yaşda akıtarak affını dilediğini, senin onun için çok değerli olduğunu sana arz ederek, senden başka gidecek bir yer ve makamında olmadığını bilerek, senden geleceğede rıza gösterdiğini ve senin rızanı talep ettiğini düşün.... Bunu yaparken diğer bir robotunda bu hali hafızasına kayd ettiğini düşün.... Daha sonra o hali kayd eden robotunda, başka bir kusur işlediğinde o kayıtta bulunanla, sana aynı şekilde hitap ettiğini, noktası noktasına, virgülü virgülüne tekrarladığını düşün.... Muhakkakki her ikisindende hoşnut olursun ve muhakkakki her ikisininde senin indinde ayrı ayrı değerleri vardır. Ancak nasuh bir tövbe işte o ilk robotun yaptığı içten, samimi ve daha önce kayda alınmamış olan tövbedir.

  Namaz mümin'in miracıdır....

  Henüz mümin vasfına ulaşamamış bir inşaallah müslüman olarak nasuh tövbeyi bende şu şekilde yapıyorum. Öncelikle, Rabbimin huzuruna gidiyorum. Selat ve selamlarla peygamber efendimizinde ümmeti olmam hasebiyle himmetlerini arz ediyorum. Zira biliyorumki Rabbim habibim dediğinin hatırına, ümmetinede iltifatta bulunur. Allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala alihi vessahbihi vessellim. Peygamber efendimizin dediği gibi onu ashabıyla birlikte anıyorum. Tekraren eshabıyla anıyorum. Allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala alihi vessahbihi vessellim. Ve tekraren eshabıyla anıyorum. Allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala alihi vessahbihi vessellim. Biliyorumki yeryüzünde bir vazifeli melek, diri olan peygamber efendimize selamlarımızı an be an iletmektedir. Artık rabbimin huzurundan miraca doğru bir yolculuğa hazırım. İki rekat normal namaz kılıp, niyetini de şükür olarak belirliyor ve namazda mümkün olduğunca rabbimle birlikte olmayı umuyor. Yalnız sana ibadet eder ve yalnız senden beklerim diyorum. Nihayet diz çöküyor. Sağımdaki ve solumdaki kiramen katibin meleklerinide buna şahit tutarak. Gönlümü rabbime açıyorum. Hani çok duygulandığım bir anda gözlerimden yaş gelipte, burnumun direğinin sızladığı bir hal varya işte o hal üzere. Duvahan'lıkta yapmadan, sadece kusurumun ve acziyetimin bilinci içerisinde.

  Yerimden kalktığımda, artık biliyorumki ve hiç bir tereddüte mahal vermeksizin eminimki rabbim kendisine yönelen bu kulunu avf ve mağfiretiyle dahi rahmetiyle kuşatıp onun gönlüne bir sakinlik ve zihninede bir açıklık nasip eylemiştir. İki damla göz yaşı ile kalbimdeki ve gönlümdeki masivaları kaldırıp yerine nurunu nakşetmiştir. Artık huzur içerisinde ve rabbinin vadinden emin olarak tekrar o laboratuvarda başka bir kusur işleyene kadar ve pilim bitene kadar onun rahmeti altında bu hayat serüvenine devam etmekteyim. Pilim biterken inşaallah iman ve islam üzere gitmeyi umuyorum. İllede son nefes, illede son nefes. Allah cümlemizden razı olsun. Amin.


 8. 7
  yaso-123 Devamlı Üye
  yaso-123
  Devamlı Üye
  yaso-123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üyelik: 14.Kasım.2010
  Üye No: 80516
  Mesaj Sayısı: 407
  Tecrübe Puanı: 5
  Yer: ankara

  Alıntı
  Çok az bir ilimle ve rabbimin ilminin nihayetsizliği karşısında HOCA vasfıyla teçhiz edilmekten rabbime sığınırım Biz dahi beşikten mezara kusurları ve acziyeti içerisinde nefsine gem vurmaya çalışan, bu güreşte kimi zaman sırtı yerde, utançla rabbine sığınan ve yalnız ondan bekleyen ve yalnız ona halini arz etmeye çalışan rabbimizin kulu olmayı ümid eden talebesiyiz

  Nasuh bir tövbeye gelince;

  O'nu da izninizle ve rabbimin avf ve mağfiretine sığınırak şöyle izah etmeye çalışayım İnşaallah haddimizin dışında bir ifadeyle dahi olsa, rabbimin rahmetinin yetiştiği kimselerden oluruz

  Bir ilim adamı olduğunu farzet, yüzlerce robot yaptığını ve bu robotların programlarını da kendi kendilerine, kendi zekalarıyla, hür iradeleriyle, devamlı bir gelişim içerisinde hareket edip, meraklı bir takım topluluk olarak düşün İcat ettiğin her şeyi, senin laboratuvarında incelediklerini, hepsinin hareket ve davranışlarınıda, hem robotların kendi hafızalarında not edildiğini, hemde laboratuvardaki cihazlar marifetiyle not ettiğini düşün Derken robotlardan biri laboratuvardaki bir cihazı yere düşürdüğünü veya senin yapmayın dediğin bir fiili kendi hür ve cüz-i iradesiyle yaptığını ve bundan dolayıda zarar gördüğünü düşün Sonra o robot kendi hür iradesi ve kendi zekasıyla tamamen senin hükmünün dışında hata yaptığını anladığını ve sana doğru yönelip, önünde diz çökerek, tüm samimiyetiyle, gözünün içine baka baka, gözünden iki damla yaşda akıtarak affını dilediğini, senin onun için çok değerli olduğunu sana arz ederek, senden başka gidecek bir yer ve makamında olmadığını bilerek, senden geleceğede rıza gösterdiğini ve senin rızanı talep ettiğini düşün Bunu yaparken diğer bir robotunda bu hali hafızasına kayd ettiğini düşünDaha sonra o hali kayd eden robotunda, başka bir kusur işlediğinde o kayıtta bulunanla, sana aynı şekilde hitap ettiğini, noktası noktasına, virgülü virgülüne tekrarladığını düşün Muhakkakki her ikisindende hoşnut olursun ve muhakkakki her ikisininde senin indinde ayrı ayrı değerleri vardır Ancak nasuh bir tövbe işte o ilk robotun yaptığı içten, samimi ve daha önce kayda alınmamış olan tövbedir

  Namaz mümin'in miracıdır

  Henüz mümin vasfına ulaşamamış bir inşaallah müslüman olarak nasuh tövbeyi bende şu şekilde yapıyorum Öncelikle, Rabbimin huzuruna gidiyorum Selat ve selamlarla peygamber efendimizinde ümmeti olmam hasebiyle himmetlerini arz ediyorum Zira biliyorumki Rabbim habibim dediğinin hatırına, ümmetinede iltifatta bulunur Allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala alihi vessahbihi vessellim Peygamber efendimizin dediği gibi onu ashabıyla birlikte anıyorum Tekraren eshabıyla anıyorum Allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala alihi vessahbihi vessellimVe tekraren eshabıyla anıyorum Allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala alihi vessahbihi vessellimBiliyorumki yeryüzünde bir vazifeli melek, diri olan peygamber efendimize selamlarımızı an be an iletmektedir Artık rabbimin huzurundan miraca doğru bir yolculuğa hazırım İki rekat normal namaz kılıp, niyetini de şükür olarak belirliyor ve namazda mümkün olduğunca rabbimle birlikte olmayı umuyor Yalnız sana ibadet eder ve yalnız senden beklerim diyorum Nihayet diz çöküyor Sağımdaki ve solumdaki kiramen katibin meleklerinide buna şahit tutarak Gönlümü rabbime açıyorum Hani çok duygulandığım bir anda gözlerimden yaş gelipte, burnumun direğinin sızladığı bir hal varya işte o hal üzere Duvahan'lıkta yapmadan, sadece kusurumun ve acziyetimin bilinci içerisinde

  Yerimden kalktığımda, artık biliyorumki ve hiç bir tereddüte mahal vermeksizin eminimki rabbim kendisine yönelen bu kulunu avf ve mağfiretiyle dahi rahmetiyle kuşatıp onun gönlüne bir sakinlik ve zihninede bir açıklık nasip eylemiştirİki damla göz yaşı ile kalbimdeki ve gönlümdeki masivaları kaldırıp yerine nurunu nakşetmiştir Artık huzur içerisinde ve rabbinin vadinden emin olarak tekrar o laboratuvarda başka bir kusur işleyene kadar ve pilim bitene kadar onun rahmeti altında bu hayat serüvenine devam etmekteyim Pilim biterken inşaallah iman ve islam üzere gitmeyi umuyorum İllede son nefes, illede son nefes Allah cümlemizden razı olsun Amin
  Allahü teala razı olsun çok güzel bir açıklama olmuş :)


 9. 8
  HAMMADUN Emekli
  HAMMADUN
  Emekli

  Profili:
  Üyelik: 03.Aralık.2010
  Üye No: 81065
  Mesaj Sayısı: 1,009
  Tecrübe Puanı: 0

  Rabbim, bizim için kendisinden rıza dileyen kulunu ve kullarını, bizimde kendileri için rabbinden rıza dileyen kulu ve kulları arasında olmaktan ve şükür nimetiyle teçhizinden ayırmasın. Amin.


+ Yorum Gönder