+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 2346 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Allah'a söz verip de tutmamak kefaret gerektirir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: Allah'a söz verip de tutmamak kefaret gerektirir mi?

  Reklam  Cevap: Allah'a söz verip de tutmamak kefaret gerektirir mi? isimli konu Mumsema.com Cevap: Allah'a söz verip de tutmamak kefaret gerektirir mi?
  Yeğenim namaz kılmak için söz ver dedi. Kalıyorum ama söz vermiyorum çünkü sözden çok korkarım namazı bir daha bırakmamak adına söz ver dedi.

 2. Misafir

  Cevap: Allah'a söz verip de tutmamak kefaret gerektirir mi?


  Reklam


  ALLAH resulu buyurduki 3 gunden fazla kusulu kalanin ibadeti kabul degil eger kim gidip barismak istese kusulu oldugu kisi barismasa bu sefee sadece barismak istiyen kisinin ibadeti kabuldu

 3. Misafir
  Ben allaha bir birsey karşılığı 18 yasima kadar yemin ettim bunu nasil bozabilirim?

 4. Sabri
  Devamlı Üye
  18 yasima kadar yemin ettim bunu nasil bozabilirim?
  Yemin ettiğin şeyi yaparsan yeminin bozulur ve ceza olarak yemin kefareti gerekir.

 5. Misafir
  Arkadaşlar ya bir şey araştırcam kopyala yapıştır yapmışsınız uzun uzun. Sadece Allah'a verilen sözü tutamamak ne kadar günahtır? Bunu araştırıyom iki sayfa çıkıyo, uzun uzun ebesininki kadar yazı paylaşmış adam. Kardeşim niye bunu yapıyon? Biliyosan yaz vikipediden veya ordan burdan kopyala yapıştır yapma. Adam ufak bir şey sormuş, kitap yazmışsın.

 6. arifselim
  Yönetici
  Bir insana bile verilen sözü bozmak o kadar günah ve çirkin bir şey iken artık Allah'a verilen sözün bozulması ne kadar günah olacağını ancak Allah bilir.

  Allah'a verilen sözün ne kadar büyük bir günah olduğunu şu ayetlere bakarak anlayabiliriz. Allah'u teala şöyle buyurmaktadır:

  “Verdiğiniz sözü ve yaptığınız antlaşmayı yerine getirin. Çünkü verilen söz, sorumluluğu gerektirir.” İsrâ sûresi (17), 34

  “Ey iman edenler! Yapmayacağınız şeyleri niçin söylüyorsunuz? Yapmayacağınız şeyleri söylemeniz, Allah katında büyük bir kusur ve kabahattır.” Saf sûresi (61), 2-3

 7. Misafir
  peki akşamdan niyet edilip yatılmasında bir sakınca yoktur değil mi? normal oruç gibi

 8. arifselim
  Yönetici
  Merhaba kardeşim. Bu şekilde sorunu sorarsan nasıl cevap verebilelim. Lütfen daha açıklamalı bir şekilde yazar mısın.

 9. Misafir
  Selam aleyküm ben namaz kiliyrm ama kız arkadaşım var onunla beraber olduğum zaman elini tutuyorum öpüyorum bu yüzden Allahima defalarca söz verdim bir daha yapmicam diye ama yaptım beni aydinlatirmisin çok ihtayacim var ne yapmam gerekiyor çok teşekür ederim

 10. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam kardeşim. Kız arkadaşınla olan ilişkilerinden Allah'a hesap vereceğini bilmelisin. Eğer bir söz verdiysen de bunu yerine getirmelisin. Kesin yemin edip bozduğunu bildiğin kaç yemin varsa o sayıda yemin kefareti gerekir.

 11. Misafir
  Benim bir sikintim vardi Allah im bu sikintim bitsin cebimdede xx miktar para oldugu zaman 3-4 ay icinde evlencem dedim.

  Sukur sikintim bitti . Cebimde istedigim miktardanda fazlada para oldu ama sartlar yerine gelele 1.5 yil oldu ve ben daha evlenmedim.

  Ne yapmam lazim yardimci olun lutfen

 12. @hmet
  Üye

  Reklam


  Sukur sikintim bitti . Cebimde istedigim miktardanda fazlada para oldu ama sartlar yerine gelele 1.5 yil oldu ve ben daha evlenmedim.
  Ne yapmam lazim yardimci olun lutfen
  Önemli bir sebep olmadan evliliği ertelemen günahtır. Çünkü Allaha söz vermişsin.

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 2346 ... SonuncuSonuncu
allaha söz verip tutmamak,  allaha söz vermek,  allaha verilen sözü tutmamak,  allaha soz vermek,  allaha verdiği sözü tutmamak,  allaha verilen sözü bozmak,  allaha söz vermek ve tutmamak