+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 345 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bir müslüman bayan hristiyan bir erkekle evlenmesi günah mıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. rana
  Aciz Kul
  Reklam

  Yorum: Bir müslüman bayan hristiyan bir erkekle evlenmesi günah mıdır?

  Reklam  Yorum: Bir müslüman bayan hristiyan bir erkekle evlenmesi günah mıdır? ile ilgili yazı Yudumla.com
  sizler eslerinizi secerken soyunuzuda belirliyorsunuz.. seneler sonra durup ne yapacagim dememek icin önce düsünmeli sonra karar vermeli..
  müslüman olmayan biriyle evlenip ondan cocuklarin olmasi islami yasatmiyorsaniz büyük vebal.
  bir kere müslüman erkek evlendigi bayandan gelecek olan cocugun sorumlulugunu nasil kaldirabilir ki, simdiye kadar hic bir gayrimüslimin sahsen sahit olmadim ki anne istemezse islam dini ile hic alakasi olmuyor cocuklarin, bu sefer vebalde kaliyorsunuz cünkü siz baba olarak cocuklarinizi ve eslerinizi atesden korumalisiniz... hem dininizden mahrum kaliyor hem dilinizden, hem kültürünüzden..

  ahir zamanda müslüman kadinla bile evlenseniz zor huzuru yakaliyorken, gayrimüslimle evlenip hayatinizi daha cok zora sokmaniz akil kari degil...

  ahireti unutmayin.

 2. öylesine
  Üye

  Yorum: Bir müslüman bayan hristiyan bir erkekle evlenmesi günah mıdır?


  Reklam


  Rana kardeş iyde soruyu soran bayan sanırım./mesajının üstünde ki soru için diyorum.)

 3. Şem'a
  YÖNETİCİ
  eşim hristiyan diye ondan boşanmalımıyım
  Eşim derken karım mı yoksa kocam mı ne demek istediniz.
  Lütfen soru sorarken cinsiyetinizi yazınız.
  Kadın iseniz ya hıristiyan olan kocanız ya müslüman olacak ya da boşanacaksınız bu Allahın emridir.
  Allah diyor diye 4 kadınla nikahlanacakmısınız anlayamadım bence bu o dönem yani Hz.Muhammed dönemi için yazılmış bir şeydir
  Kur'anın hükümlerinin geçtiğine inanmak küfürdür.

 4. Misafir
  ayrıca çocuğumu babasız büyütecek değilim oğlumun babası hristiyan fakat ben kendi dinimi öğretiyorum oğluma eşim de hiç rahatsız değil bundan hem 6 yıllık hayat söz konusu din nedeniyle kocamı zorlayacak veya boşanacak değilim

 5. klav
  Özel Üye
  6 sene önce de dinin açısından evlenilmeyeceğini bilmek zorundaydın ve şimdide hükmü reddetmenin küfür olduğunu öğrenmiş oldun. Bunun anlamını bilmiyorsan dinden çıkmaktır belki iyice durumu kavrayamadın diye söylemek istedim.

 6. Şem'a
  YÖNETİCİ
  İslama göre müslüman bir kız müslüman olmayan bir erkekle evlenemez demek, nikah kıyılamaz ve kıyılsa bile geçersizdir demektir.
  Yani şu an zina halindesiniz ve dinimize göre çocuğunuz zina çocuğu sayılır

 7. rana
  Aciz Kul
  Ayrica cocugunuz ismi bile gevur ismi. Durmus burda dinimi ögretiyorum diyosunuz. Cocugunuz bu konuda dahi ahirette sizden hak talep edebilir.
  Bir celiski icindesiniz ve eminim ic huzurunuz da yok, yoksa buraya önce "bosanmalimiyim" yazip sonra "bosancak degilim" diye yazmazdiniz.
  Dinimize göre klav ve şem'a nin dedigi gibi müslüman bir bayan ile müslüman olmayan bir erkek evlenemez. Ister uyun ister uymayin bu hükmü degistirmicek.


  Nefsi icin ahiretini mahvedenin halina vah ki vah.

 8. Misafir
  He erkek kadınla evlenmiş he kadın erkekle evlenmiş ne farkı var.ve bazı kadınlar erkeklerden daha üstün hem güç olarak hem söz geçirme bakımından

 9. rana
  Aciz Kul
  He erkek kadınla evlenmiş he kadın erkekle evlenmiş ne farkı var.ve bazı kadınlar erkeklerden daha üstün hem güç olarak hem söz geçirme bakımından
  Fark mi? Fark konu degil burda Allah böyle diyorsa böyledir anladinmi.
  Zaten sizler gibi insanlar nedeniyle feministlik basini alip gidiyo.
  Eger müslümaniz o zaman Allahin emirlerine uyacaksiniz. Eger degilseniz islamda baskalarin uymasi icin zorlama yoktur sizi inanmaya zorlayamayiz.


 10. Misafir
  Ne kadar saygisizca yazilmis bir yazi. Varnak almak assagilamka vs kullanilan butun kelimeler maco.
  Nasil oluyorda erkek hristiyan kadini kabul etmis oluyor onun inancini vs
  Eger kadin hz isayi tanti olarak goruyorsa biz onunu kabul ediyoruz. Tartismiyorum bile. Ayrica kadinsan kadina degisir beni heralde dinimden alack bi babayigit dah gelmemistir dunyaya. Ama sen aciklama yapan hakkimi sana helal etmesem yeridir aciklamalarini insan gibi yapta millet urkmesin ya da yanlis ohrenmesin.21.yy dogru hala kadina esya ve gereksiz muamelesi yapan sizlerden mutevellit erkegin dedigi olur kadin kimki... yazik

 11. Misafir
  Müslüman erkek hristiyan kadınla evlenirse o kadın çocuğunu hıristiyan yetiştirir. Ne de olsa kadın evde olduğu için çocuğunu eğitir ve erkek işe gittiği icinde zamanı yoktur çocuklarını eğitmek için. Sırf erkeğe helal olsada kadını dinine mecbur edemez, döverse kadın bosanir. Çocuklar hristiyan anne de kalır. Böylece çocuklar hıristiyan dininde yetişir. Buna benzer almanyada bir çok erkekler var. Çocuklar hep anne de kalıyor. Peki bu erkeklere de 100 sopa vurulur karısını dinine zorlayamadigi için. Vede çocuk hristiyan yetiştiği için ahiret gününde babasının yakasına yapışır. Allah yerken doğru yolu göstersin. Amin.

 12. Misafir

  Reklam


  Yabanci ulkede yasayan bir erkek, orada karsilastigi vaftiz olan bir kizla evlenebilirmi ?

  Kiz bakira degil, daha onceden ilk tanistigi erkekle yasamis.
  Kollarinda dovme var ama pisman olup bir daha yapmamaya soz vermis.
  Tanri olduguna inaniyor, hristiyan derslerini gormus, Isa Peygamberin onun çoçugu olduguna inaniyormus.

  Ask için ve tanistigi musluman erkegin diininin iyi olduguna inandigi ve ona yakin olmak için çoçuklarin isminin musluman olmasina, çoçuklarinin muslumanca egitim gormelerine razi.
  Ve onu dilince çevrilmis Kuran'i okumaya, ve diini anlmaya hazir.

  Musluman erkegin bu kizla evlenmesi gunahmidir ?

+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 345 SonuncuSonuncu
müslüman bir kızın hristiyanla evlenmesi,  hristiyan bir erkekle evlenmek,  hristiyanla evlenmek günah mıdır,  hristiyan erkekle evlenmek,  hristiyanla evlenmek,  müslüman hristiyanla evlenebilir mi,  hristiyanla evlenmek günahmı