+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bir müslüman bayan hristiyan bir erkekle evlenmesi günah mıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: Bir müslüman bayan hristiyan bir erkekle evlenmesi günah mıdır?

  Reklam  Cevap: Bir müslüman bayan hristiyan bir erkekle evlenmesi günah mıdır? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Bir müslüman bayan hristiyan bir erkekle evlenmesi günah mıdır?
  Peki hristiyan erkek müslüman karısının dini hakkında aşşağalama veya peygamberini kötüleyecek birşeyler söylemiyorsa,evliler ve kadın hamileyse ne olacak.

 2. Misafir

  Reklam


  Hristiyanda yahudide islamda tek tanriya allaha inaniyorlar onlar putlara falan inanmiyorlar

 3. qwert12380
  Devamlı Üye
  Misafir arkadaşlar, hâleda anlamıyor musunuz? Müslüman bir kadın müslüman olmayan bir erkek ile EVLENEMEZ. Eğer evlenirlerse ömür boyu zina etmiş olurlar. Evlenmeleri için erkeğin müslüman olması ŞARTTIR.

 4. Misafir
  Emir Allah`tan. Islama göre şartıda anladım. Müslümansan inanıyorsan Allah`a teslim olmuşsan bunu sorgulamanın anlamı yok. Kabulum.

  Bir çoğunun bu günümüzde anlayamadığı sanırım erkeğin neden kadından üstün olduğu. Kadının erkekten çok üstün olduğu durumlar var ama bazı durumlarda değiller malesef.

  Önce bunu kabullenmek gerekir. Bunu kabullenmek kadının aşağlandığı anlamına gelmez esasında ama diyorumya günümüzde hep ''EŞİTLIK'' den bahsedildiği için bu konu zor anlaşılıyor veya kabulleniyor.

  Mantığım sorun olmaz diyor. Ama inancim ISLAM hayır diyor ise bu şarta uymak zorundayız eğerki Allah`ın rızasını istiyorsak.

  Bunu ISLAM`a inanmayan teslim olmamış kişilere izah etmek zor kabul ediyorum.

 5. Misafir
  Şöyle bir şey var bir kere doğan çocuklar kimin dinine göre yetişecek

 6. Misafir
  Bu kadar kesin ve net konusanlar evet gunah am biraz daha ilimli olmaniz sizin icin iyi olur birgun sizinde basiniza gelebilcek bisey cok seviyosa musluman olsun diyen kisi peki sen cok sevsen hristyan olurmuydun tabiki olmazdin o yuzden tek yarafli dusunmeyin evet olmamasi gereken bisey ben isterim ki herkez kendi dinini yasasin ama maalesef boyle bisey mumkun deil

 7. Misafir
  Slm bende dusunuyorum bu soruya ve anlamiyorum ,dediginiz gibi allahin sozu gecer ,sunuda bilinmesi lazim ve uygulamalari lazim erkeklere çok kez evlenme ieni verilmis ama bu gunumuzde kimse evlenmiyor helalinden bile yok dini nikaha bile yaklasmiyorlar ve diyorlar allah afedici , ve bu egitimi erkek cocuguna veriyorlar demiyorlar zinadan uzak dur ce genciken evlendirelim o zaman herkez kor ,siz babalar baskalarin kizi bir gun sizin kizin ve bu davranismar donner sizin kizmariniza deger dusunun allah hepimze yardim etsin amin

 8. Misafir
  Sadece aşkı düşünerek cevap vermek yanlış olur sevmişler diyemeyiz doğacak çocuğa da yazık hangi dini yaşayacak ateistim olacak daha kötü Rabbim güzel demiş helalinden müslümanla evlenmek en güzeli

 9. Misafir
  kardeşim öyle bişey söylüyosunki sanki bunu biz söylüyoruz islam böyle emrediyor gayet açık ve net müslüman olmayan islama inanmayan bir erkekle müslüman kadın evlenemez bu kadar daha fazla bu konuyu sorguluyorsan demekki islama inancınıda sorguluyosun demektir

 10. Misafir
  Erkek kadından üstündür diyen insan kılıklı mahlukat;unutma,cennet anaların ayağı altımdadır ve bir erkeksen şunu anla,sen ne yaparsan yap bir kadından asla üstün olamazsın.Belki gücün fazla olabilir ama unutma ki kanunlar karşısında hepimiz eşitiz.Senin gibi düşünenler olduğun sürece islamiyet böyle yobaz bir din olarak tanınamaya devam eder.

 11. Misafir
  Seviyorsa Müslüman olsun ne demek sadece evlenmek için Müslüman olmak ne kadar doğru bunu düşünmeden yorum yapmayın

 12. Misafir

  Reklam


  Burda ark. üstünlüğü cinsiyet anlamında demek istememiş. Dinimize göre erkek mümin kadın başka dinden olursa kadının erkeğin dinine girme olasılıgı fazla olduğundan tersi olursada kadının erkeğin dinine girme olasılığı yüksek olduğundan demek istemiş. Ve nitekimde böyledir. Erkek dinini yaşaıyorsa ve baskınsa kadın mümin olabilir. Ama tersi durum çok zor kardeşim

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu
müslüman bir kızın hristiyanla evlenmesi,  hristiyan bir erkekle evlenmek,  hristiyanla evlenmek günah mıdır,  hristiyan erkekle evlenmek,  hristiyanla evlenmek,  müslüman hristiyanla evlenebilir mi,  hristiyanla evlenmek günahmı