+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Hacet namazını kılıp mürşidini bulanların başından geçenler nelerdir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: Hacet namazını kılıp mürşidini bulanların başından geçenler nelerdir?

  Reklam  Cevap: Hacet namazını kılıp mürşidini bulanların başından geçenler nelerdir? isimli konu Mumsema.com Cevap: Hacet namazını kılıp mürşidini bulanların başından geçenler nelerdir?
  Selamun aleykum Hocam
  Bir ruyasi imam hatipte okuyan bi kizim
  Ruyasinda rahmetli olan dedesi ben ve Recep tayyip erdoganin birlikte okuluna ziyaretini Gormus
  Dedesini Sanki cok itibarli biriymis gibi Gormus
  Nasil yorumlarsiniz
  Allah a emanet olun
  Selamun aleykum

 2. arifselim
  Yönetici

  Reklam


  Aleykum selam. Rüyada vefat etmiş dedeyi görmek hayırlıdır. Devlet erkanından birisi ile görmek ise deden için mevkisinin yüksek olmasına delalet eder. En doğrusunu elbette ancak Allah bilir. Aleykum selam kardeşim.

 3. Misafir
  Kadir gecesi mürşidimi bulma niyetiyle hacet namazımı kılıp uykuya daldım. Beyazıd i Bistami hazretlerinin adını gördüm uyanmadan. 800 lü yıllarda vefat etmiş bir evliya oysaki. Aklımda adı çok olan biri değildi ki beynim benimke oyun oynamış olsun. Durumun içinden çıkamıyorum,ilminiz varsa lütfen bana da bi yol gösterin. Selam ve dua ile

 4. arifselim
  Yönetici
  Mürşidini bulmak için hacet namazı kılabilirsin elbette ama hacet namazından sonra riya görülecek veya o rüyayla amel edilecek diye dini bir kaide veya emir yoktur. Rüyan ancak hayırlıdır. Kurana, sünnete ve ehli sünnet alimlerinin yoluna uy bu seni inşaallah rabbinin rızasına ulaştırır.

 5. Misafir
  Selâmün aleyküm ruyamda mursidimi bulma ihtimalim var mi nasil yapabilirim

  Hacet namazi kildim ve zikrederken uykuya daldim ve kalbimde carpinti oldu ve kalktim neden acaba

  Selamin aleykum hacet namazi kilidim zikretmeye basladim tam uykuya daldigimda gordugum seyi bilmiyorum aklima gelmiyo bi anda kalbim carpinti yapti uyandim anlami nedir?

  Selamin aleykum hocam hacet namazini kildim zikir cekerek ruyaya daldim tam ruya sirasinda ne gordum hatirlamiorum bian kalbimde carpinti oldu sicradim kalktim bunun anlami nedir?

 6. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam kardeşim.

  - Mürşidi bulmak için rüyadan bir işaret beklenmez. Senin mürşit olarak kuran ve peygamberin sünneti yetmez mi.

  - Hacet namazı ve ettiğin duanın etkisinde kaldığın için öyle olmuş olabilirsin. Bunu başka bir mana ile açıklayamayız.

 7. Okan
  Üye
  Selamun aleyküm hocam hacetin rüyayla alakasi yok demissin ama herkez hacetten sonra ruya görmüş.

 8. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam kardeşim. Görülebilir biz görülmez demiyoruz. Ama sünnette yani dinimizde hacet namazından sonra rüya ile bir bağ kurulur diye asla bir kaide yoktur. Ama herhangi bir nedenden dolayı görülebilir bu çok normal bir durumdur.

 9. Misafir
  Selamın aleyküm hocam arkadaşımın polisligi için hacet namazı kıldım ve uyudum rüyamda polisligi kazandıgını gördüm ama çok ağlıyordum üzülüyordum onsuz korkutulduğumu gördüm sizce nedir manası

  Selamın aleyküm. Hacet namazımı kılıp uyudugumda polisligi kazanmak isteyen arkadaşımın kazandıgını gördüm ama ben çok üzülüp aglıyordum ve beni korkutmak istiyorlardı sizce bunun manası nedir

 10. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam kardeşim. Hacet namazı demek dua ve istek namazı demektir. İstihare ise meşru olan bir iş konusunda kararsız kalınınca kılınır. Hacet namazını istihare olarak kılmak yanlıştır. Rüya olarak bu hayırlıdır ve ağlamak ile korkutulmak tersi olarak yorumlanır.

 11. Medmed60
  Üye
  Selamun Aleyküm,
  Benim nisanim atildi ve ben birkac kere hacet namazi kildim.
  Bir gece rüyamda elma bahcesinde tanimadigim bir kizla barisiyodum baristiktan sonra yine tanimadigim bir bey bana kirmizi bir elma hediye etti. Diger bir gece namazdan sonra yeni ayakkabilarimi gördüm. Tabirlere baktim ve hepsi hayirli tabirlerdi ama güvenemedim. Acaba rüyalarim ne anlama gelir ?

  Selamun Aleyküm,
  Benim üc ay önce nisanim atildi ve ben her seyin hayirlisiyla düzelmesi icin bir kac kere hacet namazi kildim. Bir gece elma bahcesinde önce tanimadigim biriyle baristigimi ve daha sonra bana tanimadigim bi adamdan da elma hediye edildi. Baska bir gece yeni ayakkabilarimi gördüm. Bunlarin anlami varmidir ve tabiri nedir. Bazi sitelerde olumlu tabirler okudum fakat nekadar dogru yorumlandigini bilemedim Allah rizasi icin yardim istiyorum. Simdiden Allah razi olsun

 12. arifselim
  Yönetici

  Reklam


  Aleykum selam. Bu rüya hayırlıdır ve içinde olduğun sıkıntılı bir şeyden kurtulmak anlamındadır. Rüya sahibi, gerçek hayatında küs olduğu, dargın olduğu birisiyle barışacaktır denmiştir. En doğrusunu Allah bilir.

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 ... SonuncuSonuncu
hacet namazı kılanlar,  hacet namazı kılanların yorumları,  hacet namazından sonra görülen rüya,  hacet namazında görülen rüya,  12 rekatlık hacet namazı kılanlar,  hacet namazı kılıp duası kabul olanlar,  hacet namazi kilanlar