Peygamber Efendimizin Türkler Hakkındaki Hadisleri!!! 5 üzerinden 3.89 | Toplam : 19 kişi
 1. 1
  Allahın1Kulu Devamlı Üye
  Allahın1Kulu
  Devamlı Üye

  Üye No: 77592
  Mesaj Sayısı: 141
  Tecrübe Puanı: 2

  Peygamber Efendimizin Türkler Hakkındaki Hadisleri!!!


  SelamunAleyküm
  bir forum sitesinde Peygamber Efendimizin Türkler Hakkındaki Hadisleri!!! bir başlık gördüm ve içeriğindede şunlar yazmaktadır

  "TÜRKLER SİZE DOKUNMADIĞI,HARBETMEDİĞİ SÜRECE,SAKIN SİZ DE TÜRKLERE DOKUNMAYINIZ!"(en-Nesei,Sünen en-Nesei,4,s:44)

  "SİZLER;TÜRKLERLE ÇARPIŞMADIKÇA KIYAMET KOPMAYACAKTIR"(el-Buhari,4,s:34,35,156,Sahih-i Müslim,17,s:37,38)

  "Allah'ın "Doğuda" bir ordusu vardır.Onun adını TÜRK koymuştur.Kendisine baş kaldıranlardan işte onlar vasıtasıyla intikam alır"(Hadisi nakleden Kazvini.el-Kaşgari,Mahmud,Divanü'l-Lügat et-Türk,İstanbul,1333,s:292)


  burada 3 madde bulunuyor bunların 3 de doğrumu acaba ?

  İlgili Yazılar

 2. 2
  judge Devamlı Üye
  judge
  Devamlı Üye

  Üye No: 7356
  Mesaj Sayısı: 59
  Tecrübe Puanı: 2

  --->: Peygamber Efendimizin Türkler Hakkındaki Hadisleri!!!


  efendimiz kendi arap olmasına rağmen '' arap olanın olmayandan herhangi bir üstünlüğü yoktur, üstünlük ancak takva iledir'' diye buyurmuşlardır...türk veya bir başka millet hakkında övücü türde bir hadis yoktur ve kesindir....sizlerde bilirsiniz ki dünya üzerinde kur'an-ı kerim den sonra en sağlam kaynak buhari olarak kabul görmüştür bu eser içerisinde de herhangi bir milleti övücü türde bir hadis yoktur....bu tür şeyler uydurmadır....

  selametle.........


 3. 3
  YaZaROW Emekli
  YaZaROW
  Emekli

  Üye No: 77650
  Mesaj Sayısı: 939
  Tecrübe Puanı: 0

  --->: Peygamber Efendimizin Türkler Hakkındaki Hadisleri!!!


  Hanginize inanalım şimdi. Bilen biri aydınlatırsa sevinirim. Bende bir paylaşım sitesinde okumuştum bu hadisleri.


 4. Reklam

 5. 4
  judge Devamlı Üye
  judge
  Devamlı Üye

  Üye No: 7356
  Mesaj Sayısı: 59
  Tecrübe Puanı: 2

  --->: Peygamber Efendimizin Türkler Hakkındaki Hadisleri!!!


  bu konuya 2. defa cevap yazmak beni gerçekten üzdü....aklı karışmış olan arkadaşlara tek tavsiyem açınız meal okuyunuz katkısı olacağına şüphelerinizi gidereceğine eminim.....


  böyle bir hadis olması mümkün mü ya :D

  Allah'ın "Doğuda" bir ordusu vardır.Onun adını TÜRK koymuştur.Kendisine baş kaldıranlardan işte onlar vasıtasıyla intikam alır"(Hadisi nakleden Kazvini.el-Kaşgari,Mahmud,Divanü'l-Lügat et-Türk,İstanbul,1333,s:292)

  rabbim o zaman peygamber efendimiz gayri müslimlerle harp halindeykende türkleri gönderseydi....melek orduları boşa inmiş yere...meal okuyun arkadaşlar meal....kesinlikle.....ve unutmadan efendimizin detaylıca hayatına da göz atın bir....


 6. 5
  YaZaROW Emekli
  YaZaROW
  Emekli

  Üye No: 77650
  Mesaj Sayısı: 939
  Tecrübe Puanı: 0

  Mealle ne alakası var. Hadis koymuşlar ayrı telden çalan insanları okuduk. Açıklamayı da yapmışsınız bitmiş, Allah razı olsun.


 7. 6
  ebubasir Devamlı Üye
  ebubasir
  Devamlı Üye

  Üye No: 78983
  Mesaj Sayısı: 46
  Tecrübe Puanı: 1
  Yaş: 54

  Selamunaleykum kardeşlerim. Türkler ile ilgili hadis olduğu iddia edilen konu bir yönü ile güzeldir ki;Türk kavmine mensup olanlar açısından hadisle övülmek övgülerin en yücesidir. Diğer yönü ile sorun var ki; Resuli Ekrem (sav)herhangi bir kavmi veya beldeyi övdüğüne dair elimizde sağlam bir kaynak yok. Zira hadis derslerinde "mevzu hadis" konusunda herhangi bir kavim veya belde ile ilgili övgüler misal verilirdi. Şimdi asıl meseleye gelelim. Balkan ve ötelerde müslüman olan insanların genel adı "Saklabi"dir. (saklavi diyenler de olmuştur.) Balkanlarda bu isim müslümanları gayri müslimlerden ayırt etmek bizzatihi sahabeler tarafından verilmiştir. Şimdi birileri saklabiler üzerine bir hadis bina ederse tarihi olarak mümkün olamamaktadır. Zira saklabi adı Hz Peygamber (sav) zamanında kullanılmamıştır ve Hz Peygamber (sav) zamanında henuz Balkanlara müslümanlar ulaşmamıştı. O bölgelerin tamamı "diyari Rum"idi. Dolayısı ile evvela Resuli Ekram(sav) zamanında Türk diye bir kavramın olup olmadığına bakmak gerekir. Bildiğim kadar (kaynaklarda okumuştum ama şimdi o kaynağı bulamıyorum. İnşaAllah bulursam paylaşırım)isalm orduları İranı feth ettikten sonra ortaasyaya girdiler.(kaldı ki;bu fetih meselesi Hz Peygamber(sav)den çok sonradır). Ortaasyada islam orduları müslümanlaştırdıkları toplulukları diğer gayri müslümlerden ayırt etmek üzere "Etrak"(Terkedenler)demişlerdir. Etrakın tekili "Turk"tır.
  Hatırladığım kadar kaynaklarda şöyle bir ifade vardı;"Müslüman olan oğuzları müslüman olmayanlardan ayırt etmek için müslüman oğuzlara "Türk"(ETRAK)denmiştir.
  Netice itibai ile; İslamın bağrında milletleşen necip Türk kavminin mevzu hadislere muhtaç olmayacak kadar islam tarihinde ve müslüman dünyasında yeterli itibara hazidir. Bu yönlü mevzu hadislerin iyi niyetten ve zorlama tevillerden kaynaklandığını düşünüyorum.


 8. 7
  judge Devamlı Üye
  judge
  Devamlı Üye

  Üye No: 7356
  Mesaj Sayısı: 59
  Tecrübe Puanı: 2

  sevgili yazarow kardeşim şüpheye düşenler açısından meal okumalarını tavsiye ettim ben...Allahın kitabı hadise oranla daha sağlam bir kaynatır sonuçta (kafası karışanlar için )

  Allah teala kitabında sadece israiloğullarından bahsetmiştir...diğer milletlerden üstün yaratılmış daha sonra lanetlenmişlerdir.....bunun dışında da türkler böyle araplar şöyle ingilizler böyle falan gibi bişeye rastlamadım ben....hangi dengesiz böyle şeyler uydurup adına da hadis diyorsa çok büyük bir azap bekliyor onu haberi yok...

  selametle....


 9. 8
  YaZaROW Emekli
  YaZaROW
  Emekli

  Üye No: 77650
  Mesaj Sayısı: 939
  Tecrübe Puanı: 0

  Anladım sağ olasın. İyi niyetini biliyordum zaten


 10. 9
  Ferhat1991 Emekli
  Ferhat1991
  Emekli

  Üye No: 58064
  Mesaj Sayısı: 670
  Tecrübe Puanı: 0
  Yaş: 27

  Habeşliler size dokunmadıkça siz de onlara dokunmayın. Türkler size bir şey yapmadıkça sizde onlara dokunmayın.” (Müsned: 21262)
  3126- Ebu Hüreyre (r.a)’den rivâyete göre, Rasûlullah (s.a.v) şöyle buyurmuştur: “Müslümanlar Türklerle savaşmadıkça kıyamet kopmayacaktır. O Türkler öyle bir kavimdir ki yüzleri deriden yapılmış kalkanlar gibidir. Onlar kıldan dokunmuş elbiseler giyerler, ayakkabıları da yine kıldan (keçeden) mamuldür.” (Buhârî, Kitabül Cihad ve Siyer: 94; Tirmizî, Fiten: 40)  NE DEMEK İSTENİLİYOR ANLAMADIM MÜSLÜMANLAR TÜRKLERLE SAVAŞMADIKÇA DERKEN AÇIKLAMA YAPABİLİRMİSİNİZ?


 11. 10
  subhanallah Üye
  subhanallah
  Üye

  Üye No: 80910
  Mesaj Sayısı: 5
  Tecrübe Puanı: 1

  sallallahu aleyhi vessellem buyuruyorki.KIM BENDEN DUYDUGU BIR HADISI COGALTIR YADA EKSILTIRSE CEHENNEMDE YERINI HAZIRLASIN.(BUHARI,TIRMIZI,)


 12. 11
  konya442 Emekli
  konya442
  Emekli

  Üye No: 80028
  Mesaj Sayısı: 557
  Tecrübe Puanı: 0

  Ferhat. O turkler degil yahudiler olacak. Dua ile


 13. 12
  Ferhat1991 Emekli
  Ferhat1991
  Emekli

  Üye No: 58064
  Mesaj Sayısı: 670
  Tecrübe Puanı: 0
  Yaş: 27

  böyle yazıyor amir arkadaşın paylaştığı içerikte


 14. 13
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Peygamber Efendimiz demiyormu istanbulun Fethi için o ne güzel komutan onun askeri ne güzel askerdir. Bu övgü değilmi Türkler için peygamber layık görmüş sen mi gormuyon


 15. 14
  POLİS Misafir
  Misafir

  Judge senin derdin ne anlamadım ama tek anladigim senin Türk olmadigindir. Insanlar sana hadis yazıyor Buhari de yok diyosun bir diğer müslüman kardeşim tamamını kaynaktan aktarıyor bu sefer kuran da yazmıyor diyosun. Bunlar adında belirtildiği gibi Hadis.
  Bunlar zaten Kuran da yazsa adına hem Hadis denilmez Meal denir hem de Kuran 600 değil 6000 sayfa olurdu.
  Ayrıca senin Türk olmadığını anladigim gibi Müslümanlığı ndan da şüpheliyim çünkü daha Kuran ve Hadis ayrımı yapmaksızın insanların aklını çelme çabasındasın. Ne bu ısrar edep yahu edep yahu.


+ Yorum Gönder
Git 12 Son