Peygamber Efendimizin Türkler Hakkındaki Hadisleri!!! 5 üzerinden 3.89 | Toplam : 19 kişi
 1. 1
  Allahın1Kulu Devamlı Üye
  Allahın1Kulu
  Devamlı Üye
  Allahın1Kulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üyelik: 28.Temmuz.2010
  Üye No: 77592
  Mesaj Sayısı: 148
  Tecrübe Puanı: 2

  Peygamber Efendimizin Türkler Hakkındaki Hadisleri!!!


  SelamunAleyküm
  bir forum sitesinde Peygamber Efendimizin Türkler Hakkındaki Hadisleri!!! bir başlık gördüm ve içeriğindede şunlar yazmaktadır

  "TÜRKLER SİZE DOKUNMADIĞI,HARBETMEDİĞİ SÜRECE,SAKIN SİZ DE TÜRKLERE DOKUNMAYINIZ!"(en-Nesei,Sünen en-Nesei,4,s:44)

  "SİZLER;TÜRKLERLE ÇARPIŞMADIKÇA KIYAMET KOPMAYACAKTIR"(el-Buhari,4,s:34,35,156,Sahih-i Müslim,17,s:37,38)

  "Allah'ın "Doğuda" bir ordusu vardır.Onun adını TÜRK koymuştur.Kendisine baş kaldıranlardan işte onlar vasıtasıyla intikam alır"(Hadisi nakleden Kazvini.el-Kaşgari,Mahmud,Divanü'l-Lügat et-Türk,İstanbul,1333,s:292)


  burada 3 madde bulunuyor bunların 3 de doğrumu acaba ?

  İlgili Yazılar

 2. 2
  judge Devamlı Üye
  judge
  Devamlı Üye
  judge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üyelik: 11.Ocak.2008
  Üye No: 7356
  Mesaj Sayısı: 61
  Tecrübe Puanı: 2

  --->: Peygamber Efendimizin Türkler Hakkındaki Hadisleri!!!


  efendimiz kendi arap olmasına rağmen '' arap olanın olmayandan herhangi bir üstünlüğü yoktur, üstünlük ancak takva iledir'' diye buyurmuşlardır...türk veya bir başka millet hakkında övücü türde bir hadis yoktur ve kesindir....sizlerde bilirsiniz ki dünya üzerinde kur'an-ı kerim den sonra en sağlam kaynak buhari olarak kabul görmüştür bu eser içerisinde de herhangi bir milleti övücü türde bir hadis yoktur....bu tür şeyler uydurmadır....

  selametle.........


 3. 3
  YaZaROW Emekli
  YaZaROW
  Emekli

  Profili:
  Üyelik: 31.Temmuz.2010
  Üye No: 77650
  Mesaj Sayısı: 967
  Tecrübe Puanı: 0

  --->: Peygamber Efendimizin Türkler Hakkındaki Hadisleri!!!


  Hanginize inanalım şimdi. Bilen biri aydınlatırsa sevinirim. Bende bir paylaşım sitesinde okumuştum bu hadisleri.


 4. Reklam

 5. 4
  Allahın1Kulu Devamlı Üye
  Allahın1Kulu
  Devamlı Üye
  Allahın1Kulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üyelik: 28.Temmuz.2010
  Üye No: 77592
  Mesaj Sayısı: 148
  Tecrübe Puanı: 2

  --->: Peygamber Efendimizin Türkler Hakkındaki Hadisleri!!!


  evet :S hangisine inanıcaz :S


 6. 5
  @mir âb ü kil
  @mir
  âb ü kil
  @mir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üyelik: 12.Ağustos.2009
  Üye No: 49589
  Mesaj Sayısı: 2,907
  Tecrübe Puanı: 32
  Yaş: 44

  Nesai 25- CİHAD KİTABI (Bölümleri)2
  42- TÜRKLER VE HABEŞLİLERLE SAVAŞ
  3125- Hürriyetine kavuşturulanlardan Sükeyne (r.a), Peygamber (s.a.v)’in ashabından bir kişiden naklederek şöyle diyor: Hendek savaşı için Rasûlullah (s.a.v), hendek kazılmasını emretmişti. Hendek kazımında önlerine büyük bir kaya çıktı. Bunun üzerine Rasûlullah (s.a.v) kalkıp kazmayı aldı, cübbesini çıkardı ve bir kenara koydu. En’âm sûresi 115. ayeti olan: “Zira Rabbinin verdiği söz doğruluk ve adaletle yerine getirilmiştir. Onun vaadlerini engelleyebilecek hiçbir güç yoktur ve yalnızca O'dur her şeyi duyan ve bilen.” Okuyarak taşa vurdu taşın üçte biri koptu, Selman-ı Farisi ayakta Rasûlullah (s.a.v)’e bakıyordu. Rasûlullah (s.a.v)’in kayaya vuruşuyla şimşek gibi bir kıvılcım çıktı. Sonra ikinci defa yine vurdu ve En’âm 115. ayetini okudu, diğer üçte biri de kırılmış oldu yine bir kıvılcım çıktı, Selman da o kıvılcımı görmüştü sonra üçüncü kez kayaya vurdu ve yine En’âm 115. ayetini okudu, kalan üçte biri de kırıldı. Rasûlullah (s.a.v) hendekten çıktı cübbesini alıp oturdu. Selman: “Ey Allah’ın Rasûlü! Sen her taşa vurduğunda kıvılcım çıkıyordu” dedi. Rasûlullah (s.a.v) ona: “Ey Selman! Çıkan kıvılcımı gördün mü?” buyurdu. Selman: “Seni hak din üzere gönderen Allah’a yemin olsun ki gördüm” dedi. Bunun üzerine Rasûlullah (s.a.v): “Kayaya ilk vuruşumda bana Kisra’nın şehirleri ve çevresindeki pek çok yer gösterildi. Öyle ki sanki gözlerimle görüyor gibiyim.” Bunun üzerine sahabeden orada bulunanlar: “Ey Allah’ın Rasûlü! Allah’a dua et de oraların fethedilmesini bize nasib etsin, oraları bize ganimet olarak versin. Beldelerini ellerimizle teslim almamızı bizlere nasib etsin” dediler. Rasûlullah (s.a.v)’de bu şekilde dua etti ve sözüne şöyle devam etti: “Kayaya ikinci sefer vurduğumda Kayserin şehirleri ve çevresi bana gösterildi, öyle ki adeta gözlerimle görüyor gibiydim.” Bunun üzerine oradakiler: “Ey Allah’ın Rasûlü! dua et de oraların fethini Allah bize nasib etsin, onların memleketlerini bize ganimet olarak versin ve o şehirlerin idarelerini bizim elimize geçirsin.” Yine Rasûlullah (s.a.v) aynı şekilde dua etti. Sözüne devamla şöyle buyurdu: “Üçüncü defa kayaya vurduğumda Habeş şehirleri ve çevresinde kasabalar bana gösterildi, öyle ki sanki gözlerimle görüyorum” dedi ve konuşmasına şunları ekledi: “Habeşliler size dokunmadıkça siz de onlara dokunmayın. Türkler size bir şey yapmadıkça sizde onlara dokunmayın.” (Müsned: 21262)
  3126- Ebu Hüreyre (r.a)’den rivâyete göre, Rasûlullah (s.a.v) şöyle buyurmuştur: “Müslümanlar Türklerle savaşmadıkça kıyamet kopmayacaktır. O Türkler öyle bir kavimdir ki yüzleri deriden yapılmış kalkanlar gibidir. Onlar kıldan dokunmuş elbiseler giyerler, ayakkabıları da yine kıldan (keçeden) mamuldür.” (Buhârî, Kitabül Cihad ve Siyer: 94; Tirmizî, Fiten: 40)

  Bunlar Türkleri sadece savaşçılıkları açısından öven hadilserdir
  yoksa Allah'ın onlardan razı olduğu ve bu yüzden onlarla savaşmamak gerektiği ile ilgili değil
  Allahu Alem

  Hadis diye verilen üçüncü cümleye gelince
  kaşgarlı mahmud bir hadis alimi değildir
  kitabı da hadis kitabı değil bir sözlüktür
  eğer ilgili cümlenin bir hadis kaynağından senedini verirseniz
  bakmaya çalışırım

  sorularla islamiyet sitesinden de şunu buldum:

  Alıntı
  Meselâ, Kaşgarlı Mahmud'un Divânu Lügati't-Türk isimli kitabında Türkleri metheden bir hayli mevzu (uydurma) "hadislere" yer verilmiştir. Bunlardan "hadis-i kudsî" olarak nakledilen bir söz şöyledir:

  "Ulu Allah buyuruyor: "Benim Türk adını verdiğim ve maşrıkta iskân ettiğim birtakım askerlerim vardır ki, herhangi bir kavme karşı gazaba gelecek olursam, o Türk askerlerimi o kavmin üzerine saldırırım."

  Hadis-i Kudsî olarak söylenen bu ifadeleri hiçbir hadis kitabında bulmak mümkün değildir. Bir lügat kitabında geçen böyle bir ifadeyi "hadis-i kudsî" diye alıp nakletmek usûle de aykırıdır. Çünkü âyet mealleri ya Kur'ân meallerinden veya tefsirlerden; hadisler de hadis kitaplarından alınır ve istifade edilir.
  Allahu Alem


 7. 6
  judge Devamlı Üye
  judge
  Devamlı Üye
  judge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üyelik: 11.Ocak.2008
  Üye No: 7356
  Mesaj Sayısı: 61
  Tecrübe Puanı: 2

  bu konuya 2. defa cevap yazmak beni gerçekten üzdü....aklı karışmış olan arkadaşlara tek tavsiyem açınız meal okuyunuz katkısı olacağına şüphelerinizi gidereceğine eminim.....


  böyle bir hadis olması mümkün mü ya :D

  Allah'ın "Doğuda" bir ordusu vardır.Onun adını TÜRK koymuştur.Kendisine baş kaldıranlardan işte onlar vasıtasıyla intikam alır"(Hadisi nakleden Kazvini.el-Kaşgari,Mahmud,Divanü'l-Lügat et-Türk,İstanbul,1333,s:292)

  rabbim o zaman peygamber efendimiz gayri müslimlerle harp halindeykende türkleri gönderseydi....melek orduları boşa inmiş yere...meal okuyun arkadaşlar meal....kesinlikle.....ve unutmadan efendimizin detaylıca hayatına da göz atın bir....


 8. 7
  YaZaROW Emekli
  YaZaROW
  Emekli

  Profili:
  Üyelik: 31.Temmuz.2010
  Üye No: 77650
  Mesaj Sayısı: 967
  Tecrübe Puanı: 0

  Mealle ne alakası var. Hadis koymuşlar ayrı telden çalan insanları okuduk. Açıklamayı da yapmışsınız bitmiş, Allah razı olsun.


 9. 8
  ebubasir Devamlı Üye
  ebubasir
  Devamlı Üye
  ebubasir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üyelik: 17.Eylül.2010
  Üye No: 78983
  Mesaj Sayısı: 47
  Tecrübe Puanı: 1
  Yaş: 54

  Selamunaleykum kardeşlerim. Türkler ile ilgili hadis olduğu iddia edilen konu bir yönü ile güzeldir ki;Türk kavmine mensup olanlar açısından hadisle övülmek övgülerin en yücesidir. Diğer yönü ile sorun var ki; Resuli Ekrem (sav)herhangi bir kavmi veya beldeyi övdüğüne dair elimizde sağlam bir kaynak yok. Zira hadis derslerinde "mevzu hadis" konusunda herhangi bir kavim veya belde ile ilgili övgüler misal verilirdi. Şimdi asıl meseleye gelelim. Balkan ve ötelerde müslüman olan insanların genel adı "Saklabi"dir. (saklavi diyenler de olmuştur.) Balkanlarda bu isim müslümanları gayri müslimlerden ayırt etmek bizzatihi sahabeler tarafından verilmiştir. Şimdi birileri saklabiler üzerine bir hadis bina ederse tarihi olarak mümkün olamamaktadır. Zira saklabi adı Hz Peygamber (sav) zamanında kullanılmamıştır ve Hz Peygamber (sav) zamanında henuz Balkanlara müslümanlar ulaşmamıştı. O bölgelerin tamamı "diyari Rum"idi. Dolayısı ile evvela Resuli Ekram(sav) zamanında Türk diye bir kavramın olup olmadığına bakmak gerekir. Bildiğim kadar (kaynaklarda okumuştum ama şimdi o kaynağı bulamıyorum. İnşaAllah bulursam paylaşırım)isalm orduları İranı feth ettikten sonra ortaasyaya girdiler.(kaldı ki;bu fetih meselesi Hz Peygamber(sav)den çok sonradır). Ortaasyada islam orduları müslümanlaştırdıkları toplulukları diğer gayri müslümlerden ayırt etmek üzere "Etrak"(Terkedenler)demişlerdir. Etrakın tekili "Turk"tır.
  Hatırladığım kadar kaynaklarda şöyle bir ifade vardı;"Müslüman olan oğuzları müslüman olmayanlardan ayırt etmek için müslüman oğuzlara "Türk"(ETRAK)denmiştir.
  Netice itibai ile; İslamın bağrında milletleşen necip Türk kavminin mevzu hadislere muhtaç olmayacak kadar islam tarihinde ve müslüman dünyasında yeterli itibara hazidir. Bu yönlü mevzu hadislerin iyi niyetten ve zorlama tevillerden kaynaklandığını düşünüyorum.


 10. 9
  judge Devamlı Üye
  judge
  Devamlı Üye
  judge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üyelik: 11.Ocak.2008
  Üye No: 7356
  Mesaj Sayısı: 61
  Tecrübe Puanı: 2

  sevgili yazarow kardeşim şüpheye düşenler açısından meal okumalarını tavsiye ettim ben...Allahın kitabı hadise oranla daha sağlam bir kaynatır sonuçta (kafası karışanlar için )

  Allah teala kitabında sadece israiloğullarından bahsetmiştir...diğer milletlerden üstün yaratılmış daha sonra lanetlenmişlerdir.....bunun dışında da türkler böyle araplar şöyle ingilizler böyle falan gibi bişeye rastlamadım ben....hangi dengesiz böyle şeyler uydurup adına da hadis diyorsa çok büyük bir azap bekliyor onu haberi yok...

  selametle....


 11. 10
  YaZaROW Emekli
  YaZaROW
  Emekli

  Profili:
  Üyelik: 31.Temmuz.2010
  Üye No: 77650
  Mesaj Sayısı: 967
  Tecrübe Puanı: 0

  Anladım sağ olasın. İyi niyetini biliyordum zaten


 12. 11
  Ferhat1991 Emekli
  Ferhat1991
  Emekli
  Ferhat1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üyelik: 30.Eylül.2009
  Üye No: 58064
  Mesaj Sayısı: 674
  Tecrübe Puanı: 0
  Yaş: 27

  Habeşliler size dokunmadıkça siz de onlara dokunmayın. Türkler size bir şey yapmadıkça sizde onlara dokunmayın.” (Müsned: 21262)
  3126- Ebu Hüreyre (r.a)’den rivâyete göre, Rasûlullah (s.a.v) şöyle buyurmuştur: “Müslümanlar Türklerle savaşmadıkça kıyamet kopmayacaktır. O Türkler öyle bir kavimdir ki yüzleri deriden yapılmış kalkanlar gibidir. Onlar kıldan dokunmuş elbiseler giyerler, ayakkabıları da yine kıldan (keçeden) mamuldür.” (Buhârî, Kitabül Cihad ve Siyer: 94; Tirmizî, Fiten: 40)  NE DEMEK İSTENİLİYOR ANLAMADIM MÜSLÜMANLAR TÜRKLERLE SAVAŞMADIKÇA DERKEN AÇIKLAMA YAPABİLİRMİSİNİZ?


 13. 12
  subhanallah Üye
  subhanallah
  Üye

  Profili:
  Üyelik: 29.Kasım.2010
  Üye No: 80910
  Mesaj Sayısı: 5
  Tecrübe Puanı: 1

  sallallahu aleyhi vessellem buyuruyorki.KIM BENDEN DUYDUGU BIR HADISI COGALTIR YADA EKSILTIRSE CEHENNEMDE YERINI HAZIRLASIN.(BUHARI,TIRMIZI,)


 14. 13
  konya442 Emekli
  konya442
  Emekli
  konya442 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üyelik: 28.Ekim.2010
  Üye No: 80028
  Mesaj Sayısı: 565
  Tecrübe Puanı: 0

  Ferhat. O turkler degil yahudiler olacak. Dua ile


 15. 14
  Ferhat1991 Emekli
  Ferhat1991
  Emekli
  Ferhat1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üyelik: 30.Eylül.2009
  Üye No: 58064
  Mesaj Sayısı: 674
  Tecrübe Puanı: 0
  Yaş: 27

  böyle yazıyor amir arkadaşın paylaştığı içerikte


+ Yorum Gönder
Git 12 Son