+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Yemin ettim nasıl bozarım Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: Yemin ettim nasıl bozarım

  Reklam  Cevap: Yemin ettim nasıl bozarım isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Yemin ettim nasıl bozarım
  Selamun aleyküm ben birine cok kizdim anneanneme dedimki eger o dugune gidersen ben bu eve gelmem diye yemin ettim ama baya bir yemin ettim ama pisman oldum gitmek istiyorum yemin ettigim icin gidemiyorum ne yapmam gerekir

 2. mum
  Administrator

  yemin ettim nasıl bozabilirim


  Reklam


  yemin nasıl geri alınır
  yemin ettigim icin gidemiyorum ne yapmam gerekir
  Yeminini boz ve yemin kefareti ver (Yetim veya fakir birine 115 tl)

 3. Misafir
  Şimdi babam araba aldı annem yemin etti benim üzerime Allah dedimi bilmiyorum ama araba benim üzerime olmazsa kızımın kemiklerini göremiyim o arabaya binersem dedi şimdi 10 kisiyi doyurmamiz lazimmis ya annemin parasi olsa olur mu yoksa babam versede olur mu büyüklerim abimlerim ablalarim kardeslerim bilenler bana yardimci olabilirmi acil lütfen ihtiyacım var.

 4. arifselim
  Yönetici
  Annenizin ettiği yemin eğer bu şekildeyse geçerli değildir zaten. Yok eğer Allah adını anarak yemin etmişse o zaman onun için siz veya babanızın kefareti vermesi de caiz olur.

 5. Misafir
  eşimin arabasına binersem o arabadan ölüm insindiye yemin ettim yeminimi nasıl bozarım

 6. arifselim
  Yönetici
  Bu şekilde edilen yemin geçerli değildir zaten. Bir şey yapmanız gerekmez sadece haddi aşan bir sözdür böyle şeylerin söylenmemesi gerekir.

 7. Misafir
  ben bir iftira sonucunda o iftirayı yapan kişinin evine bir daha gitmeyeceğime dair Allah a yemin ettim.Bi kızgınlık anında yapılan bir yemindi.Geçerlimidir yoksa kefareti olarak oruç tutmam gerekiyormu? Cevap verirseniz mutlu olurum zira kendimi kötü hissediyorum.

 8. arifselim
  Yönetici
  Allah adına edilen yemin geçerlidir. Kızgınlıkta da olsa Allah adına edilen yemin, yemin sayılır. Bunun için önce yemininizi bozmanız ve daha sonra da yemin kefaretini yerine getirmeniz gerekir.

 9. Misafir
  Arkadaşlar ben dyelimki bi en sevdiğim üzerine olunu opem dogruyu soylemessem dye diyelimki suphe edyorum nasıl bozarmm lütfen yarma edn ama 1 ay falan oluyor


  Arkadaşlar öncelikle selamun aleykum ben bsey sorucam msela birisinin en sevdiğin kişinin üzerine olunu opem dogruyu soylemessem dedin diyelimki nasl bozulur bu yemin bende yok siz söyleyin sadece bide dediği gbi herkesin 10 fakire ayrı ayrı mı vercez 6.5 tl yoksa 1 kisiyede bi anda 65tl verebilir miyiz bde dilenciler olabilir mi veya da bi kuruma verebilir miyiz cami vb.

 10. mum
  Administrator
  yemin nasıl geri alınır
  en sevdiğin kişinin üzerine olunu opem dogruyu soylemessem dedin diyelimki nasl bozulur

  Bu bir yemin değildir bedduadır. Yemin Allahın adı ile yapılır.
  Eğer siz bunu söylerken Allah adını kullanmışsanız, Önce Allaha bu yeminden pişman olup vaz geçtiğinizi söyler ve tevbe edersiniz sonra bir fakire 115 tl yemin kefareti vermelisiniz.


 11. Millennium
  Devamlı Üye
  3 kez yemin bozmakla ilgili bir hadis var mıdır? Allah korusun yeminle dalga geçmek gibi oluyormuş diye duymuştum.

 12. mum
  Administrator

  Reklam


  Hayır üç kez yemin edip bozan ile ilgili hadis yok veya ben hiç rastlamadım

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu
yemin nasıl geri alınır,  yemin ettim nasıl bozabilirim,  ettiğimiz yemini nasıl bozarız,  yemin ettim nasıl bozarım,  yemin ettim nasıl tövbe ederim,  tövbe nasıl geri alınır,  edilen yemin nasıl geri alınır