Konusunu Oylayın.: Erkeğin evlendikten sonra eşiyle hayatı nasıl olmalı?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Erkeğin evlendikten sonra eşiyle hayatı nasıl olmalı?
 1. 20.Nisan.2010, 14:22
  1
  şadan ergün
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 14.Nisan.2010
  Üye No: 75264
  Mesaj Sayısı: 24
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1

  Erkeğin evlendikten sonra eşiyle hayatı nasıl olmalı?


  Erkeğin evlendikten sonra eşiyle hayatı nasıl olmalı? Mumsema benim merak ettigim evlendikten sonra eşin senden sorulur derler.ya eşim kapanmazsa ya namaz kılmazsa kadınlar için haram olan şeyleri yaparsa (mesela kaş aldırmak,açık giyinmek v.s.) kocanın sorumlulugu n eolur ve ne yapmalıdır?


 2. 20.Nisan.2010, 14:22
  1  benim merak ettigim evlendikten sonra eşin senden sorulur derler.ya eşim kapanmazsa ya namaz kılmazsa kadınlar için haram olan şeyleri yaparsa (mesela kaş aldırmak,açık giyinmek v.s.) kocanın sorumlulugu n eolur ve ne yapmalıdır?

 3. 20.Nisan.2010, 14:29
  2
  imamhatipli42
  Özel Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 23.Ocak.2007
  Üye No: 7
  Mesaj Sayısı: 3,549
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 51

  --->: erkeğin evlendikten sonra eşiyle hayatı nasıl olmalı?
  bni Ömer'in (r a.) rivayet ettiğine göre Resûlullah (a.s.m.) şöyle buyurmuştur: "Dikkat ediniz! Hepiniz çobansınız ve hepiniz idare ettiklerinizden sorumlusunuz. İdareci çobandır ve emri altındakilerden sorumludur. Erkek, ev halkının çobanıdır ve onlardan sorumludur. Kadın, kocasının evinin ve çocuklarının çobanıdır ve onlardan sorumludur. Köle, efendisinin malının çobanıdır, o da ondan sorumludur. Dikkat ediniz! Hepiniz çobansınız ve hepiniz emriniz altındakilerden sorumlusunuz." (Buhâri, Ahkam:1)


  Kardeşim tabiki eş hanımından sorumludur. Ona yaptığı günahları anlatıp vazgeçirmesi gerekir. Ama eş anlamıyorsa ve zorluk çıkarmıyorsa üstüne gitmeden güzel güzel zamanla halletmekte fayda vardır. 4. 20.Nisan.2010, 14:29
  2
  Özel Üye  bni Ömer'in (r a.) rivayet ettiğine göre Resûlullah (a.s.m.) şöyle buyurmuştur: "Dikkat ediniz! Hepiniz çobansınız ve hepiniz idare ettiklerinizden sorumlusunuz. İdareci çobandır ve emri altındakilerden sorumludur. Erkek, ev halkının çobanıdır ve onlardan sorumludur. Kadın, kocasının evinin ve çocuklarının çobanıdır ve onlardan sorumludur. Köle, efendisinin malının çobanıdır, o da ondan sorumludur. Dikkat ediniz! Hepiniz çobansınız ve hepiniz emriniz altındakilerden sorumlusunuz." (Buhâri, Ahkam:1)


  Kardeşim tabiki eş hanımından sorumludur. Ona yaptığı günahları anlatıp vazgeçirmesi gerekir. Ama eş anlamıyorsa ve zorluk çıkarmıyorsa üstüne gitmeden güzel güzel zamanla halletmekte fayda vardır.


 5. 26.Nisan.2010, 14:13
  3
  savvaş
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 26.Nisan.2010
  Üye No: 75621
  Mesaj Sayısı: 5
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1

  --->: erkeğin evlendikten sonra eşiyle hayatı nasıl olmalı?

  sende kaşlarını aldır ve sende açık giyinmeye başla,belki o zaman vazgeçer


 6. 26.Nisan.2010, 14:13
  3
  savvaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  sende kaşlarını aldır ve sende açık giyinmeye başla,belki o zaman vazgeçer
+ Yorum Gönder