Evlenmek isteyipte bir türlü evlenemeyen ne yapmalıdır? 5 üzerinden 4.08 | Toplam : 299 kişi
 1. 1373
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  İyi akşamlar. Biz bekârız diye üzülürken. Bir çok evli insan biz den daha çok üzgün. Çünkü çocuklar ömür törpüsü. Evli bayan arkadaşım iyi ki bekârsın kafan rahat çocuklar bizi çok üzüyor dedi. Çocuğum yok diye üzülen kafasız dedi.


 2. 1374
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  elimden geleni yapıyorum ama olmuyor yaş oldu 38 bu siteyide ortalama 10 senedir takip ederim hayatımda değişen hiçbirsey yok benım kod numaram 28 olsun buraya bir yıl sonra tekrar yazıcam bakalım değişen birsey olacak mı belkıde kaderımde yok evlılık


 3. 1375
  yalnızlık Üye
  yalnızlık
  Üye

  Profili:
  Üye No: 121091
  Mesaj Sayısı: 3
  Tecrübe Puanı: 1

  Yalnızlık ve evlenememek… yazması kolay, yaşaması ızdırap olan iki kelime. Yaşım 30’u geçti. Yukarıda durumunu paylaşan çoğu arkadaş gibi bende evlenemedim. Ruhum: elinin ayağının tuttuğuna , kötü bir hastalığının olmadığına dua ve şükret diyor… aklım: sen yarımsın, ne bir çocuğun ,ne de akşam seni güleryüzle karşılayacak. Önüne bir tas çorba koyacak bir eşin var diyor. Artık ailemin yanında da duramıyorum. Kendi evime geçiyorum. Bu sefer de tek başıma akrep ile yelkovan hareket etmiyor. Derin duvar incelemelerine başlıyorum. Vakit bir türlü geçmiyor. Benim şu yaşıma kadar gözlemlediğim; türk kızının dikkat ettiği konu : yakışıklık,statü, zenginlik. Ama kız sizi gerçekten seviyorsa ve yanına yakıştırıyorsa içten evlenmek isterse , ne statü ne de zenginlik söz konusu oluyor. sizi beğenmez ama artık yaşının da geçtiğini, mantıken evlenmenin zamanın gelip de , geçtiğini bile düşünüyorsa . sorular başlar : Yazlığımız olacak mı? İşinde yükseleceksin demi? Evin olmazsa hayatta olmaz. bunun gibi sorular. Tabi ilkinde de sorulur bu sorular ama nolursa olsun, o gönlünde sizi kabul etmiştir. ‘’ önemli olan iç güzelliğidir’’ masalına zaten hiç girmeyelim. Bence kızların yüzde 95 i buna dikkat etmiyor.
  Bir erkek olarak, evlenememek bir bayana göre iki kat daha zormuş gibi geliyor. Ne biliyim davetli olduğun bir düğünde, bir iş yemeğinde veya akraba ziyaretinde senden küçük kuzenlerin çocuklarıyla ortama giriş yaptığında ,gibi gibi bir çok örneği var zaten... . evlenmek için elimden geleni yaptığıma inanıyorum manevi olarak da, bireysel olarak da. İş ortamında, sosyal medyada,kurslarda, arkadaş çevrem aracılığıyla, ailem aracılığıyla bir çok kızla da görüştüm. Ama bir türlü ruh eşimi bulamadım. Öyle seçici filan da değilim. Olmadı işte… burayı okuyan genç arkadaşlara tavsiyem; acele etmeleri siz bakmayın yok 35 yaş bile erken, yok evlenme yaşı git gide artıyor diyenlere… ya da bekarlığı övenlere, bence bir erkek için bekar hayat ile evlilik kıyaslanamaz bile. Bir kadın yoksa hayatında yarımsın abi , istersen 100 evin ,150 araban olsun. Ne önemi var. Şu hayatta yapayalnız olduktan sonra. tabi hayatında bir şekilde birisi olanları tenzih ederim. başlıktaki herkesin ruh eşini bulması dileğiyle….


 4. 1376
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Merhaba. Kızların beklentileri çok çok yüksek. Bir çoğu iyice kendini kaybetti. Size tanıdığım kızın boşanma sebebini söyleyeyim. Üzerime daire tapusu verecen artı annen ve hiçbir akraban gelmeyecek. Evlendiği çocuğa babadan miras kalınca kız iyice şımardı. Sonuçta adam 10 daire kalmış kadın da oldukça şişmandı. Kadına sana daire vermiyecem boşanmak istiyorsan boşanalım demiş. Ve boşandılar. Adam sana niye dairelere versin o dairelere zaten sen ortaksın.


 5. 1377
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Demek istediğim . Bayan kardeşlerimiz biraz empati yapın. Düşün biraz 100 kilo bayansın agresifsin, ukalasın, bencilsin. bir de güzel değilsin. Adama bir de şart koy daire üzerime vereceksin ve 200.000 T.L para yatıracaksın yoksa boşanırım. Adama babadan bina kalmış. Seni gibi kadını ne etsin. Sonuçta ne dare verdi ne de para ve boşandılar. Zaten kocanın binası sana kalacak. Bu açgözlülük niye kadın prinçe giderken evdeki bulgurdan da oldu.


 6. 1378
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  yarım olmayı geçtim, istemediğin biriyle evlenmekten iyidir, yalnız olmak. evli olupta başkalarına imrenmezsin hiç değilse, her evli mutlu değil. mesele gönüldekine sahip olmak. o olmayınca varsın olmayıversin nolacakki?
  birde hiç olmayacak adayları sana öneren insanlar yok mu, kendi kız-oğullarına gelince en iyisi olsun sana gelince aman evlen işte biriyle nolacak çok detay arama diyenler. Allahım nasip etmiyorsan anlarım ama bunları imtihan olarak verme lütfen.


 7. 1379
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  hayat çok garip verecek olan illaki Allah"tır . ona dua edip ondan istiyorum lakin istediğimin tam tersi kişiler çıkıyor karşıma bir de öyle ısrarcılarki sorma. yanlışlıkla he desen paket yapıp götürecekler o derece :D
  yine de Allah hayırlısını versin ne verirse, lakin gönüldekine ulaşmak gerçekten kimisi için çok zormuşş...


 8. 1380
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Merhaba. Evlilik ticarethaneye dönüştü. Hemen statü,ev, araba sormalar..... Başka soru yok. Sevgi ile ilgili hiçbir şey yok . Yani kısacası PARA. Bizlerin en büyük hatası kızlara fazla değer verip yabancı bayan düşünmemek oldu. Sonra anladık ama biraz geç kaldık. Şu an Rus Bayan arkadaş edindik.


 9. 1381
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Bir de öyle ısrarcılar ki sorma. Yanlışlıkla he desen paket yapıp götürecekler o derece. demişsin. Bana hep kızlara karşı neden ısrarcı olmuyorsun kızlar ilgi ister diyorlar. Bir kere olmazmış kızı defalarca aramam gerekirmiş. Bayan arkadaşım sen belkide mükemmel erkek arıyon . Oda yok .


 10. 1382
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  mükemmel erkek değil insan yok bi kere :D ama yakışan var huyu huyuna suyu suyuna.
  gönül ısınmadıkça nafile. tabiki insan kendi sahip olduklarını karşındakinde arıyor ne yalan sölylilim güzelsen, yakışıklı, zenğinsen hali vakti yerinde adam istiyorsun bunda yanlış olan nedir anlayamadm ? hele ki eğitimliysen onun da öyle olmasını istemen gayet doğal, şimdi bunlar x kişide var diye suçlu mu oluyor yani?? karışısndakinden de istemesi gayet tabi hakkı diye düşünyrm. gerisi beni ilgilendirmiyor bu benim düşüncem.


 11. 1383
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  bence hayır diyene ısrar etmek gereksiz, verilen cevaba istinaden naz yaptğını sanıyorsan o senin sorunun :D aksine itici oluyor olumsuz baktğın birinin sürekli seni bunaltması...


 12. 1384
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Bende can verip vefat etsem havasındayım .......evlenmedikten sonra varmış dünyada zengin olmuş varmış lider olmuşsun boş işler kaç gündür namaz kılıp dua ediyorum nafile kaderin önüne geçilmez adamın torununun torunu evlenmiş bizim gözümüze sokuyor sanki biliyor bizim bekar olduğumuzuda utan ey müslüman gezen gafil en azında edep vardı eskiden şimdi oda yok.... yaş 30 40 50 60 olsun be oda can taşıyor onunda yaratan Allah utan be müslüman gezen insan bizim sevdamız Allah kalmış deriz yinede severiz bizde doya doya ahirette olur sevdamız şanlı bir düğünümüz olur..... Allahım bizi hem bu dünyada hem ahirette boynu bükük insan oğlu olarak bırakma.....


 13. 1385
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  hani bi laf var ya kimse kimsenin nasibini yiyemez diye hakkaten doğru ha. öyle olmasaydı herşey genel geçer çercevesinde olurdu zengin zengnle, güzel ayakışıklıya evlenirdi hep ama öyle değil. yani kaderde yoksa iş eş kısmeti yapcakbişey yok.Dua kaderi değişitrirr diyorlar ama dua da etsen sevabını alırsın amma velakin nasipten öte köy yok.


 14. 1386
  Bilemedimki Üye
  Bilemedimki
  Üye

  Profili:
  Üye No: 122115
  Mesaj Sayısı: 2
  Tecrübe Puanı: 1

  Evlilik sadece çift taraflı olsa belki mutlu olacak insanlar evlenip güzel yuva kuracaklar ama aileler ve bitmeyen istekleri hep engel hep engel


+ Yorum Gönder