Evlenmek isteyipte bir türlü evlenemeyen ne yapmalıdır? 5 üzerinden 4.08 | Toplam : 299 kişi
 1. 1275
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  İyi geceler. Evlilikten pek umutlu değilim. İnsanlar bu dönemde çok bencil oldu. Sadece kendilerini düşünüyorlar. Diğer insanlar ölmüş kalmış umurlarında değil. En basit örnek otobüs te yaşlı insanlar,hamile bayanlar ayakta olsa bile umurlarında değil elinde cep telefonu gözler hiç ayrılmıyor telefondan. Ben 43 yaşındayım hamile bayanı görünce metrobüs te hemen yerimde kalktım yer verdim. Kadın mahcup bir şekilde durdu. Teşekkür ederim Siz oturun dedi. Ben de hayır dedim burası sizin hakkınız. Teşekkür etmenize gerek yok dedim. Ben yer verirken 20 yaşında ki geňçlerimiz başı önünde oturuyor görmemek için. Kimide uyumuş numarası yapıyor. Ben bunları yapıyorum. Hasta olmama rağmen bende belde ve boyun ağrı olmasına rağmen yapıyorum.


 2. 1276
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  İyi geceler. Niye evlenmiyorsun diyenlere şaşırıyorum. Ben memurum evimde ,param da var. Ama kız yok ki olsa da evlensek. Sanki biz evlenmek istemiyoruz. Kız yok bayanlar çok rahat istedikleri gibi beraberlikler yaşayabiliyor.. Nasılsa talepleri çok evli erkekler bile kızlara asılabiliyor. Ben bunları görüyorum. Kız demiyor ki bu evli çocuğu bile var ben bunla samimi niye olayım. Bir çok kız da evlenmek istemiyor. Gezmek,eğlenmek peşinde ilerisini düşünmüyor. Sanki hep genç kalacak. Hep erkekler etrafında pervane olacak zannediyorlar.


 3. 1277
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Günaydın. Biz bekâr lar üzgün olsak ta evlilerin durumu da iç açıcı değil. Geçen akraba ziyaretine gittim . Bayan 50 yaşında kocası 60 yaşında 50 yaşında ki bayan akrabamız 20 yıldır ağır hasta enişte nasıl deyince nasıl olsun ben dede ile evlendim dedi. Kocası ondan 10 yaş büyük yani kız 18 yaşında evlendi kocası ise 28 yaşında idi. Bayan akrabamız ağır hasta yani başkasının bakımına muhtaç. Hasta olmasa diyeceğim. Sen kendi yaşıtın bir erkekle evlenseydin. Kim seni çekerdi. 20 yıldır ağır hastasın. Adam kaçar giderdi. Çekilecek durumun yok. Kocasına minnet edeceğine bir de üste çıkıyor yok dedeymiş. Sanki kendisi 50 değil 20 yaşında. Adamın durumu iyiyken iyiydi. Sonra dede oldu. Diyeceğim insanların psikolojisi bozulmuş. Durumumuza şükretmek lazım.


 4. 1278
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Kardeşi canınızı niye skıyorsunuz Herşeyde vardır bir hayır mevlam neyler neylerse güzel eyler.çok dua edin bizimde yaşımız 30 oldu ama dadan başka yapılacak bişey yok ALLAHTAN İSTEYECEĞİZ EDEPLİ DÜZGÜN BİRİLERİNİ ÇIKARIR İNŞALLAH RABBİM.


 5. 1279
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  İyi geceler.. 45 yaşına geldim hâlâ bekârım. 40 yaşını geçmiş evlenmemiş bayanlara soruyorum. Ben bazen diyorum. Beğenmemiş olsam bile evlilik yapsaydım. Belki ilerde sevebilirdim diye düşünüyorum. Yani bazen pişmanlık duyuyorum. Sizlerde öyle düşünüyor musunuz ? Çünkü bende kızım ve oğlum olmasını çok isterdim. Ben eğitim ciyim. En azından çocuğuma eğitim konusunda yardım edebilirdim. Mutlu yuvam olmasını isterdim...


 6. 1280
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  İyi geceler. Bizlerin evlilik yapabilmesi için yaşadığımız toplumunda sağlıklı olması gerekir. Ben memurun yanımdaki memur arkadaşım sadece kendini düşünüyor. Kısacası pişgin. Yani benim işim olsunda gerisi ne olursa olsun. Bugün benim bilgisayar iki saattir çalışmıyordu. Ben de bilgi işlemciyi çagıracaktım. Sonra baktım. Benim internet kablosunu çıkarıp kendi bilgisayarına takmış. Sonra farkettim internet kablomu taktım. Bilgisayarım çalıştım. Ama adam rahat. Yani pişgin. Maalesef toplum bunlarla doldu. Ben bu memur arkadaşım bana kötülük yapsada ben aksine hep iyilik yaptım. Ama artık araya biraz açmam lazım . Çünkü onun bana yaptığı kötülük lere hep iyilikle karşılık verdim. Ama sıkıldım hep kötülüğe karşılık iyilik yapmaktan.


 7. 1281
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  İyi geceler. Erkekler evlenmek istiyor. Bunun bir sebebi de cinsellik yaşamak. Ama şimdi evlenmek çok zor ,hayat şartları, kızların beklentilerin yüksek olması. Nasıl olacak yani erkekler evlenmese cinsellik ihtiyacını nasıl karşılayacak. Şu an Akdeniz de arkadaşla otele geldik. Otelde Rus bayanlar ağırlıkta arkadaşım bir Rus bayanla iletişime geçti. Onu eleştiremiyorum. Çünkü cinsellik yaşamakta bir ihtiyaç. Toplumumuzda evlilik gerçekleşse belki biz erkekler bu kadar Rus bayanlara ilgi göstermez..Arkadaşım evlenmek için çok uğraşıyor, ama bir türlü olmuyor. Seçici de değil. Şişman olsa diyorum, olsun diyor ben onu zayıflatırım Evlenmiş boşanmış da olur diyor. Ne yapsa olmuyor. Ne yapsın onu eleştiremiyorum. Elinden geleni yapıyor. Ama olmuyor. Benim bayan arkadaşım engelli evlenmek istiyor. Şartları var. Evleneceği erkeğin kendi adına dairesi olacakmış kirada oturmazmış. V.s gibi. Bayanlarda bu istekler oldukça bizim erkekler Rus bayanlara ilgisi artacak. Bizleri bir şekilde medyadan,çevreden etkileniyoruz. Ben geçen film izlediğimde filmdekilerin hepsi manken, ve erkekler çok yakışıklı, kızlar ise çok güzel di. Daha sonra otobüs ile işe gittiğimde otobüs deki erkekler,bayanlar bana o kadar çirkin geldiki inanamazsınız. Otobüs deki insanlar da belki beni öyle görmüştür. Biz filmde bu güzel insanları gördükçe beklentimiz yükseliyor. Kimseyi beğenmiyoruz. Kimsede bizi beğenmiyor. Milyonlarca insanımız evlenemiyor. Ve bekâr kalıyor. Ve milyonlarca insan bekâr ölecek. Bu hiç sağlıklı bir şey değil. Birileri buna dur demeli. Ama maalesef kimsenin umurunda değil.


 8. 1282
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  güzel bir noktaya değinmişsiniz topluma dayatılan bazı kriterler var beyaz diş güzel yüz güzel saçlar şık kıyafetler ki bunları çoğumuz yapamıyorum diş fırçalamayla dişler beyazlamıyor faydasını göz önünden atmıyorum o ünlüler kuaföre 100 lira diş beyazlatmaya 500 lira veriyorlar diğer bakım ürünleri de yanında ek olarak bulunuyor toplumu değiştiren diziler sosyal medya oldu kızlarda haliyle bakımlı erkek arıyorlar yakışıklı erkek istiyorlar ünlü olsun istiyorlar sebep ise hava atmak arkadaşları arasında sönük kalmamak kadın sohbetlerinin yüzde yetmişi hava atmadan geçer eşimin arabası şöyle eşimin işi şöyle anladınız mı sizde normal standart biriyseniz vay halinize ama umudunuzu KAYBETMEYİN!

  her zaman iyi düşünen dinine bağlı namuslu kızlar var onları Allah'tan isteyin ama hayatı sapıklıklarla geçen kişiler fazla ümitlenmesinler yaktıkları can kadar yanacaklar elbet bir yerden o yaptıkları çıkar emin olun (tövbe etmişe lafımız yok sadık tövbe edene başımız kıldan incedir....)


 9. 1283
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Günaydın. Kızlarla evlenmek için hep ciddi düşündüm. Evlenmeyeceksem görüşmeyi kısa kestim. Yani gönlümü eğlenderiyim demedim. Aslında bazen diyorum. Yanlış yapmışım. Kızların çoğu çıkar odaklı düşünüyor. Bizlerin karakteri ile hiç ilgilenmiyor. Evleneceğim erkek dürüst mü, beni aldatır mı, bana iyi ve kötü günde yanımda olur mu umurlarında değil. Geneli düşündükleri Kariyer,para,mal mülk bunları görünce de niye bu kadar bayanlara değer vermişim diyorum. 20 ye yakın bayanla görüştüm evlenmek için olmadı. Şu an Antalya dayım otelde Ruslar ağırlıkta Rus bir bayanla tanıştım. Rusya'da müdür müş. Burda üç gün de arkadaş olduk. Arkadaş derken sevgili gibi sahile elele gitmeler cinsellik tam olmasa da bayağı ileri gittik. Kasım da İstanbul a gelecekmiş görüşürüz dedi. Uzun boylu güzel bir bayandı. Bu kadar güzel bir Türk kızı sizinle bırak sevgili olmayı konuşmaz bile. Aslında imkanlarımı zorlayıp Antalya'da yaşamak gerek. Düşünmüyor değilim. Evi ve işyerimi satıp Antalya ya yerleşmeyi. Allah'ım a şükür param da var. Hiç çalışmadan bile yaşayabilirim. Bu imkânlara sahipken bile İstanbul da evlenemiyorsam İstanbul da ne işim var. Ama belki bir üç yıl daha İstanbul da kalırım. İşlerimi düzene sokmak için. Antalya da otelde çalışan bayan da Ailece 15 yıl önce Samsun'dan gelmişler. Burası çok iyi ben Samsun'a gitmem dedi. Annesine otel de çalışıyormuş. Rus kız ları mütevazi. Bayan müdür benimle arkadaş oluyor. Ben İstanbul da memurum. Evlenmek için görüştüğüm 3 bayan memur bana müdür olacak mısın demeleri bile ne kadar çıkarcı olduklarını gösteriyor. Ben evlendiğim de müdür olup olmamayı beraber karar verirdik. Şimdi bu acele ne aceleleri bak biz 35 yaşına kadar evlenmedik ama sonunda müdürle evlendim demek için. Hani evlenmek için görüştüğüm kızlar güzel de değillerdi Birazda ona ümitlenmiştim. Bu bayanlara kimse demiyor mu kızım müdür olan kişi senin gibi güzel olmayan kızı niye alsın senin ne özelliğin var. Benim müdür olmam da sınavlara bağlıydı. Sınavlarda başarılı olursam müdür de olabilirdim. Kız düşünmüyor ki ben kpss de derece yaparak memur oldum. İstersem müdürlük sınavlarında başarı olma ihtimalim yüksekti. Bana müdür olacakmısın diyen üç bayanda 4-5 yıl geçmesine rağmen evlenemedi. Yaşları 40 ı da geçti.


 10. 1284
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  yanılıyorsun arkadaşım. onla bunla düşüp kalkanlara, başkalarının canınını yakanlara, lay lay lom takılanlara vs... hiç bir şey olmuyor. aksine o türler her zaman çok daha şanslı,nasipli ve değerli oluyor. olan inançlı,dürüst ve efendi olanlara oluyor bu zamanda.


 11. 1285
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  İyi geceler. Rus bayanla arkadaşlığıma bakıyorum da kız mavi gözlü sarışın 1.75 boylarında güzel bayan ve orda müdürmüş. Üniversite mezunu. Maddi durumuda iyi kendi evleri ve arabası varmış. Birlikte çektirdiğimiz fotoğraflara baktığımda kendimi ona yakıştıramadım. O çok güzel ve çok güzel gözleri var. Ama sonra düşündüm de o kendini bana yakıştırdıysa sorun yok. İlla iki tarafta çok güzel olacak diye bir şey yok. Kıza telefon numaramı verdim. Rusya döndüğünde beni Wattsaap tan aradı. Kızla nasıl tanıştın derseniz ben arkadaşımla beraber otelde kalıyorduk. Bu Rus bayanlarda aynı otelde kalıyordu. Bu iki bayan bize arkadaşlık teklif etti. Böylece arkadaş oldu

  Merhaba. Antalya'da Rus bayanla arkadaş oldum. Şimdi Watsaap üzerinden yazışıyoruz. Rus kadınları çok farklı Türk kız larla kıyas bile edilemez. Türk kızları paranın esiri olmuş ev , araba soruyor. Rus kızları sadece sevmek ve sevilmek istiyor. Türk kızlarının her tarafı kapris. Rus bayanlar çok alçak gönüllüler. Rus kızlarına bir toka alsan dünyalar onun olur. Bizim kızlara tektaş alsan yine yaranamazsın.Benim konuştuğum kız müdür. Burda müdür bir kız benimle konuşmaz bile,memur bayanlar bile çok havalı. Rus bayanlardan çok etkilendim. Rusça öğrenmek için kursa gideceğim. Alçak gönüllüler çünkü gerçekten güzeller. Bizim Türk erkekler Rus kızlarla tanıstıkça farkı anlayacaklar.


 12. 1286
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  bende 38 yasındayım 17 milyonluk İstanbul'da yaşıyorum maalesef kimse çıkmıyor karşıma bu işler birazcıkta aile ve çevre işi onlar yardımcı olmayınca benimde bulma şansım çok zorlaşıyor her gün Allah'a dua ediyorum ama olmuyor geceleri bazen uykum kaçıyor psikolojim bozuluyor


 13. 1287
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  İyi geceler. Bir Türk kızıyla evlenmeyi çok istedim. Ama olmadı. Evlenemememin sebebi kızların daha çok şey istemeleri beklentilerinin yüksek olmasıydı. Belki şansız olduğum için bu kızlar beni buldu. Ama şimdi bir Rus kızıyla tanıştım. Kız müdür,evi ,arabası var. Ego sıfır. Kız İstanbul'a gelecekmiş. Ben de misafirim ol dedim. Evimin kaç odalı olduğunu sordu. Bende 3 odalı dedim. Evimin odalarının fotoğraflarını gösterdim. Beğendi güzel dedi. Bizim Türk kızıyla konuştuğumda ise mahalelerimiz bitişik olmasına rağmen orası da neresi diyerek aklınca beni küçümsüyor. Onun mahalesindeki evler bizim mahalledeki evlerden fiyatı 2 kat yüksek. Ama kızla görüşme sebebimiz evlenmek. Beni küçümseyen kızla neden evleneyim. Kız gelmiş 40 yaşına halen ego peşinde. Bende tepkimi gösterdim. Sıkıldığımı belli ettim. Daha da arayıp görüşmedim. Ama bence kız sıkılmama anlam verememiştir. Çünkü bu kızlar o hakkı kendinde görüyor. Aklınca bizden üstünler bir ara müdür olacak mısın diye sordu. Ben de müdürlük sınav açılırsa düşünürüm dedim. Bu Rus kızında kibir yok .Bizim kızlarda böyle olsaydı. Çoktan evlenmiştim. Rus kızı hem güzel buna rağmen kibir yok. Biz Antalya ya iki arkadaş gittik. Arkadaşım fabrikada çalışıyor.ilkokul mezunu. Şu an işsiz işsizlik maaşı alıyor. Rus bayan arkadaşı orda öğretmen. Biz İstanbul'a uçakla indiğimiz de Rus bayan hemen aramış yolculuğunuz nasıl geçti diye. Ben okullarda ücretli öğretmenlik te yaptım. Bizim okulda kadrolu öğretmenlerle ücretli öğretmenlerin ayrı ayrı oturduğunu farkettim. Bunu ücretli öğretmen bana kendilerinin dışlandığını onun için öğretmenler odasına girmediğini söyledi. Dışlanmaktan kastı kadrolu hocalar kendi arasında konuşuyordu. Demek istediğim öğretmenler de bunu yaparsa toplumdan ne bekleyeceksin. Benim için bu önemli değildi. Ben matematik öğretmenliği yapıyordum. Okul sonrası özel ders verdiğim için Matematik sorularını düşünüyordum. Kim benimle konuşmuş kim benimle konuşmamış önemli değildi. İşime odaklanmıştım. Okulda öğretmenlik yaptığımda evlenmek için bir kız la görüştüğüm de kıza matematik öğretmeni olduğumu ama kadrolu olmadığımı 3. görüşmemde söyledim. Sanki kıza kötü bir laf ettim . Sesi soluğu kesildi daha da beni aramadı.


 14. 1288
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  İyi geceler. Tabi benim kadrom olmayınca bende kpss girip memurluğu kazandım . Tabi benim kadrom yok diye görüşmeye hemen kesen kızın akrabaları şimdi tekrar ara şimdi kabul eder dedi. Kız sıska yüzünü sivilceler sarmıştı. Ben onu o haliyle kabul ediyorum da o niye kabul etmiyor ki Tabi ben kızı daha aramadım. Benimle kadro için evlenen kızı ben ne edeyim Aradan 6 yıl geçti. Kızın hem babası hem de annesi vefat etti. Tabii kız kimseyle evlenmedi. Ben öğretmenlik yaptığımda beni küçümseyen kız dan çok fazla para kazanıyordum. Çünkü özel derste veriyordum. Kız memur ya bekliyor bir doktor ya da mühendis alsın. Bunları söyleme sebebim Bir Rus öğretmen ,ilkokul mezunu fabrika işçisiyle görüşürken bizimkiler istiyor da istiyor sonuç ortada kendileri de evde kalıyor. Bizim kızları ego yiyip bitirecek farkında değiller. Bu arada ilkokul mezunu fabrika işçisi arkadaşım bana bu Rus kızları kaybetmeyelim. Biz çok istedik ama bizim kızlarla evlenemedik. Bunlar nasıl bize karşı ilgililer gördün mü daha ne istiyorsun bak senin de kız arkadaşın oldu . Artık tatile bunlarla gideriz. Belki seneye Rusya'ya gideriz dedi. Bakıyorum da çok mutlu . Haklı da .


+ Yorum Gönder