Evlenmek isteyipte bir türlü evlenemeyen ne yapmalıdır? 5 üzerinden 4.08 | Toplam : 298 kişi
 1. 1275
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  İyi geceler. Sevgi yok ilişkiler çıkar üzerine kuruldu. Her şey para oldu. Bu maalesef gerçek. Ben şu anda hastanede refakatçi kalıyorum. Akşam 8 de geliyor sabah 7 ye kadar Çünkü memurum işe gidiyorum. Refakatçi kaldığım kişi hısmımız bu hısmımızın eşi,oğlu,kızları var. Ama ben kalıyorum. Ben onların yerinde olsam dayanamam benim babamın yanında başkası kalacak ben varken veya eşim hasta olacak ben varken başkası kalacak olacak şey değil,bu kişi şu an çok ağır bir ameliyat geçirdi. Belki de vefat edecek belki de son saatleri ama ben kalıyorum. Bu kişi 60 yaşında zamanında çok çalıştı. Evini de arabasını ,yazlığını da aldı. Kızınada daire satın aldı. Ama ne yapsan boş dünyaları alsan ne olur hayırsız evlat hayırsızdır. Ben sordum. Ben gelmesem ne olur deyince sen gelmezsen ben tek başıma idare ederim dedi. Ama ben yinede dayanamadım. Çünkü çayını ben dolduruyorum. Bir şey istiyor ben dolaptan alıp veriyorum. Sonuçta bazı şeyleri yapmakta zorlanıyor. Oruç, Oruç bunları yapıyorum Allah rızası için. Tabi eşi,çocukları yanında kalmıyor. Ama banada senden Allah razı olsun sen çok iyisin diyorlar. Bu hısmımız kardeşlerine de çok iyilik yaptı. Maddi ve manevi olarak bakıyorum da onlar bile aramamış. Hısmımızda ben onları sildim dedi. İnsanlar menfaati olana kadar ararlar menfaati bitince daha tanımazlar. Ama yarın vefat etse zırıl zırıl ağlarlar. Kardeşim zor anında yanında olacaksın. Sonra göstermelik olsun diye ağlarlar. Sizde deyin ne seviyormuş babasını bak saatlerce babası için ağladı. Her şey sahte ama bizde gerçekten ağlıyormuş gibi yaptığında yemiş numarası yapıyoruz. Ben de sıkıldım bu sahte insanlar ile yaşamaktan. Çevremizdeki insanlar olduğu gibi gözükseler daha iyi olurdu.


 2. 1276
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  İyi geceler. Evlilikten pek umutlu değilim. İnsanlar bu dönemde çok bencil oldu. Sadece kendilerini düşünüyorlar. Diğer insanlar ölmüş kalmış umurlarında değil. En basit örnek otobüs te yaşlı insanlar,hamile bayanlar ayakta olsa bile umurlarında değil elinde cep telefonu gözler hiç ayrılmıyor telefondan. Ben 43 yaşındayım hamile bayanı görünce metrobüs te hemen yerimde kalktım yer verdim. Kadın mahcup bir şekilde durdu. Teşekkür ederim Siz oturun dedi. Ben de hayır dedim burası sizin hakkınız. Teşekkür etmenize gerek yok dedim. Ben yer verirken 20 yaşında ki geňçlerimiz başı önünde oturuyor görmemek için. Kimide uyumuş numarası yapıyor. Ben bunları yapıyorum. Hasta olmama rağmen bende belde ve boyun ağrı olmasına rağmen yapıyorum.


 3. 1277
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  İyi geceler. Niye evlenmiyorsun diyenlere şaşırıyorum. Ben memurum evimde ,param da var. Ama kız yok ki olsa da evlensek. Sanki biz evlenmek istemiyoruz. Kız yok bayanlar çok rahat istedikleri gibi beraberlikler yaşayabiliyor.. Nasılsa talepleri çok evli erkekler bile kızlara asılabiliyor. Ben bunları görüyorum. Kız demiyor ki bu evli çocuğu bile var ben bunla samimi niye olayım. Bir çok kız da evlenmek istemiyor. Gezmek,eğlenmek peşinde ilerisini düşünmüyor. Sanki hep genç kalacak. Hep erkekler etrafında pervane olacak zannediyorlar.


 4. 1278
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Günaydın. Biz bekâr lar üzgün olsak ta evlilerin durumu da iç açıcı değil. Geçen akraba ziyaretine gittim . Bayan 50 yaşında kocası 60 yaşında 50 yaşında ki bayan akrabamız 20 yıldır ağır hasta enişte nasıl deyince nasıl olsun ben dede ile evlendim dedi. Kocası ondan 10 yaş büyük yani kız 18 yaşında evlendi kocası ise 28 yaşında idi. Bayan akrabamız ağır hasta yani başkasının bakımına muhtaç. Hasta olmasa diyeceğim. Sen kendi yaşıtın bir erkekle evlenseydin. Kim seni çekerdi. 20 yıldır ağır hastasın. Adam kaçar giderdi. Çekilecek durumun yok. Kocasına minnet edeceğine bir de üste çıkıyor yok dedeymiş. Sanki kendisi 50 değil 20 yaşında. Adamın durumu iyiyken iyiydi. Sonra dede oldu. Diyeceğim insanların psikolojisi bozulmuş. Durumumuza şükretmek lazım.


 5. 1279
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Kardeşi canınızı niye skıyorsunuz Herşeyde vardır bir hayır mevlam neyler neylerse güzel eyler.çok dua edin bizimde yaşımız 30 oldu ama dadan başka yapılacak bişey yok ALLAHTAN İSTEYECEĞİZ EDEPLİ DÜZGÜN BİRİLERİNİ ÇIKARIR İNŞALLAH RABBİM.


 6. 1280
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  İyi geceler.. 45 yaşına geldim hâlâ bekârım. 40 yaşını geçmiş evlenmemiş bayanlara soruyorum. Ben bazen diyorum. Beğenmemiş olsam bile evlilik yapsaydım. Belki ilerde sevebilirdim diye düşünüyorum. Yani bazen pişmanlık duyuyorum. Sizlerde öyle düşünüyor musunuz ? Çünkü bende kızım ve oğlum olmasını çok isterdim. Ben eğitim ciyim. En azından çocuğuma eğitim konusunda yardım edebilirdim. Mutlu yuvam olmasını isterdim...


+ Yorum Gönder
Git İlk 899192