+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru - Cevap İslamiyet ve Siyer Soru ve Cevapları Kategorisinden Peygamber Efendimiz neden Berre/Berra ismini değiştirmiştir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: Peygamber Efendimiz neden Berre/Berra ismini değiştirmiştir?

  Reklam  Cevap: Peygamber Efendimiz neden Berre/Berra ismini değiştirmiştir? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Peygamber Efendimiz neden Berre/Berra ismini değiştirmiştir?
  Şimdi karıları değil hanımları denir ayı.once kibar ol.ve kibar olmaya çevrenle başla.ikincisi dünya kainat gördüğün görmediğin herşey onun adına ve zatı için yaratıldı.aka uygun olmamasının sebebi Allah'ın senin aklının sınırlandırmış olmasındandır.kendin için hayırlı olanı iste..

 2. Misafir

  Yorum: Peygamber Efendimiz neden Berre/Berra ismini değiştirmiştir?


  Reklam


  Ben berre ismini biliyordum da onun için berra koymuş idim.şimdi siz berre ile berrayı aynı söyleyince ürktüm.sonuçta hepimiz Rabb'imize layık kul Peygamber'imize ( s.a.v) layık ümmet olmak için yaşıyoruz.iyice bi araştırıp müdahele edicem.yinede kesin bilgisi olan paylaşırsa sevinirim

 3. Misafir
  Berre ismini kızı Zeynep vefat ettikten sonra ona benzemesi onun gibi olsun diye değiştirmiştir .
  Bu sitede bir sorgulayiniz peygamber efendimiz (SAV) in anneannesinin adı neydi ?

 4. Misafir
  Benım kızım ecrin berra neyapmam lazım günahı varmı anlamı nedir

  Bende ecrin berra koyduk yorumları görünce korktum hhangisini bilemedim yardım edin lutfen

 5. arifselim
  Yönetici
  Yukarıda ayrıntılı bir şekilde cevap verilmiş. Bu ismi peygamber aleyhisselam değiştirmiştir ama manasının kötü olmasından dolayı değil, kendini beğenme ve üstün görme gibi bir nedenden dolayı olmasıdır.Kızına Ecrin diye hitap edebilirsin mesela.

 6. Isimcisim
  Üye
  Iyi niyetinizle bu isimleri vermişsiniz, endişelenmeyin.

  Allah (C.C.) nasip eder de bir evladınız daha olursa ona güvenilir kaynaklardan araştırma yapmanız tavsiye edilir.


  Isim değiştirme gibi bir niyetiniz olursa da, bu konuya dikkatinizi çekmek isterim... Ecrin ismi de birçok din adamı tarafından uygun görülmüyor.


  Prof. dr. Süleyman Ateş bunu yazmış mesela:
  "Ecrin kelimesi de isim olamaz. Çünkü ecr kelimesi ücret, ödül, maaş anlamını verir. Kelimenin başına bir takı (cer) harfi gelirse o zaman ecrin olur. Ama asıl kelime ecr'dir. Siz bu ismi vermek istiyorsanız olabilir ama Araplarda böyle bir isim verilmez."

 7. Misafir
  Sizinle tamamen ayni durumdayim..kizimin ismi koyulucagi zaman berre ve berranin farkli oldugu yasak olanin berre oldugunu ogrenmis ve berra koymustum..arastirmalarinizin sonucunu yazarsaniz sevinirim..

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
berre isminin anlamı,  berra ,  berre,  berre ne demek,  berre isminin anlami,  berra isminin anlamı,  berre anlamı