+ Yorum Gönder
Soru - Cevap İslamiyet ve Siyer Soru ve Cevapları Kategorisinden Hz. Peygamberin amcası Ebu Talib’i sonra hanımı Hz. Hatice’yi kaybettiği yılın adı nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Hoca
  erimeye devam...
  Reklam

  Hz. Peygamberin amcası Ebu Talib’i sonra hanımı Hz. Hatice’yi kaybettiği yılın adı nedir?

  Reklam

  Hz. Peygamberin amcası Ebu Talib’i sonra hanımı Hz. Hatice’yi kaybettiği yılın adı nedir? Mumsema Hz. Peygamber nübüvvetinin onuncu yılında, önce çocukluktan itibaren kendisini himaye eden amcası Ebu Talib’i sonra da çocuklarının anası olan sevgili hanımı Hz. Hatice’yi kaybetmiştir. Efendimiz bu yıla hangi ismi vermiştir?
  Cevap: Hüzün yılı

 2. AYSEN
  Kıdemli Üye

  Cevap: Hz. Peygamberin amcası Ebu Talib’i sonra hanımı Hz. Hatice’yi kaybettiği yılın adı nedir?


  Reklam


  hüzün yılı olarak adlandırılan bu yılda peygamber efendimiz çok acı ve göz yaşı dolu bir yıl geçirmiştir kendisine çocukluğundan beri gözü gibi bakan amcasını ve çok sevdiği hanımını bu yılada kaybetmiştir

 3. Misafir
  Hz.Peygamber Medineli bazı kişilere arasında akebe denilen yerde ne yapımıştır

 4. arifselim
  Yönetici
  Akabe biatı birinci ve ikinci akabe biatı olarak iki defa gerçekleşmiştir. Çok ayrıntılı bir konu olmakla beraber özet olarak Medine'li müslümanlarla peygamber aleyhisselam arasında şu konular hakkında bir mutabakat sağlanmış ve peygambere söz vermişlerdir:

  a) Allah'a hiçbir şeyi eş ve ortak koşmamak,
  b) Hırsızlık yapmamak,
  c) Zina etmemek,
  d) Çocuklarını öldürmemek,
  e) Kimseye iftirâ etmemek,
  f) Hiçbir hayırlı işe karşı çıkmamak.

  (İbni Hişâm, Sîre: 2/75-76; Taberî, Tarih: 2/235)

+ Yorum Gönder
peygamberimizin eşini ve amcasını kaybettiği yıla ne ad verilir,  hz. atice ve hz. ebu talibin vefeat edilen y,  hz peygamberimizin ilk olen amcasi