5 üzerinden 3.17 | Toplam : 6 kişi
 1. 1
  Misafir
     

  İstiharede yeşil görmek

  SELAMLAR
  iki kere istihareye yattım birşey görmedim sonra çok dua ettim ve birdaha yattım bir isteğimin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini öğrenmek istiyordum rüyamda evimin arkasında dev gibi yeşil ağaçlar gördüm duam kabul oldu diye çok sevindim ağaçlara gitmek için balkonu açtım ağaçlara gitmek için bolkon yoktu yerinde dipsiz karanlık bir çukur vardı ağaçlar buradan çıkıyordu bu ne anlama geliyor teşekkürler

  İlgili Yazılar

 2. 2
  arifselim Yönetici

  Yorum: İstiharede yeşil ağaçlar görmek

  Aleykum selam. Bir şeyin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini öğrenmek için istihare yapılmaz. Aslında bunun için yapılacak özel hiç bir şey yoktur. Ancak dua edilebilir ve Allah dilerse işaret verebilir. Ama istihare çok farklı bir ibadettir ve ancak kararsız kalınca yapılabilir. Bu durumda gördüğün rüyanın istihare açısından bir anlamı yoktur.


 3. 3
  Misafir

  Yorum: İstiharede yeşil ağaçlar görmek

  eşimle boşanıyoruz tekrar barışacakmıız diye istihareye yatmıştım ve bu rüyayı gördüm rüyadan çok etkilendim ve içime bir huzur geldi yinede rüyamın bir anlamı yokmudur


 4. Reklam

 5. 4
  Misafir

  İstiharede yeşil görmek

  Merhaba, bir kişiyle görüşüyorum ve bu konuda istihareye yattım ben yeşil gördüm, görüştüğüm kişide yatmış fakat görmemiş..bu yüzden teyzesine söylemiş ve teyzesi istihareye yatmış..rüyasında ağlayan çocuk görmüş..ne anlama gelir? Olumsuzsa rüyası ben olumlu görürken o nasıl olumsuz oluyor?yardımcı olabilir misiniz?

  Merhaba..bir kişiyle görüşüyorum ve bu kişi için istihareye yattım ve yeşil renk gördüm..görüştüğüm kişide yattı hiç bişi görmemiş..sonra teyzesine söylemiş teyzesi yattı..teyzesi rüyasında ağlayan ve üşüyen çocuk görmüş..rüyanın anlamı rüya tabirlerinden bakıldığında güzel..fakat ilk duyduğunuzda olumsuz gibi hissettiriyor..öncelikle bu rüya gerçekten olumlu mu? Olumlu değilsede ben olumlu gördüm teyzesi olumsuz ne yapılmalıdır?


 6. 5
  arifselim Yönetici
  Merhaba. Öncelikle istihare ne için yapılır ve ne için yapılmaz iyi anlamak lazımdır. Bu konuda istihare yapabilmek için o kişinin evlenmek için uygun mu değil mi diye çok iyi bir araştırma yapmak gerekir. Her türlü araştırmalarına ve danışmalarına rağmen yinede kararsız kalırsa işte o zaman istihare yapılabilir. Ayrıca istiharede esas önemli olan rüyadan çok kalbe gelen olumlu yada olumsuz olan histir.


 7. 6
  Mrv Üye
  İyi günler ben çarşamba gecesi istihare namazı kılıp evleneceğim kişinin hayırlı olup olmadığını görmek istedim. Ruyamda amcamın eşi bana yemyeşil bir etek gösterdi bu etek kadife gibiydi eteği üzerime tuttum tam boyuma göreydi. Bana dedi ki ben kızlığımda evlenmeden önce bu eteği yaptırMıştım ve 30 liraya diktirdim dedi. şimdiden teşekkürler


 8. 7
  arifselim Yönetici
  Hayırlı günler. Bu çok güzel ve hayırlı bir rüyadır. Nasip ve kısmetin olması anlamındadır. İstiharede esas önemli olan senin kalbine yani içine doğan hissindir. Eğer içinde ferahlamışsa bu hayırlı işaret olarak kabul edilebilir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 9. 8
  Misafir
  Selamın aleyküm dün gece bir niyetle istihare namazı kıldım rüyamda yeşil çimenlerin üstünde çıplak ayakala dolaşıyordum dere kenarında oturan bir erkek gördüm suda var yani kısacası gördüklerim mavi ve yeşildi birde su çok acil cevap bekliyorum şimdiden Allah razı olsun


 10. 9
  arifselim Yönetici
  Aleykum selam. Rüyan olumsuz değildir ancak istiharede ki işaret kalbin hangi yöne meylettiği ile bilinir. Bu kalbe gelen his sana daha isabetli bir işaret olur. Eğer için rahat etmediyse tekrar devam edebilirsin.


 11. 10
  Misafir
  Evlilik için istihareye yattım akşam kar yağmaya baslamıştı dışarı çıktım kar topu yaptım bembeyazdı sonra biraz daha kar aldım bunlar kötüymüş dedim attım yere sonra mutfak gibi bir yere girdim ocakta yaprak sarması pişiyordu ama içinde renkli dolmalarda vardı.Kesik olarak gördüğüm başka bi rüyada babamla arabadaydım yemyeşil çimenler gördüm bide önümüzde kırmızı araba vardı.Kızın biride valiz çekerek arabaya doğru geliyordu.


 12. 11
  Tohat Yönetici
  Evlilik gibi ciddi bir bir konuda önce istişare edilmesi tavsiye edilse de istiharenin de önemi büyüktür. Fakat rüyaya göre tabir etmek yanlış olur. Çünkü rüyada bir çok renkler aynı anda görülebilir. Yeşil ve kırmızı gibi. Bu nedenle uyandığında ne hissetmiş olabildiğine bak. Niyetinin hayırlı mı değil mi bu şekilde anlayabilirsin.


 13. 12
  Misafir
  Selamunaleykum hayırlı günler ben evleneceğim insanın hayırlı olup olmaması için istihareye yatmıştım bi ara yeşilli noktalı birşey gördüm biraz zaman sonrada bir cenaze yerinde yemek dağıtıyordum çok kalabalıktı beni görenler bana dediler rabbim dilediğini nasip eylesin sana inşallah dediler bende hayırlısı olsun inşallah dedim bu şekilde sonucum nasıl olur .


 14. 13
  Tohat Yönetici
  Ve aleyküm selam. Huzurlu, mutlu veya heyecan duyacak şekilde uyanmışsan evleneceğin kişinin senin hakkında hayırlıdır denebilir. Fakat ciddi bir konu olduğundan yedi defa tekrarlaman ve istişare yapman senin için daha uygun olur. Hakkıyla bilen bir tek Allah'tır.


+ Yorum Gönder