+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 345 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden İstihare namazı sonrası illa renk mi görmeliyiz? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Yorum: İstihare namazı sonrası illa renk mi görmeliyiz?

  Reklam
  Yorum: İstihare namazı sonrası illa renk mi görmeliyiz? ile ilgili yazı Yudumla.com
  selamun aleykum ben dün gece daha önce görüştüğüm bir kişi ararsam benim için hayırlı olur mu diye istihareye yattım rüyamda 1 yıla yakındır görüşmediğim bir arkadaşımla barıştığımı gördüm ve sabaha karşıda o aramak istediğim kişiyide arıyordum sizce bunun yorumu nedir?

 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: İstihare namazı sonrası illa renk mi görmeliyiz?


  Reklam  Aleykum selam. İstihare bu tür olaylar için yapılmayacak kadar ciddi ve önemli bir şeydir. İstihare ancak meşru olan bir şeyde her türlü istişare yapılmasına rağmen bir sonuca ulaşamadığında yapılabilir. Bu tür şeyler için istihare yapılmaz.

 3. Misafir
  Merhaba ben kızımın ismi için istihareye yattım. Ancak rüyayı yattığım an değil sabah namazını kıldıktan sonra gördüm. Rüyamda kendi gelinliğimi giymiştim. Acaba sabah namazından sonra görmüş olmam farkeder mi? Farketmezse düşündüğüm isim hayırlı mı?

 4. arifselim
  Yönetici
  Merhaba kardeşim. Sabah namazından sonrada görülebilir ancak bu durum için istihare yapılmaz. İstihare ancak meşru olan bir konuda istişare yani danışmasına ve araştırmasına rağmen bir sonuca ulaşamayan ve kararsız kalan kimse yapabilir. Ama bir isim araştırılarak doğru mu yanlış mı bilinen bir şeydir.

 5. Misafir
  Hep Allaha dua etdim benim icin hayirliysa baba sabr ve umut ver diye ama son zamanlar kararsizdim ve sunu yapmaya karar verdim . Istihare namazi kildim və yatdım ama ruyalarimi zorlukla hatirliyorum . Ilk gördüyüm ruyamda birini kendine asik edicem diyə söz verdim ve asik etdim ama kim oldugunu goremedim. Ikinci gun once ruya gormedim uyandim ve yiniden yatdim ruyamda birine kocaman sandik caldirdim uzerinde yesil ve kimizi renk vardi . Ruyalar karisik ama icimde bi umut var her şey guzel olucak sabr edeyim vaz gecmeyeyim diye . Ama ruyalar aklimi karisdirdi benim

 6. arifselim
  Yönetici
  İstihare için ilk önce o olay için adım atılmalıdır. Henüz ortada bir şey yokken istihare yapılmaz. Eğer evlilik için adım atmışsan, istişare, araştırma ve danışma yapmış ve buna rağmen bir net sonuca ulaşamamışsan o zaman istihare yapabilirsin. Yoksa istiharenin bir anlamı yoktur. Bu gördüğün rüyaların istihare için net bir anlamı yoktur.

 7. Misafir
  S. A bende evlilik yolundayım. Annem benim için dün istihareye yattı ve kırmızı türk bayrağı gördü. Rüyasında ona dokunup bunun kumaşı ne kadar iyi demiş sizce hayırlı mı değil mi tabirler gayet güzel ama renk kırmızı sonuçta nasıl yorumlamalıyız lütfen yardım edin =(

 8. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Rüyada görülen bayrak olunca rengin önemi olmaz ve rüya istiharede genel olarak değerlendirilir. Bu rüya hayırlıdır ancak istihareyi herkesin kendi için yapması sünnettir. Eğer içiniz rahat değilse yeniden istihare yapmanızı tavsiye ediyorum.

 9. Misafir
  Rüyamda başkası için yattım. Dayı'min eski evindeyiz onun için yattığım ablam ve 11 aylık kızı var . Yürüyor konuşuyor sonra fotoğraflar var bebeğe soruyoruz benim adımı söylüyor Öznur diyor.

 10. arifselim
  Yönetici
  İstihareyi herkes kendi işi için yapmalıdır sünnet olan budur. Rüya hayırlı manaya işarettir. Ancak en doğrusu herkesin kendi istiharesini yapmasıdır böyle yapmanızı tavsiye ederim.

 11. Misafir
  Evlilik düşündüğüm insanla yapacağım evliliğin hayırlı olup olmadığını merak ettiğim için istihare namazını kıldım, normalde çok karışık ve psikolojime yerleşen rüyalar görürüm. İstihare namazından sonra gördüğüm rüya da karışık ve gün içinde ilgilendiğim şeylerle alakaliydi. Genel olarak kasvetli bi ortamdi fakat bi erkek çocuğunun elinde mavili beyazlı oyuncak çadırla oynadığını ve benimde onunla ilgilendiğimi gördüm ayrıca rüyadan pek bişey anlamadığım için içim pek ferahlamadi içinde bulunduğum ilişkiyi ilerletmek konusunda tereddütlerim oldu. İstihare namazına devam etmeli miyim neyi nasıl yapmam konusunda yardimci olur musunuz?

 12. arifselim
  Yönetici
  Yorum: İstihare namazı sonrası illa renk mi görmeliyiz? ile alakalı yazı mumsema.com Yorum: İstihare namazı sonrası illa renk mi görmeliyiz?
  Değerli kardeşim. En doğrusu ve en önemlisi ilk önce mutlaka bilenlere danışmalısın. Bu fikir alışverişinde bir sonuca ulaşırsan kesinlikle istihareye gerek yoktur. Ancak hiç bir sonuca ulaşamayan istihare yapabilir. Bu rüyaların net değildir. Eğer dilersen tekar yapabilirsin.

+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 345 ... SonuncuSonuncu
istihare namazı,  istiharede renk görmek şart mı,  istiharede renk görmemek,  istihare rüyasında renk görmemek,  istihare namazi,  istihareye yatınca renk görmek şartmı,  istihare namazı diyanet