Konu Kapatılmıştır
9. Sayfa BirinciBirinci ... 6891012 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden Evlilik İstihare rüyaları nasıl yorumlanır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Evlilik istiharesi

  Reklam
  Evlilik istiharesi dokuzuncu sayfa yazısı mumsema.com Evlilik istiharesi
  Sa ben evlilik istiharesi yaptim rüyam da 6 defa yaptim birkersin de gelinlik aldigimi ama gelinligim kisaydi annem bana kizak diye de korkuyor dum.bazen de çok sıkıntı yasamis insan lari gördüm.bir keresin de siyah takim elbiseli adam lari ve kan gördüm
  Bu istihareler ayni kisi içindi

 2. arifselim
  Yönetici

  Reklam  Aleykum selam. İstihare için görülen ilk rüya ve ilk hissedilen şey önemlidir. Bunu hissettikten sonra artık bir daha aynı şey için istihareye yatılmaz. Arıca rüya görmek şartı yoktur önemli olan o konuda içinize doğan his önemlidir. Eğer bu şekilde yapmamışsanız tekrar istihareye yatabilirsiniz.

 3. Misafir
  Merhaba ben eğitimimle ilgili iki kere istihare namazı kıldım ama kıbleye doğru yatmadım iki rüya gördüm birinde otobüs yolculuğu yapıyordum daha sonra bir akrabamla birlikte ordan indik başka bir şeye bindik eşekti galiba binince otobüsü geçtik böyle bir şeydi ikinci rüyamda da kendimi hamile olarak gördüm ve biri bana süt almış ben de onu içiyordum. Rüyalarım böyle ama kıbleye doğru yatmadığım için bunlara göre hareket etmeli miyim cevaplarsanız çok sevinirim.

 4. arifselim
  Yönetici
  Merhabalar. İstihare adabı olarak kıbleye doğru yatılması gerekir ama yinede şart değildir. Eğer niyet ettiğiniz konu hakkında uyandıktan sonra içinize huzur ve rahatlık hissi de gelmişse bu rüyanız olumlu olarak yorumlanır. En doğrusunu Allah bilir.

 5. Misafir
  Evlilik icin istihareye yattim ruyamda ilk gün yesil yaprak ve beyaz sandalye gördüm ikinci gün siyah elbise ve beyaz elbise gördüm üçüncü gün beyaz pencere ve biraz soluk kırmızı tuğla gördüm dördüncü gün yesil elbiseli futbolcu gördüm ve arkadasim hasta olmus onu hastaneye gotururken gordum kafam karışık ne anlama geldigini bilmiyorum yardimci olurmusunuz.

 6. arifselim
  Yönetici
  Selamun aleykum. İstihare için ilk gün işaret aldıktan sonra tekrar edilmez ilk his ve rüyaya itibar edilir. Eğer ilk rüyanız ve ilk günde içinize o niyetiniz ile ilgili olumlu bir his geldiyse bu rüya olumlu olarak tabir edilir.

 7. Misafir
  Merhaba ben eğitimimle ilgili iki kere istihare namazı kıldım ama kıbleye dönmeden uyudum iki rüya gördüm birinde otobüs yolculuğu yapıyorum ordan inip başka bir vasıtayla yoluma devam ediyorum ve otobüsü geçiyoruz ikinci rüyamda da kendimi hamile olarak gördüm kardeşim bana süt almış onu içiyorum rüyalarım böyle bu rüyalara göre hareket etmeliyim cevap verirseniz çok sevinirim.

 8. arifselim
  Yönetici
  Merhabalar. İstihare rüyası yorumu olarak birinci rüyanız olumlu olarak tabir edilebilir ancak önemli olan rüya değildir önemli olan istihareyi yaparken içinize doğan histir. Eğer olumlu bir his içinize doğmuşsa o zaman hayırla tabir edilir. Ayrıca bir defa işaret aldıktan sonra istihare daha tekrar edilmez.

 9. Misafir
  Selamün aleyküm,
  Evlenmeyi düşündüğüm kişi ile ilgili üç gecedir istihareye yatıyorum. Karışık bir rüya gördüm ve yorumlayamadım. Siz biliyorsanız yorumlayabilir misiz acaba?
  Rüyamda evlenmeyi düşündüğüm insanla evlenip onun memleketine yerleşmişiz. Sabaha karşı güneş doğmadan önce dışarı çıkıyorum. Karşıda muhteşem yeşil bir orman manzarası var. Manzarayı izlerken ormanın içinden aşağı doğru hızla iri, çok uzun boylu, heybetli ve yaşlı bir adam iniyor. Üzerinde çok eski, ayaklarına kadar uzanan, belinde kuşak olan tek parça bir kıyafet var. Sakalı bıyıkları yok ve kel bir adam. Korkutucu ve kötü bir adammış. Büyücü gibi biri yani bir konuda çok ilim sahibi ve yetenekli ama kötü bir ilmi var. Kimseye görünmeden hızla ormanın içinden aşağı doğru iniyor. Onu görünce korkuyorum ama yine de koşa koşa üzerine gidiyorum. Bir konuda çok işime yarayacakmış ama ne olduğunu bilmiyorum. 'Hey hey' diye bağırıyorum ona koşarak. Kolundan yakalıyorum. 'Yürü' diyorum. Benden çok rahatsız oluyor ama bana karşı gelemiyor. Onun üzerinde güç sahibiymişim yani. Eskiden o güçlüymüş ama. (rüyamda bu nefsim mi acaba diye düşünüyorum ama emin olamıyorum.) Kolundan tutup aşağı doğru indirirken sağımızda evler görüyoruz. Gördüğümüz ilk ev için 'Bu ev çok karanlık bir ev.' diyor. O ev bizim evimiz değilmiş.Bunu ona da söylüyorum. Bizim kaldığımız ev bir kaç ev ötedeymiş. Sırayla diğer evler hakkında da yorum yapmaya başlıyor ama ben ona 'Sus sus' diye bağırıp yürümeye devam ediyorum. Çünkü bizim evimiz hakkında kötü yorum yapmasından korkuyorum ve onu konuşturmuyorum.
  Onu mutlaka İstanbul'a götürmeliymişim; bu her şeyden önemliymiş ama neden bilmiyorum. O kadar önemli ki evlendiğim adama haber bile veremeden, onu, telefonumu paramı her şeyimi bırakıp yürümeye başlıyorum. Haber veremediğim için üzülüyorum ama 'Neyse bu çok daha önemli. Eşimi İstanbul'da bir şekilde ararım.' diyorum. Bir süre sonra kalabalık bir yere geliyoruz. Bir anda eşim arkamda beliriyor. Üzerinde siyah bir mont var ve haber vermeden çıktığım için yüzü biraz asık şekilde yüzüme bakıyor. Ama bütün eşyalarımızı toplayıp peşimizden gelmiş. Ona gülümsüyorum, haber veremediğim için özür diliyorum. 'Bu iş çok önemliydi. Seni İstanbul' a gidince arayacaktım.' deyip önüme dönüyorum. Bütün bunlar olurken hep yürüyoruz ama. Sonra bir asansörün önüne geliyoruz. Asansörü beklerken eşime tekrar bakıyorum. Üzerindeki siyah mont gitmiş ve mavi kısa kollu güzel bir gömlekle gülümseyerek yüzüme bakıyor. Sakalları ve bıyıkları da yok olmuş. O yaşlı adamla ilgili buradan sonrasını hatırlamıyorum. Bir de aynı gece rüyamda yine güzel yeşil bir orman manzarasının karşısında bir havuzda yüzüyoruz öğlen vakti. Eşim dikiliyor ben yüzüyorum daha doğrusu. Bir süre yüzdükten sonra su çekiliyor. Bazen gidip geliyormuş galiba.
  Yani karmakarışık bir rüya nasıl yoracağımı, nasıl amel edeceğimi bilemedim. Siz biliyorsanız anlatabilir misiniz?

 10. arifselim
  Yönetici
  Değerli kardeşim. Evet rüyanız uzun ve size karmaşık gibi gelebilir. Aslında bütün istihare rüyalarının neye işaret ettiğini en iyi gören insan anlar yani hisseder. Bizim anladığımız bu çok hayırlı bir rüya anlamındadır. Ancak bu rüyadan uyandıktan sonra ne hissettiğiniz çok önemlidir. Olumlu veya olumsuz olarak o zaman bir işaret olarak kabul edebilirsiniz. En doğrusunu Allah bilir.

 11. Misafir
  Allahn selami üzerinize olsun. Ben istihare yaptim ama 4 rengide gördüm ilk gün yeşil yaprak gördüm agacta sonra arkadasimin uzerinde beyaz elbise gördüm ikinci gun siyah elbise gördüm beyaz elbisede gördüm sonra beyaz pencere gordum yaninda solik kırmızı tuğla gördüm sonra yesil elbiseli futbolcu gördüm yaninda kirmizi elbiseli gördüm sonra beyaz elbiseli birini gördüm siyah bögürtlen gördüm sonra beyaz bir yer gördüm yaninda siyah şarj makinesi gördüm benim kafam karıştı evlilik icin yapmistim hayirli olup olmadigini anlayamadm.

 12. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam kardeşim. Bütün bu gördüğünüz rüyaları unutum ve yenide istihareye ihlasla ve titizlikle yatın. Daha sonra ya istihare esnasında yada rüyadan veya uykudan uyandıktan sonra o konu ile ilgili Allah içinize bir ilham verirse bu sizin için bir işaret olur. Bunu ihtiyaç olursa iki üç gün tekrar edebilirsiniz. İstihare demek hayır istemektir. Rüya görme şartı da yoktur. Allah'a emanet olun.

Konu Kapatılmıştır
9. Sayfa BirinciBirinci ... 6891012 ... SonuncuSonuncu
istihare rüyası,  istihare rüyası nasıl yorumlanır,  istihare namazı,  istihare rüyaları,  istihare nasıl yorumlanır,  istihare yorumlama,  istihare rüyaları nasıl yorumlanır