Konu Kapatılmıştır
65. Sayfa BirinciBirinci ... 6264656668 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden Evlilik İstihare rüyaları nasıl yorumlanır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam
  Merhaba evlilik icin ıstihareye yattım kız arkadaşımla uzun süredir çıkıyoruz birbirimizi gayet iyi tanıyoruz 3.günü rüyayı gördüm hocam evimdeyim salonda yabancı bi kız vardı tanimadigim biriydi ve evin giriş kapısında ateş yanıyordu yapmış olduğum birseyden pişman bir şekilde ateşi söndürmeye çalışıyordum fakat uyandigimda içim hiç olmadığı kadar ferahtı hocam bu rüyanın manası nedir

  Merhaba evlilik icin istihare ye yattım hocam kız arkadaşımla uzun süredir çıkıyoruz birbirimizi iyi tanıyoruz 3. Aksami gördüm rüyayı evin salonunda yanımda tanımadığım yabancı bi kız vardi ve evin giriş kapısında ateş yanıyordu ben yapmış olduğum birseyden pişman bir şekilde ateşi söndürmeye çalışıyordum snra kalktım fakat kalktigimda içim hiç olmadığı kadar ferahti

 2. arifselim
  Yönetici
  Merhaba. Uzun süredir tanıdığın birisinin nasıl bir insan olduğunu bilmen gerekir ve bilinen bir şey için istihare yapılmaz. İstihare ancak her türlü araştırmasına rağmen bir sonuç elde edemezse kişi istihare yapabilir. Bu rüyanın ve hissettiğin istihare için uygun olup olmadığını söyleyemeyiz çünkü rüyan olumlu değildir.

 3. Misafir
  Henüz tanıştığım biri için hayırlı mı değil mi diye kardeşim benim için istihareye yattı. Rüyasında düğünüm olduğunu ve gelinlik giydiğimi görmüş. Fakat gelinlik krem renkte ve etek uçları çamurluymuş. Sizce bunu neye yormalıyım?

 4. arifselim
  Yönetici
  İstiareye herkes kendi işi içim yatmalıdır. Ayrıca yeni tanıştığın birisi için ancak evlilik için bir adım atılmalıdır, araştırmalar yapılmalı ve bilenlere ilk önce danışılmalıdır. Eğer bütün bunlara rağmen bir şeye ulaşamazsan o zaman istihare yapabilirsin. Kardeşinin gördüğü rüyada hayırlıdır ve evliliğe alamet eder.

 5. Misafir
  Hayırlı günler abi,Ben daha önce söz yüzüğü atmiştim bundan dolayi sürekli geriye bakip ileriye bakip değerlendirme yapamiyordum karşima çikan kişileri değerlendircekken kalbine sıkıntı giriyor vazgeçtim çok kere ,bu sebeple istihare yaptim niyetim şuydu; Ya Rabbi geriye bakmiyayim artik bana bi yol göster bu ümitsizlikten bu gördüğüm rüya ile vazgeçeyim,istihare de tanidiğim bi ablamin kapisina gidiyorum hal hatir soruyorum çocuklarindan bahsediyor oğlum da bi yer soyluyor oraya gidecek diyor duymadinmi diyor bi gece rüyasinda miraç'a çık diye rüya gördü hazirliğini yapti göğe çikti ilk çikişinda düştü ikinci denemesinde 460 mt kare gökyüzüne çıktı indi o rokete benziyen şeyin yakiti bitti ondan ,sonra kapisindayim kapinin duvarlarini siliyor merdivenlere kadar beni uğurladi öyle uyandim ,

 6. arifselim
  Yönetici
  Hayırlı günler kardeşim. Bu durum için istihareye yatılmaz. İstihare evlenmek üzere olduğun biri hakkında kararsız kalırsan o zaman yapılabilir. Rüya açısından ise çok hayırlı ve çok güzel bir rüyadır. Huzur, mutluluk ve sıkıntılarının geçmesi manasında yorumlanır. En doğrusunu Allah bilir.

 7. Misafir
  Ben istihare değilde bana hacet namazi dediler bende hacet namazi niyet ettim iki rekat kıldım dua mi ettim uyudum ilk yaptığımda ruya görmedim ama uyandgmda içim rahatti ikinci kez yine kıldım dua ettim uyudum bi koy gibi bir yerde olduğumu gördüm çok güzel her yer yeşil bahçe idi annem vardı bi tandir da ekmek yaptığını gördüm amcamın eşini gördüm o koyde oturuyordu evinden çıktığını yenge nereye gidiyorsun dedim yoğurt alıp gelicem diyo du o koy bizim koy guyya ama ben ilk defa gördüm çok güzel ve her yer yeşil bahçe çok huzur verici yeşillik ler bir yerdi eski nisanlim evlensem o kişi hakkımda hayırlı mi değilmi die kıldım

 8. arifselim
  Yönetici
  Hacet namazı demek dilek dilemek yani özel bir arzusunu Allah'tan istemek demektir. İstihare ise meşru olan bir iş karşısında kararsız kalınınca yapılır. Senin gördüğün rüya çok güzel ve hayırlıdır ancak bu istihare değildir.

 9. Misafir
  HAYIRLI bir iş için yani evlilik için istihareye yattım.ve rüyamda başka bir evde bembeyaz bir mutfak dolabi gordum.akabinde kendimi ablamin evinde buldum onun evinde ise yeşil yeşil kurbagalar evin içerisinde hatta birinden uzaklaşmaya çalışırken zarar vermeden hafif kolumu ısırıyor. . Nasıl yorumlamaliyim

 10. arifselim
  Yönetici
  İstihare rüyası olarak rüyan güzel bir rüyadır ve olumludur. Ancak istiharede senin içine doğan huzur hissi rüyadan daha doğru ve daha açık bir işaret sayılır ona göre hareket edebilirsin.

 11. Misafir
  Konuştuğum bir beyefendi var beni izdivaca davet ediyor. Ben kararsizim. Maddi manevi açıdan uyumlu biri. İstişarede yaptım. İstihareye yatmak istiyorum. Yatmadan önce kafamda bi kaç soru var. Sormak istediğim. Eğer bu kişi üzerinde olumlu birşey görürsem yada öyle bir ilham hissedersem uykudan sonra bu kişi benim için tek hayırlı kişimidir evlilik hususunda. Başka biri içinde yatsam oda hayırlı çıkar mı ? Ve arada seçim yapma hakkına sahip olur muyum ? Yada tek bi hayırlı mı vardır evlenilecek kişi için istihareye yatilinca o kişi hayirliysa benim kaderimmi olmuş oluyo ? Seçmezsem o kişiyi nolur ?

 12. arifselim
  Yönetici
  - İlk önce istihareyi iyice anlamak lazımdır. İstihare demek hayır istemek demektir ve bir konuda bir karar verilir mesela bu beyefendi ile evliliğe karar verirsin ve araştırmana rağmen kararsız kalırsan bir türlü evet veya hayır diyemeyecek durumda kalırsan o zaman istihare yapılabilir.

  - Yani sen bu kimse için karar vermeden istihare yapmanın bir anlamı yoktur.

  - İstihare ile görülen rüya veya içine gelen ilham ne farzdır nede vaciptir. İster uyarsın ister terkedersin bu günah değildir.

  - İstihare en son çaredir buna rağmen garantisi olmaz sadece bir duadır ve bir ümittir.

  - Sana tavsiyem ilk önce bir karar ver, araştır, soruştur ve buna rağmen bir karar veremezsen o zaman istihare yap.

Konu Kapatılmıştır
65. Sayfa BirinciBirinci ... 6264656668 ... SonuncuSonuncu
istihare rüyası,  istihare rüyası nasıl yorumlanır,  istihare namazı,  istihare rüyaları,  istihare nasıl yorumlanır,  istihare yorumlama,  istihare yorumları