Konu Kapatılmıştır
20. Sayfa BirinciBirinci ... 1719202123 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden Evlilik İstihare rüyaları nasıl yorumlanır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam
  Meraba ben sevdiğim adam için istihare namazı kıldım başkasıyla nişanlanyordum ama o nişanlandim kişinin annesi önüme iki kolye atıyordu biri siyah biri de kırmızıydı 2 ruyamda ise bizim evdeydik evliydik ama kırgindik birbirimize evimiz bembeyzdi koltuklar çarşaf herşey bembeyzdı 3 ruyam ise elimde kocamn bi liste vardı kendi ismimi arıyordum ama bulamyordum gözüm onun ismine takıldı ama karşısındaki isim okdar küçük yazılmştı ki okuyamyordum sonra biri bana karşısında senin ismin yazyor diyodu ne anlma geliyo

 2. arifselim
  Yönetici

  Reklam  Merhaba hanım kardeşim. İstiharede ilk gelen işarete itibar edilir. Bir işaret aldıktan sonra artık tekrar aynı konu için istihareye yatılmaz. İstiharede asıl olan rüya değildir asıl olan istihareyi yaparken içinize gelen ya huzur ve istektir veya isteksizlik ile gelen sıkıntıdır. Böylece insan o konuya dair bir işaret almış olur. İstihare ile amel etmek ne farz nede vaciptir.

 3. Misafir
  selamün aleyküm.ben istihare ye yattım ve aynı gece içerisinde birçok rüya gördüm ama hatırladıklarım şunlar: küçük bir çiçek bahçesi gördüm birçok çiçek var,çimler var ama benim dikkatimi en çok çeken beyaz bir gül dü,sadece baktım bahçeye birşey kopartmadım....2.rüyam da da (aynı gece içerisinde) bir kapı var ve önünde 5-6 kişi bekliyor,biriside erkek kardeşim,anahtarı kaybetmişler onun için bekliyorlar,ben yere bakıyorum ve adamın birisinin ayağının dibinde anahtarı buluyorum,anahtarın arkası kırık ve çok eski bir anahtar paslanmış gibi.kardeşime uzattım anahtarı al kapıyı aç diye,o da bu anahtar kapıyı açmaz dedi,ben anahtarı geri aldım ve kapıyı açtım(eski gibi görünüyor kapı) ama içeri girmedim...görücüm vardı onunla evlenmem hayırlı olur mu o niyetle yatmıştım ama yorumlayamıyorum kendim,lütfen yardım eder misiniz.....şimdiden allah razı olsun

 4. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam hanım kardeşim. İstihare yaparken net bir şey hissedilmediği zaman istihare tekrar edilir. Ayrıca istihare için zaten rüya görmeniz şart değildir. İstihare esnasında veya uyanırken o rüya hakkında Allah'ın içinize vereceği istek veya isteksizlik sizin için bir işaret olur.

 5. Misafir
  Ben dün gece kendim için istihareye yattım. Eskiden beri çok olmasını istediğim birinin benim için hayırlı olup olmadığını bilmek için. Rüyamda bi oda gördüm. Duvarları beyazdı. Ama odada onun şapkasını bide arkadaşımın ceketini gördüm. Bu ne anlama geliyo acaba


  Çok istediğim birisinin benim için hayırlı olup olmadığını görmek için istihareye yattım. Rüyamda sadece beyaz duvar gördüm. Ve o kişinin bi şapkasını bide kendi arkadaşımın ceketini gördüm. Bunun manası ne oluyor

 6. arifselim
  Yönetici
  İstihare rüyası manası için bunun neye işaret ettiğini ancak uyanırken içinize doğan hisle bilebilirsiniz. İstiharede asıl önemli olan da rüya değil insanın içine gelen olumlu veya olumsuz istektir. Bu insana bir işaret olur.

 7. Misafir
  Merhaba ben istiareye yattım erkek arkadaşım için evlilik istiyordum .rüyamda beyaz gelinlik gordum ve kirecli temiz beyaz su gordum daha sonra bir arkadaşın evine gittik ve arkadaşım dedi erik yiyelim mi baktım kocaman yeşil bir erik babasına dedim nerden buldunuz bunu çok pahalı adam dedi isteyen bulur sabah kalktığımda içimde anlamsız bir mutluluk vardı emin olmadım arkadaşı yatırım benim için oda yeşillik içinde bir ev gormus ve ben elime kitap alıp asırlık bir çınar ağacın altında onu beklermisim gelmemiş ve yurup gitmisim ve o sabahtan hem arkadaşın hem benim içimde bir mutluluk vardı fakat yaşadıklarım gerçek hayatta tam tersi ayrildik erkek arkadaşımla bana hata yaptı şimdi kafam karıştı

 8. arifselim
  Yönetici
  Merhaba hanım kardeşim. İstihare rüyası olarak hayırlı ve olumlu olarak tabir edilir. İstihare ile birlikte mutlaka istişarede yapılmalıdır. Çünkü insan istiharede yanılabilir.

 9. Misafir
  Ben bir arkadaşım için istihareye yattım işi acele olduğu için bir gun yatmak zorunda kaldım ve rüyamda yeni evlenen kardeşimi beyaz gelinlikle gördüm bi çocuğu oluyordu ama bu beyaz bi kediydi aklım çok karıştı..

 10. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam kardeşim. İstihareye herkes kendisi yatması sünnettir. Rüya olarak güzel bir rüyadır ancak bu durumun arkadaşınızla ilgili olduğunu söyleyemeyiz.

 11. Misafir
  Merhaba ben istişareyi tam olarak bilmiyorum netten baktım da danışma diyor ben kime danisacagim ki.....birde bu gece rüyamda sevdiğim kişinin cebinden anahtar aldım ne anlama geliyor sizce şimdiden çok teşekkür ederim.
  ----
  Merhaba siz istişare yapın dediniz ama netten baktım ne demek olduğunu bilmiyorum danışmak diyor kime başvuru cam ...birde gece rüyamda o insanın cebinden anahtar aldım kusura bakmayın çok soru soruldum şimdiden teşekkürler.

 12. arifselim
  Yönetici
  Merhaba kardeşim. İstihare ile istişare ayrı şeylerdir.

  İstihare demek kelime anlamı olarak hayır dilmek anlamına gelir. İstihare için iki rekat namaz kılınır dua edilir ve bir işaret almak için uyulur.

  İstişare ise, bir şeyi bilen ve tecrübe sahibi olana danışmak anlamına gelir. Merak ettiğiniz veya karar veremediğiniz konuyu, o alanda bilgi sahibi olduğunu düşündüğünüz birisine giderek yapacağınız işin doğru olup olmadığını sorarsınız. Buna istişare denir.

Konu Kapatılmıştır
20. Sayfa BirinciBirinci ... 1719202123 ... SonuncuSonuncu
istihare rüyası,  istihare rüyası nasıl yorumlanır,  istihare namazı,  istihare rüyaları,  istihare nasıl yorumlanır,  istihare yorumlama,  istihare yorumları