Konu Kapatılmıştır
15. Sayfa BirinciBirinci ... 1214151618 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden Evlilik İstihare rüyaları nasıl yorumlanır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam
  Selâmün Aleyküm. Bende İstihare namazı kılıyorum sevdigim konuştuğum çocuk için ilkinde de beyaz ve yemyesil elbiseli çok güzel bir rüya gördüm sonra tekrar İstihare namazına devam ettim bu sefer bembeyaz gömlekli bi bayan gördüm sohbet ediyoduk iç karartacak hiç birşey görmüyorum hep daha güzel görüyorum çok şükür son rüyam gene beyaz ama karısık bir rüyaydı hayrını dilediğimi de çokk seviyorum ama biz 2.5 aydır ayrıyız nasıl yorumlamam gerektiğini şaştım. Lütfen yardım edermisiniz. Allah razı olsun şimdiden.

 2. arifselim
  Yönetici

  Reklam  Aleykum selam kardeşim. İstiharede ilk gelen işarete itibar edilir ve aynı konuda tekrar edilmesine gerek yoktur. Eğer içinize güzel ve olumlu istekler gelmişse o hayırlı olarak yorumlanır. Ancak şunu bilmek lazım, istihare ne farz neden vaciptir. Siz yinede istişare yapın. Yani bildiğiniz güvendiğiniz kimselere danışın.

 3. Misafir
  selamun aleyküm, bi konuda kararsızsınız iki yol var ama bu yolun biri yalanla oluşan ama sonucu hayırlı olan(istihareye yattım hayırlı cıktı) bu yolda devam etmelimiyim sonuçta yalanla kandırmayla gerçekleşiyor ikinci yol ise gerçeği söylemek ise bu yolu engelliyor sizce nasıl yapmayalım yardımcı olursanız çok sevinirim allah razı olsun.

 4. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Haram olduğu veya yalan olduğu belli olan bir şey için zaten istihareye yatılmaz. Eğer yatmış ve rüya görmüşseniz bile bu gerçek bir işaret değildir. Ancak meşru olan ama kararsız kalınan durumlar için istihareye yatılabilir.

 5. Misafir
  rüyamda evlilik için istihareye yattım şeytan kılığına girmiş bir kisi karanlık bir odada bana zulüm ediyordu rüyamı yorumlar mısınız

 6. arifselim
  Yönetici
  Değerli kardeşim. Rüyanızın işaret ettiği mana zaten bellidir olumsuz manadadır. Bu his zaten içinize doğmuş olması gerekir.

 7. Misafir
  Selamün Aleyküm
  Ben birini sevdiğim için istihareye yattım ve rüyamda arkadaşlarımla restoranttapatates kızartması yiyorduk aynı zamanda başka nerde yemek yiyelim diye konuşuyorduk. Doğrusu anlamdım. Ve arkadaşıma benim için yatmasını gördüm. 2 defa yattı. Birinde şöyle görmüş; yengesi yoğurt getirmiş ve arkadaşım açmaya başlamış. Ama yoğurt simsiyah bezlerle sarılmış ve açtıkça rengarenk bezler çıkmış en son yoğurdu açmışki yoğurt küflü. Mesela telefondan resimlere bakıyormuş yeşillik görmüş ama dokununda sitah oluyormuş. 2.rüya ise arkadaşımla yine yemek yiyormuşuz ve buzdolabı bembeyazmış. Sonra babannesi çağırmış bana siyah tesbihimi getir demiş. Arkadaşımda siyah tesbihleri almış ama simsiyah ve çok ağırmış babaannesi simsiyah bi odada oturuyormuş. Babaannesine demişki babanne bunlar çok ağır, babaannesi ise olsun getir demiş. Sonra abisi çağırmış beraber bembeyaz arabaya binmişler ve yemyeşil biryere gitmişler. Ve son olarakda altın görmüş.
  Rüyam çok uzun ama Allah rızası için çevirirseniz çok mutlu olurum.

 8. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam kardeşim. Arkadaşınızın gördüğü rüyalar hem olumsuz manaya işarettir hemde herkesin kendisi için istihareye yatması gereklidir. İstiharede görülen ilk işarete itibar edilir. Bir işaret aldıktan sonra istihare aynı konuda tekrar edilmez. İlk rüyanızda veya istihare esnasında içinize eğer bir olumlu veya olumsuz his gelmemişse o zaman istihareyi tekrar etmelisiniz.

 9. Misafir
  Ben istihare namazi kilip uyudum ruyada bir ata binmis masmavi bir suyun kenarndaydim karsiya gecmem gerekiyordu atı suyun üstunden goturdum ve ayetel kursiyi okuyordum dua bittignde karsiya gecmstim ve at suya hic batmadan gitti anlami nedir acaba

 10. arifselim
  Yönetici
  Selamun aleykum kardeşim. İstiare yorumu olarak bu riya çok açık bir işarettir. Niyetiniz için olumlu olduğuna işaret eder. İstihare ile birlikte mutlaka istişarede edilmesi gerekir.

 11. Misafir
  İyi günler ben istihare namazı kılmadan 3 salavat 10 Fatiha 11 ihlas ve tekrar 3 salavat okuyup niyet ettim evlenmek istediğim insan benim için hayırlımı diye ve böyle bi rüya gördüm
  Başında kardeşimi sarhoş olarak gördüm ve Soyguncu görüyorum bir kadının çantasını zorla almış elinde tutuyo silahlı ama kadın yok çantası bej ve krem gibi bi renkti Ada'm bana bakıyo gülüyorum ona gördünmü olayı diyo görüyorum ama bilmiyormuş gibi davranıyorum hayır ne koydun çantaya paramı diyorum sonra beni yakalamakla ölümle tehdit ediyo kaçıp arabanın arkasına saklanıyorum ve sevdiğim insana mesaj atmayı düşünüyorum aşkım gel beni kurtar diye
  Rüyadan korkarak uyandım sonra tekrar uyudum ve

  Arabadayım içimde oturuyoruz iki servis aracı geliyo biz onlar rahat parketsin diye arabayla kaldırımdan iniyoruzzz ben bisiklete binmiş oluyorum çocuk bisikleti hıphızlı sürüyorum aslında sürdüğüm yer gerçekte bildiğim hafif rampa biyer ama rüyamda değil gibiydi sürüyorum baya biraz zorlanınca elime alıp öyle yürüyorum bir dakika falan sonra kız çocuğuna veriyorum o biniyo
  Yorumlayabilirmisiniz ?

 12. arifselim
  Yönetici
  Hayırlı günler kardeşim. İstihare için sünnette olduğu gibi namaz kılınmalı ve sonra dua edilmelidir. Bu rüyanızın istihare anlamında olup olmadığını ancak Allah bilir. Eğer uyanınca içinize hayırlı olduğuna dair bir his ve istek geldiyse bu olumlu manada tabir edilebilir. En doğrusu, istiharenin bütün gereklerini yerine getirin ve öyle bir işaret bekleyin. Bu sünnete uygun olur.

Konu Kapatılmıştır
15. Sayfa BirinciBirinci ... 1214151618 ... SonuncuSonuncu
istihare rüyası,  istihare rüyası nasıl yorumlanır,  istihare namazı,  istihare rüyaları,  istihare nasıl yorumlanır,  istihare yorumlama,  istihare yorumları