Konu Kapatılmıştır
2. Sayfa BirinciBirinci 1235 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden İstihare namazı sonrası görülen renkler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cevap: İstihare namazı sonrası görülen renkler

  Reklam
  Cevap: İstihare namazı sonrası görülen renkler isimli yazı www.Mumsema.com

  Merhaba ben istihare rüyasında yatakta bir kağıt gördüm kağıdın %90ı kırmızı %10u beyazdı kağıdı başka bir yere koydum ama şimdi uyadığım da koyduğum yerde öyle olunca rüya mi gerçek mi diye şüpheye düştüm ilk gün oldu bu ne anlama gelir?

 2. Şema
  Moderatör

  Cevap: İstihare namazı sonrası görülen renkler


  Reklam  İstihare yaparken yatmak ve rüya görmek şart değildir
  Önemli olan istihare namazı ve duasindan sonra kalbinizin sesini dinlemenizdir .

 3. Misafir
  Selamın aleyküm arkadaşlar dün gece bende istihareye yattım fakat gördüğüm rüyaları değil yalnızca renk hatırlıyorum ilk daldığım vakit annem seslenerek uyandırdı ve esnada yeşil bi ışık gördüm daha sonra tekrar yattığımda saat dört civarı deprem oldu onun sallantısına uyandığımda ise kırmızı ışık gördüm şimdi ne yapmayalım her iki rengide gördüm ancak rüyalar bundan ibaret yalnızca ışık detay hatırlamıyorum yardımcı olursanız sevinirim

 4. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam kardeşim. İstihare için yattığınızda rüya veya renk görmek şart değildir önemli olan kalbinize Allah'ın verdiği histir. Eğer içiniz rahat etmemişse o zaman istiharenizi tekrar edebilirsiniz.

 5. Misafir
  Ben önce kendimi yattım istiare rüyasına ilk açık mavi gördüm sonra emin olamayıp 7 gün boyunca istiareye yattım lakin rüyamda biri boşa yatma hayırlı degil dedi aradan biraz zaman sonra arkadaşıma söyledim o benim adıma yattı istiareye o da siyah ve sarı renk gördü şimdi bunu nasıl yorumlanabilir?

 6. mum
  Administrator
  İstihare, sünnete uygun olanı önce istişare etmektir, istişarede olumlu sonuç çıkarsa o zaman İSTİHARE yapılır.
  İstihare, abdest alarak iki rekat namaz kılınır ve hayırlı olup olmadığı konusunda Allahtan yardım dilenir.
  Duadan sonra bir-iki gün içinde kalbiniz neye meylederse onu yapın.
  Rüya görme işleri hepsi boş işlerdir.

 7. Misafir
  İstihareye arkadasim benim adıma yattı. Sevdiğim biri var . rüyada bir kız ve erkek hararetli konusuyomus . birbirlerini seviyolarmis . ve istemeye geldiklerinde vermiyolarmis . tekrar istişare yapiyomusuz o esnada rüyadan uyandı arkadaş. Bunun anlamı nedir ?

 8. arifselim
  Yönetici
  Merhaba. İstihareye herkesin kendisi yatması gerekir başkasının yerine yatmak hakkında bir rivayet yoktur. İstihareden sonra içinize gelen his o mesele hakkında hayırlı olup olmadığı hakkında inşaallah bir işaret olur.

 9. Misafir
  Ruyada sadece yıkık harabe bir ev gormek ve siyah olarak görülüyor bunun manası nedir.

 10. arifselim
  Yönetici
  Böyle bir rüya olumsuz olarak tabir edilmiştir. İstihare içinse zaten rüya görme şartı yoktur. İstihare görevini yerine getiren kimseye Allah kalbine vereceği ilham yani hissine göre o niyeti için bir karar verebilir.

 11. Misafir
  Selamunaleyküm kardesim. Sakin öyle düsünme canim! Sen terbiyenden vazgecemedin, bu senin ne kadar iyi kalbli biri oldugunu, ne kadar temiz oldugunu gösterir. Sen istihare namazini tek kendin icin kildin, o senin icin hayirli mi degilmi diye, Allah (C.C.) sözünden cikmak icin degil. Allah (C.c) bunu biliyor, onun icin her zaman niyetin önemlidir. onun merhameti annenlerin merhametinden daha fazla dir. Insallah yinede hayirli bir es olur, seni üzmez. Insallah seni mutlu eder. Dualarimin icindesin.

 12. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Allah bize anne ve babamızdan ve bütün sevdiklerimizden elbette daha merhametlidir. Müminlerin birbirleri için dua etmeleri ne kadar güzeldir. Allah bütün hayır dileklerde bulunanlara ve hayır arayan bütün kardeşlerimize her iki dünyada mutluluklar ihsan eylesin. Amin.

Konu Kapatılmıştır
2. Sayfa BirinciBirinci 1235 ... SonuncuSonuncu
istiharede renkler,  istihare renkleri,  istihare namazı,  istiharede görülen renkler ,  istiharede renklerin anlamı,  istihare namazında renkler,  istihare namazında görülen renkler