Rüya ve dua ile ilgili sorular

Rüya ve dua ile ilgili sorular 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
 1. 1
  Misafir
     

  Rüya ve dua ile ilgili sorular

  Es selamu aleyküm. Size birkaç soru sormam gerekiyor. Öncelikle rüyayla amel olur mu onu sormak istiyorum ve ardından gördüğüm birkaç rüyayı anlatmak istiyorum.
  Sevdiğim fakat haram diye konuşmadığım biri var, onun ilk düşünceleri olumluydu fakat şu an olumsuz gibi. Hiç rüya görmeyen veya gördüğünde hatırlamayan biriyim, birkaç defa rüyamda onunla evlendiğimi gördüm, aradan aylar geçti ve geçenlerde ise onun bize geldiğini gördüm, ev de biraz kalabalıktı. Bu rüyayı nasıl yorumlayabiliriz.?
  Diğer konuya gelince Allah, dua edin duanıza icabet edeyim buyuruyor. Duada ''En hayırlım o olsun'' veya ''Hayırlı değilse Rabbim hayırlıya çevirerek versin'' demek doğru mudur? Duanın kabul olacagını nasıl anlarız? Şimdiden Allah razı olsun.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Hoca Moderatör

  Cevap: rüya ve dua ile ilgili sorular

  1-islamda rüya ile amel edilmez.
  2-Rabbim hayra çevir demekte bir sakınca yoktur.


 3. 3
  Misafir

  Cevap: rüya ve dua ile ilgili sorular

  Merhaba benim de bir sorum var.istihareye yattım birsey görmüyorum genelde ama yine de yattım sünnet diye. Ruyamda yüzümde tüyler vardi bir iki tane kopardim sonra baktım ki tüy değil yesil otlar çıkmaya başladı bazilarinda beyaz çiçekler açmaya başladı. Istiharede bu hayırlı demek diye biliyorum ama bu kişi pek öyle değil sadece neden unutamiyorum bilmediğim birşey mi var diye istihareye yatmistim.bunu yorumlayabilir misiniz


 4. Reklam

+ Yorum Gönder