+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 1235 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden Rüyada Allah ile konuşmak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cevap: Rüyada Allah ile konuşmak

  Reklam
  Cevap: Rüyada Allah ile konuşmak isimli yazı www.Mumsema.com

  Selamun aleykum. Ruyamda haşa Allah'ın elinden tutmus opuyordum ve şöyle diyordum. Ben bir hictim hayat verdin beni var ettin. Kendine muhattap edip seref verdin. Kendine kul eyledin diyordum aglayarak. Bu ruya hayir midir şer midir ??

 2. arifselim
  Yönetici

  Cevap: Rüyada Allah ile konuşmak


  Reklam  Aleykum selam. Bu rüya hayırlıdır. Hiç vakit kaybetmeden Allah'ın rızasını kazanmak için nasuh bir tövbe etmeye ve salih amel işlemeye işaret eder. En doğrusunu Allah bilir.

 3. Misafir
  selamün aleyküm. Bundan birkac gün önce bir rüya gördüm ve beni cok mesgul ediyor. Rüyam
  Elimde bembeyaz bir oyuncak ayicikla geliyorum ve karsimdaki kisiye diyorum ki. "Allahin yanindan geliyorum, bana hic bir zaman cocugum olmayacagini söyledi." Üzülerek yataga yatiyor ve agliyorum.

 4. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Bu rüyadan endişe etmeyin inşaallah çok hayırlı ve güzel bir rüyadır. Genel anlamı olarak Allah'ın emirlerini yerine getirmeye ve yasakladıklarından kaçınmaya işaret. En doğrusunu Allah bilir.

 5. Misafir
  Merhabalar. Ben rüyamda gece yarısı yataktan kalktım ve yatağımın arkasında bir kapı var ve orada boynunu sola doğru eğmiş bembeyaz tenli siyah saçlı bir kız gördüm ve sonra tekrar önüme dönerek korkudan el fatiha ve ayetel kürsiyi okuyodum ama işe yaramıyordu. En sonunda Allah'a yalvardım ne olur beni kurtar Allah'ım diye. Ondan sonra Allah benimle duyusal yollardan değil de içten gelen bir sesle benle konuştu ve dediki "sen temiz bir kızsın iyi bir kızsın bu yüzden sana bir elçi gönderecem ve o seni koruyacak"diyordu. Ondan sonra kapıdAki kız koşarak yanıma gelip kollarımı tutup "ben seni hergün bu kapıda izliyorum ne yaptığını herşeyini görüyorum. Yarın ailemle birlikte gelecez sizi görmeye" dedi. Ondan sonra gitti. Ve Allah'ın gönderdiği insan şeklinde biri ışıktan geldi ve konuşmuyodu ve yine içten seslenerek Allah"bu sana gönderdiğim elçi" dedi ve ondan sonra herşey kayboldu. Sonra salona gittim ve babam diyodu ki "noldu kızım kollarını mosmor"diyordu. Kızın eliyle tuttuğu yerler morarmıştı ve kalktığımda morluk izleri yeni yeni geçiyodu. Bu ne anlama gelir?
  ---
  Merhabalar. Ben rüyamda yataktan kalkıp yatağımın arkasındaki balkon kapısının önünde küçük bir bembeyaz tenli siyah saçlı boynu sola doğru bükük bir kız gördüm. Ve korkarak el fatiha ve ayetel kürsü okudum ama işe yaramadı sonra Allah'a yalvararak "Allah'ım nolur sen beni koru"gibisinden şeyler söylemeye başladım ve Allah duyulan yoluyla değil içimden gelen bir sesle benimle konuştu "sen çok temizlik çok iyi bir kızsın. Korkma. Şimdi sana insan şeklinde bir elçi yollayacağım" dedi ve kapının önündeki kız koşarak yanıma gelip kollarımı tutup "ben seni hergün her saat gözlüyorum. Yarın ailemle size gelmeyi düşünüyoruz" dedi gülerek koşarak gitti. Ondan sonra Allah bir anda yatağımın önünde beliren bir insan yolladı ve yine içimden dedi ki"bu gönderdiğim elçi seni koruyacak"dedi ve bütün herşey bi anda sona erdi. Ve uyandığımda kızın tuttuğu yerlerin morluğu yeni yeni geçiyordu. Bu ne anlama gelir?

 6. arifselim
  Yönetici
  Merhabalar hanım kardeşim. Rüyan hayırlıdır. Allah'ın izni ve yardımıyla sana düşmanlık edenlerin şerrinden korunmaya işarettir. Bundan çok özel anlamlar çıkarmak da doğru değildir. Çünkü şeytanın rüyada fitne yapması her zaman mümkündür. Bundan dolayı böyle güzel rüyalar anlatılmamalıdır ve Allah'u tealadan hayırlısı dilenmelidir.

 7. Misafir
  Merhabalar. Ben rüyamda yataktan kalktım ve kapının önüne gittiğimde dışarda nazar boncukları iniyordu tavandan. Ve ondan sonra odama geri döndüm ve bi anda karşımda babamla abimi gördüm. Ve babama dedim ki "baba cinler bizi koruyor mu istila mı ediyor" babam da "bilmiyorum kızım dedi ve babamın yüzü aşağıya doğru sarkmaya başladı. Ben de Allah'a çok dua ettim Allah'ım nolur bizi kurtar diye. Allah da dualarını kabul ediyorum dedi ve bütün nazar boncukları kalktı. Bu ne demek?

 8. arifselim
  Yönetici
  Merhabalar hanım kardeşim. Rüyanızın bütün yönleri güzel ve hayırla tabir edilir. Allah'ın izniyle olmasını dilediğiniz dileklerinizin kabul edilmesine işaret eder. En doğrusunu Allah bilir.

 9. DarkViper10
  Üye
  Selamun Aleyküm Hocam Ben Dun Gece Ruyamda Kiyamet Kopuyordu Bi Tuhaf Ses Duydum Oldugumu Gormustum Oldukten Sonra Kendimi Cennet Gibi Bi Yerde Buldum Ve Heryerin Sessiz Oldugunu Gokten Bi Ses gelip allahla Konustugumu gordum sizce iyi birşeymidir kotu birşeymidir

 10. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam kardeşim. Bu rüyada olumsuz ve kötü bir şey yoktur ama sizin için tövbe etmeye ve salih ameller işleyerek günahlardan sakınmaya yorumlanır. En doğrusunu elbette Allah bilir.

 11. smr
  Üye
  Merhaba,Rüyamda Allah a seni görmek ve konuşmak istiyorum diyorum.Allah ta bana beni görmek ve benimle konuşmak istiyorsan Kuran oku orada buluşur konuşuruz dedi.

 12. arifselim
  Yönetici
  Merhaba kardeşim. Bazı rüyaların anlamı açıktır bu rüyanında tabiri açık ve nettir. Yani kuran okumak demek Allah ile konuşmak gibidir. Çünkü kuranı kerim Allah kelamıdır. Elbette kuran hem okunmalıdır hemde amel edilmelidir. Çünkü kuran bir hayat kitabıdır.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 1235 ... SonuncuSonuncu
rüyada allah ile konuştuğunu görmek,  ruyada allahla konusmak,  rüyada allah ile konuşmak,  rüyada allahla konuşmak,  rüyada allahla konuştuğunu görmek,  rüyada allahın konuşması,  ruyada allah ile konusmak