+ Yorum Gönder
5. Sayfa BirinciBirinci ... 24568 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden Rüyada ölmüş olan aile fertlerini görmek ne anlama gelir? Tabir eder misiniz? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cevap: Rüyada ölmüş olan aile fertlerini görmek ne anlama gelir? Tabir eder misiniz?

  Reklam
  Teyzem bizim hakkimizi vermiyor ve gecen sene ölen annanemi ruyasinda tabutun icinde gormus kolu tabutun disina eli cikmis ve elinde bileklik varmis bisey yaziyormus ama hatrlamiyorum dedi elindeki bilelik topraga dusmus boyle bir ruya gormus teyzem ne anlama geliyor acaba

 2. arifselim
  Yönetici

  Reklam  Bu rüyayı gören kimsenin hayatında maddi anlamda bazı olumsuz değişikliklerin olacağına ve malının azalmasına yorumlanmıştır. En doğrusunu Allah bilir.

 3. Misafir
  Annem rüyasında kaybettiğimiz büyük babannemizi görmüş kapıya ayakkabı koymuş annem beni mi almaya geldin demiş hiç konuşmadan el işareti yapmış o sırada annem metalik ses duymuş 4 denilmis annem sen beni 4 yıl sonra almaya geliceksin demiş Allah Hayır etsin çok etkilendik nedir bu

 4. arifselim
  Yönetici
  Merhabalar. Ölmüş olan aile fertlerini görmek genel manada hepsi için hayırla yorumlanmıştır. Rüyayı gören kimse için çektiği sıkıntıların geçmesine, meydana gelecek olan hadiseler karşısında sevinmesine ve alacağı müjdeli haberlere yorumlanmıştır. Ayrıca uzun ve hayırlı bir ömre de tabir edenler olmuştur. En doğrusunu Allah bilir.

 5. Misafir
  rüyamda ölmüş erkek kardeşimi öbür kardeşler dar telefon kulübesine burası senin yerin diye oraya soktular cevaplarsanız sevinirim

 6. arifselim
  Yönetici
  Bu rüya sizin hayırlı manaya yorumlanır. Aileden vefat etmiş birini görmek gören kimse için hayırlı ve sevinçli haberler almaya işaret eder. Genellikle makam olarak yükselmeye ve maddi olarak kazançlı çıkacağı işlere yorumlanır. Doğrusunu sadece Allah bilir.

 7. Misafir
  Rüyamda vefat eden k.pederimi gördüm.Evdeydik üstübaşı temiz sağlıklı vr güleryüzlüydü.Benden başka kimse görmüyordu onu.Ev benim evimmiş ama rüyadaki gerçek evim değildi.K.pederim çekyata oturdu.Küçük kaynımda onun kucağına oturdu.Onu uyardım babamın kucağına oturdun diye.oda kalkmadı.

 8. arifselim
  Yönetici
  Merhaba. Rüyada ölmüş bir yakın akrabayı görmek hayırla tabir edilir. İş hayatınızda veya aile hayatınızda yaşayacağınız olumlu gelişmelere işaret eder. Eve gelmesi ve halinin iyi bir durumda olması da hayırlıdır. En doğrusunu Allah bilir.

 9. saim
  Üye
  Rüya biliçden kaynaklanan bişeydir rüya yorumuda dine kariştırılmamalı geleceği haber verir gibi su olacak bu olacak falan herseyı Allah bilir o yüzden ruyayı yorumlamaktan vaz gecin

 10. arifselim
  Yönetici
  Rüya ile amel edilmesi gerekmez elbette. Zaten dine ters gelen hiç bir rüyaya itibar edilmez edilmesi asla caiz olmaz. Rüya kuran ve sünnette vardır ve rüyaların yorumlandığı yine kuran ve sünnetle sabittir. Elbette bu geleceğe dair yani gaybe dair haber verme anlamına gelmez ve böyle yapmaktan Allah'a sığınırız.


  Rüya ile ilgili hadislerinde Rasûlüllah (s.a.s) şöyle buyurmuştur:

  "Salih kişi tarafından görülen rüya, peygamberliğin kırk altı parçasından bir parçadır. " Bir başka hadiste de şöyle der: "Müminin rüyası, peygamberliğin kırk altı parçasından bir parçadır; Peygamberlik gitti ve mübeşşirat kaldı".

  "Ey insanlar! Peygamberliğin belirtilerinden yalnız güzeL rüya kaldı. O rüyayı müslüman kişi görür veya onun için başkası tarafından görülür" (İbn Hacer el-Askalanî, Fethül-Barî Şerhu Sahihil-Buharî Kitabül-Ta'bîr).


  "Sizden biriniz sevdiği bir rüya görürse o Allah'tandır. Bunun için Allah'a hamd edip rüyasını söylesin. Hoşuna gitmediği bir rüya görürse o şeytandandır. Şerrinden Allah'a sığınsın ve onu kimseye de açmasın. Yoksa kendisine zarar verecektir."


  "Rüya üçdür. Allah tarafından olup müjde veren salih rüya, üzüntü verip şeytandan gelen rüya ve insanın kendi kendine bir şeyler söyleyip tasavvur ettiğinden meydana gelen rüya."
  Kur'ân-ı Kerim'in birçok yerinde rüyadan söz edilmiştir:

  Hz. İbrahim (a.s), oğlu İsmail (a.s)'i rüyada boğazlama emri almış ve bu rüyayı uygulamaya teşebbüs etmiştir (es-Saffat, 37/ 102).


  Yusuf (a.s)'da rüyasında on bir yıldızla, ay'ın kendisine secde ettiğini görmüş (Yusuf, 12/40); Mısır hükümdarının ve hapishanedeki iki kişinin gördükleri rüyaları tabir etmiştir (Yusuf, 12/36, 43).


  Kur'ân-ı Kerim'de Hz. Peygamber'in görmüş olduğu rüyalardan söz edilmektedir (el-Fetih, 48/27; es-Saffat, 37/105; el-İsra, 17/60).

 11. Misafir
  Rüyamda ölmus babamı gördüm benim ve ailemin iyi olmamizi ,kendimize iyi bakmamızı söyledi bana ne demek istedi simdiden sağolun

 12. arifselim
  Yönetici
  Rüyada ölmüş olan babayı görmek, babaya dua etmeye yorumlanır. Vakit kaybetmeden babasına hayır duada bulunmasına yorumlanmıştır. En doğrusunu elbette Allah bilir.

+ Yorum Gönder
5. Sayfa BirinciBirinci ... 24568 ... SonuncuSonuncu
rüyada ölmüş ablasını görmek,  rüyada ölmüş birini hastanede görmek,  rüyada aileden ölen birini görmek,  rüyada aileden birinin öldüğünü görmek,  rüyada ölmüş ablayı görmek,  rüyada ölen ablasını görmek,  ruyada olmus ablayi gormek