Konu Kapatılmıştır
1. Sayfa 124 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden Rüyada Hz. Muhammed gördüğünü sanıp efendimizin yüzünü hiç görememek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. bülent25
  Üye

  Rüyada Hz. Muhammed gördüğünü sanıp efendimizin yüzünü hiç görememek

  Reklam
  Sual: rüyada Hz. Peygamberi yüzünü hiç görmeden görüpte onun gerçekten Hz. peygamber olduğunu hissedenler varmış. Bu doğru mu yoksa şeytan yüzünü göstermeden bizi kandırabilir mi?

  -----

  bazıları rüyamda efendimizi gördüm diyor ama yüzünü hiç görmedim diyor. Rüyaya şeytan girip kendini Hz. Peygamber(s.a.v.) gibi tanıtıp yalan şeyler söyleyip insanın aklını karıştırabilir mi?? Sonuçta şeytan Hz. Muhammed'in kılığına giremiyor ama kendini göstermiyor. Bu mümkün mü??


  lütfen yardım edin, kafamı çok karıştıran bir konu ? 2. arifselim
  Yönetici

  Reklam  Cevap: Selamun aleykum kardeşim. Böyle bir ihtimal yoktur. Yani şeytan yüzünü göstermeyip kendisini peygamber aleyhisselamın yerine koyarak gösteremez. Bu peygamberimizden bize gelen bir müjdedir. Hadisi şerifinde şöyle buyurmuştur:

  ""Bir kimse uykusunda beni görse, o kimse hakikaten ve gerçekten beni görmüştür."" diye buyurmuştur.

 3. bülent25
  Üye
  Allah razı olsun. bir arkadaş için millete dönüp (arkadaşım için) şehadet getirin demiş ve sırtını sıvazlamış imammın namaz kıldırdığı yerdeyken.

  Bu dine haykırı birşey mi?

 4. arifselim
  Yönetici
  Allah sizden de razı olsun. Bu hayırlı bir rüyadır. O kimse için peygambere olan sevgisine, ilim öğrenmeye ve bazende hacca gitmeye tabir edilir.

 5. Misafir
  ben peygamber efendimizi buyuk bi toplulugun bulundugu bir ortamda ona hizmet ederken gördüm ve önünde secde halinde aglıyordum kAFAMI kaldırdım ay ısıgı gibi süreti görünümü vardı

 6. arifselim
  Yönetici
  Peygamberin görüldüğü rüyaların tabiri de açık ve nettir. Bu tövbe etmeye, sünneti ile amel etmeye ve hayırlı ameller işlemeye işaret eder. En doğrusunu Allah bilir.

 7. Misafir
  Ruyamda uhut savasinda savasan beyaz carşafli ve ellerinde kilic bir topluluk gordum biryerde etrafi beyaz carsaflarla kapali ve icinde peygamver efendimiz vardi herkez aglayarak birseyler soyluyodu ve bende aglayarak biseyler soyluyordum allah rizasi icin bu ruyanin anlamini bana aciklarmisiniz.

 8. arifselim
  Yönetici
  Allah hayırlara vesile eylesin. Peygamberin görüldüğü rüyalar sahih rüyalardır. Bu tövbe etmenin gerekliliğine, sünnetine uyamaya işaret eder. Allah peygamberin sevgisini kalplerimizde ve sünnetini de yaşantımızdan eksik eylemesin.

 9. Misafir
  ben ruyamda nuh peygamberle konusurken gördum ve nuh as efendimiz diye seslendi ve efendimiz döndü ruyada hatırladıgım bu yardımcı olurmusunuz

 10. arifselim
  Yönetici
  Selamun aleykum. Rüyada Nuh aleyhisselamı görmek genelde uzun bir ömre sahip olmaya ve salih ameller işlemeye sürekli devam etmeye yorumlanmıştır. En doğrusunu Allah bilir.

 11. Misafir
  Ruyada peygamberimizi beyaz bir elbise içinde gördüm arayüzünü göremedim anlamı nedir acaba?

 12. arifselim
  Yönetici
  Peygamberin yüzü görülmese bile bu rüya hayırlı bir rüya olarak yorumlanır. Genellikle bu sıkıntılarınızdan kurtulmaya, arzularınızın gerçekleşmesine ve ahirete dair salih ameller işlemeye delalet eder. En doğrusunu Allah bilir.

Konu Kapatılmıştır
1. Sayfa 124 ... SonuncuSonuncu
rüyada peygamber efendimizi görmek ama yüzünü görememek,  rüyada peygamber efendimizi görmek,  rüyada peygamber efendimizi görmek ama yüzünü görmemek,  rüyada peygamber efendimizin yüzünü görememek,  rüyada peygamberimizin yüzünü görememek,  rüyada peygamberimizi görmek,  peygamber efendimizi rüyada görmek