Konu Kapatılmıştır
5. Sayfa BirinciBirinci ... 24568 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden Rüyada Hz. Muhammed gördüğünü sanıp efendimizin yüzünü hiç görememek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cevap: Rüyada Hz. Muhammed gördüğünü sanıp efendimizin yüzünü hiç görememek

  Reklam
  Ruyada gokyuzunde arkası dönük yuruyen ve yana doğru hafif dönüp tebessüm eden birini gördüm geniş ömürlü saçlar siyah ve hafif uzun geçti ama ben görürmez sürekli şükür çekiyorum ALLAHA banada gösterdin diye peygamber efendimizin gördüm acaba

 2. arifselim
  Yönetici

  Cevap: Rüyada Hz. Muhammed gördüğünü sanıp efendimizin yüzünü hiç görememek


  Reklam  Eğer rüyada sana peygamber diye gösterilmişse yani sen o kimseyi peygamber diye görmüşsen o peygamber demektir. Rüyada onu görmek onu çok sevmeye ve sünnetine sarılarak amel etmeye tabir edilir. En doğrusunu Allah bilir.

 3. Misafir
  Selamın aleykum Allahin rahmeti uzerinize olsun Bende bir ruya gordum Hz peygamber diyorum surekli ismini soyluyorum peygamber efendimiz deyip duruyorum kapi aralaniyor ve icinde hz peygamber vardi oturuyordu saclari siyah gordum ama yuzunu gormedim yandan gordum odada tek basina dusunceli oturuyordu anlamini cok merak ediyorum

 4. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam kardeşim. Peygamberi görmek gerçek bir rüyadır. Onu o şekilde görmekle kendine pay çıkarmalı ve kendini muhasebeye çekmelisin.

 5. fatsaf
  Üye
  Selamün Aleyküm.
  Rasülüllah yaşlı idi,bir inşaat yapıyorlardı,Rasülüllah ın ağrıları gittikçe artmıştı ve Allah a ağlayarak dua etti;
  Allah'ım ölmeden önce burasını yapılmış olarak göreyim .dedi
  ben ise Rasülüllah ı izliyordum.
  ve rüya atladı..
  Peygamber efendimiz o inşaatın merdivenlerinden çıkıyordu arkası dönük halde bizde arkasındaydık,fotoğrafçı,ben ve hz.ömer veya hz.ali veya hz.ebubekir
  ile malesef rüyamı tam olarak hatırlamıyorum
  biz fotoğrafçının sahtekar olduğunu bizi kötülemeye çalıştığını peygamber efendimize söyledik,Rasülüllah fotoğrafçıya bir şey sordu galiba ve bize kızdı yani ben ile hz.ömer veya.hz.ebubekir veya hz.ali ye
  daha sonra rüya tekrardan atladı ve Rasülüllahın kabrini dışardan gördüm ve uyandım,anlamı nedir sizce ?

  arifselim hocam rica etsem elinden geldiği kadarısıyla cevaplarmısın,şimdiden çok teşekkür ediyorum

 6. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam kardeşim. Rüyada peygamberi görmek hayırlı ve sahih rüyalardandır. Bu rüya ona ve davasına mutlaka uymak gerektiğine, samimi ve sadakat sahibi olduğuna işarettir. Ayrıca sünnetine sıkı sıkı sarılmak manasına da yorumlanmıştır. En doğrusunu elbette ancak Allah bilir.

 7. Misafir
  Peygamberi arkası dönük gördüm ve hırkasından öptüm ve bana sırtı dönük yüzü gözükmeyecek şekilde az çevirerek dedi ki sen sabredeceksin... Ne demek??

 8. arifselim
  Yönetici
  Onu görmek sahih olan bir rüyadır. Peygamberin yolundan giderken bu davasında karşılaşacağın leyler karşısında sabredeceksin ve Allah sana hakkettiğini mutlaka verecektir. En doğrusunu elbette Allah bilir.

 9. Misafir
  Ben ruyamda bi kapi goruyordum o kapida buyuk bi toplulukla bekliyorduk kapinin arkasnda da peygamber eefendimizin oldugunu soyluyordular bekliyorduk ama onu goremiyordum. Neye isarettir bu ???

 10. arifselim
  Yönetici
  Bu senin onu çok sevdiğine ve özlediğine işarettir. Ayrıca onun sünnetine sıkı sıkı sarılmak gerektiğine delalet eder. En doğrusunu Allah bilir.

 11. Misafir
  Merhaba, ben rüyamda Kabe topraklarından getirilmi, Hz. Muhammed. Sav ın tablosunu evde gördüm. Ondan sonra Dünya daki çoğu liderin tablonun olduğu odada gördüm. Buseye işaret eder?

 12. arifselim
  Yönetici
  Merhaba kardeşim. Bunun için diyebileceğim en fazla şey hayırlı olduğudur. Allah'tan hayırlı olmasını dilemek gerekir. Herşeyin en doğrusunu Allah bilir.

Konu Kapatılmıştır
5. Sayfa BirinciBirinci ... 24568 ... SonuncuSonuncu
rüyada peygamber efendimizi görmek ama yüzünü görememek,  rüyada peygamber efendimizi görmek,  rüyada peygamber efendimizi görmek ama yüzünü görmemek,  rüyada peygamber efendimizin yüzünü görememek,  rüyada peygamberimizin yüzünü görememek,  rüyada peygamberimizi görmek,  rüyada peygamberimizi hissetmek